Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 26, 2024 8:10 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

Jest marbocyl w tabletkach, mój przy ropniu dobrze tolerował.
Edit: Wygląda, że dopiero jak antybiotyk rozejdzie się mu po bąblu, to go całość szczypie. Tabletki są przysmaczone dla kotów i psów, zastrzyki przeznaczone są dla bydła.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14700
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro mar 27, 2024 22:02 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

Delikatny, parugramowy spadek wagi.
Mam zagwozdke. Jak ladnie futer idzie na steryd, tak z marbocylem mamy problem. Ewidentnie po kroplowce z lekiem gorzej sie czuje, jest ospaly, wycofany, nieswoj i koniec z jedzeniem.
Do tego zadzialo sie cos bardzo dziwnego: zalapalam sie na silna reakcje alergiczna/wstrzas anafilaktyczny po przygotowywaniu dawki. Prawdopodobnie po strzykawce splynela odrobina, moze z kropla leku - traktujemy szczegolnie, niewiele leku, rozpiska na 14 dni - i musialam dotknac.
W efekcie dzis caly dzien szpitalowania, kot bez kroplowek, mimo miratazu, no-spy, gabapentyny nie chce jesc, wiec jutro znow waga w dol :(.
I teraz pytanie, co z antybiotykiem, co ze sterydem planowanym na 3 dni i do dalszej decyzji?
Lecznica powiadomiona, ale chwilowo brak dostepu do lekarza.
Jedyne dobre, to sporo wolnego na dopilnowanie futra.

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Śro mar 27, 2024 22:38 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

Ale dobrze się już czujesz???
Już nawet biorąc pod uwagę Twoją reakcję na ten lek (Ty to sobie dobrze zapamiętaj w temacie swojego zdrowia na wypadek gdyby Tobie miano podać lek z podobnej grupy) to powinniście go raczej zmienić na coś innego, podobne działanie ma metronidazol - może on?
Marbocyl w aktywnej formie spływa z żółcią do jelit, nie wiem czy w nich przechodzi jakąś przemianę - ale całkiem możliwe jest że do kuwety trafia w niezmienionej postaci, to za duże ryzyko dla Ciebie :(

A może spróbować jednak bez antybiotyku?
I zobaczyć co będzie?
To oczywiście tylko moje dumania, koniecznie musicie to ustalać z wetem.

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro mar 27, 2024 22:41 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

Jeśli u Ciebie lek tak działa, to może i kotu nie słuzy? Ja bym chyba nie dawała leku, po którym kotu się pogarsza...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro mar 27, 2024 22:49 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

Zyje, nie jest juz zle. Ale zaskoczenie duze. Wczoraj juz bylo dziwnie, ale machnelam reka. Dzis juz bylo ciekawie.
Wrocilismy wieczorem, nie wyszlo mi podanie kroplowki, chyba zmeczenie i stres sie dolozyly.
Poobserwuje futro, jutro rano 4 dawka sterydu, nic zlego nie powinno sie dziac, a moze uda sie zlapac pania doktor?
No i ornipural, z dodatkowym dniem przerwy, no tak kiepsko wyszlo.
Dzis bedziemy wciskac nutribound i damy sie kotu wyspac.
Zglosilismy, bo moze cos nie tak z samym lekiem, danym opakowaniem?

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Śro mar 27, 2024 23:35 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

Moja wetka na trzustkowe sprawy stosowała naraz trzy leki - Ranitydynę, Controloc i Alugastruin w płynie. Chroniły razem śluzówkę przed nadmierną ekspozycją na żółć. Szkrabkowi pasowały, za to nie pasował mu nigdy antybiotyk w zastrzyku, bodaj synulox dostawał. Po dwóch razach przerywałam, bo czuł się ewidentnie gorzej. Na ból był bunondol i no-spa.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14700
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw mar 28, 2024 10:18 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

Cos jest bardzo nie tak.
Kot przespal cala noc, waga nie spadla specjalnie, bo 3,27 kg.
Poszedl rano Sucrabest, 40 ml kroplowki ze sterydem i mamy zazolcona skore, szlag.
Na 12 wizyta na telefon w Labrosie i pod reka tutejszy wet.

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw mar 28, 2024 10:32 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

To paskudnie, to zażółcenie.
A jak u niego z siusianiem? Czy ilość oddawanego moczu jest normalna czy może zauważyłaś, że wydala go mniej?
Ornipural, musisz podawać go po prostu w zastrzyku podskórnym, żeby działał intensywniej.
Trzymam mocno kciuki, bardzo mocno
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4492
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw mar 28, 2024 17:26 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

Mocz dzis rano mocno zolty i spieniony.
Wrocilismy z wycieczki.
Na miejscu poszla Cerenia i Ornipural.
Zdaniem weta tutejszego kot jest nawodniony, wystarczy plukac podskornie i takich zazolcen mozna sie spodziewac, dozylnych na razie nie przewiduje.
Za to sugeruje metronidazol 1x dziennie i synulox 2x dzien zamiast marbocylu i utrzymanie sterydu.
Przy okazji dowiedzialam sie, ze marbocyl nie jest tu uzywany od lat, jako zbyt niebezpieczny, agresywny, lek ostatniego rzutu. Z punktu widzenia weta convenia, jeden strzal na 2 tygodnie, bylaby rozwiazaniem.
Do tego wejscie z ursocamem dla ulatwienia przeplywu zolci.
Po powrocie futer nieco zjadl, z nerwow pewnie i poszedl spac. Po kilku godzinach wyglada nieco mniej zolto.

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw mar 28, 2024 17:54 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

Z tego co pisałaś wcześniej, o reakcjach Twoich i Futerka, to poważnie zastanowiłabym się nad zmianą antybiotyku.
A w jakim stanie Futerek ma nerki? Bo przy nerkach o zmienionych parametrach convenia nie jest zalecana.
W kwestii moczu, to głównie o ilość mi chodziło.
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4492
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw mar 28, 2024 17:59 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

Ilosc moczu zblizona do codziennej sredniej.
Na szybko telefon do warszawskich wetow i zalecenie, by utrzymac leczenie, ale przy podaniach dozylnych, na miejscu w lecznicy.
Na to raczej nie mamy szans, a antybiotyk trzeba zmienic, wiec...
Futer nerki na razie ma ok i niech tak bedzie. Ja nie bardzo widze convenie, wole cos, co w razie potrzeby mozna wycofac od reki.

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw mar 28, 2024 21:27 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

ja mam wielkie uprzedzenie do convenii. Kiedyś, bardzo dawno temu, niedouczona wetka podała Guciowi - bez porozumienia ze mną. Kotu, któremu można było podać wszystko w tabsie, czy zastrzyku. Był wtedy jeszcze młody i nie schorowany, a mało się nie zawinął. Przez trzy dni z kota się lało wymiotami - dosłownie lało. A ja nie mogłam się z pracy urwać/ wyrwać, czy jak to nazwać. A franca telefonu nie odbierała, nie oddzwaniała....po akcji, jaką odstawilam w przychodni i na FB - zyskałam status klienta VIP :mrgreen:

BTW - Futer, czy sieć Edina wywodzi się z UK ?

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15076
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw mar 28, 2024 21:37 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

Vet spokojnie podchodzi do convenii, wspomnial, ze wiecej widzial problemow po marbocylu.
Sieci w ogole nie kojarze, nie jest to jakas forma aplikacji dedykowanej na Polske, gdzie weci moga oglaszac swoje uslugi pod wspolnym szyldem netowym wyszukiwajki?
Cos na podobe 'Znany lekarz' czy cos w tym stylu?

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw mar 28, 2024 21:39 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

Ja mam dla odmiany dobre doświadczenia z convenią. Ale argumentem, który do mnie przemawia jest ten, że w razie W nie będzie można zmienić antybiotyku i nie powstrzyma się jego działania
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4492
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw mar 28, 2024 21:54 Re: Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba

to nie aplikacja - to sieć przychodni. W Poznaniu dwie placówki - Naramowicka i Polanka. Poza tym trzy w Wawie, są też w Łodzi, na Śląsku, na Wybrzeżu. Muszę głębiej pokopać...

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15076
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 506 gości