Po konsultacjach, z nadzieja. Trzustka w parze z watroba.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 26, 2018 21:56 Re: Ilosc plynu dobowo w kroplowce? Zapalenie trzustki

No i szlag, powtorka z rozrywki.
Od rana co karmienie, to wymioty.
Znow Cerenia i zobaczymy.
O dziwo, jakos najspokojniej przechodza sparzone serca drobiowe.

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw lut 01, 2018 0:37 Re: Ilosc plynu dobowo w kroplowce? Zapalenie trzustki

pytales o odpchlanie odrobczanie
dlatego spytalam czy nic nie robiles
sama sie zastanawiam za czyms dla chorych

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw lut 01, 2018 1:48 Re: Ilosc plynu dobowo w kroplowce? Zapalenie trzustki

Nic nie robilismy poza mechanicznym wyczesaniem i odkurzaniem, sprzataniem domu na biezaco.
Wszelkie leki odstawione, szczepienia tez, czekalismy az kota dojdzie do siebie, a po 3 tygodniach nawrot :(.
Jedyny pozytyw, ze zdazyl troche sie odpasc i teraz wiadomo, co robic, nie tracimy czasu na glodowki, wiec nie ma takiej utraty wagi.
Na razie wyglada na to, ze bedzie na gotowanym miesie (indyk, kurczak) + suplementacja (GimCat Multivitamin + Malt), twarog, kozie mleko (rozwodnione).
I bedziemy czekac kolejnego rzutu.
Ha, kota wazy cale 4 kg :)

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw lut 01, 2018 2:29 Re: Ilosc plynu dobowo w kroplowce? Zapalenie trzustki

to dobrze ,ze troche nabrala ciała
sporo lat temu wet nie chcial kota leczyc ,powiedzial ,ze to koniec
kot lecial przez rece ,b źółty ale sie uparlam ,kazał dawac bialy twarog do 4 pprocent tluszczu ,dexsaven ,esentiale i po dlugim czasie doszedl do siebie
teraz tych serow koty nie chca jesc

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lut 21, 2018 12:35 Re: Ilosc plynu dobowo w kroplowce? Zapalenie trzustki

Bedzie prawie jak pamietnik/dziennik :).
Odpukac, na razie spokoj, kotelka sie zaokraglil, ladnie je. Od czasu do czasu zdarzy sie niewielka wypluwka klaka z trawa o poranku, bez ciagu dalszego.
W ramach diety dlugo gotowany indyk, z wywaru zebrany nadmiar tluszczu, od czasu do czasu z dodatkiem odrobiny ryzu, twarog - 1lyzka na 1-2 dni, pol zoltka na 1-2 tygodnie, suple GimCat, mleko kozie od czasu do czasu, dla urozmaicenia 1 posilek dziennie puszkowy (Catz Finefood, Granata). Posilki rozbite na 5-6 porcji od 7-8 rano do 22, najbardziej sluza kotu.
Smiesznie wyglada, zaokraglony brzuch po jedzeniu, a reszta smukla, jak byla, powoli sie zaokragla. Brzuch ogladany, bez zmian wew. Wreszcie siedzacy kot nie przypomina rownej kreski, tej samej szerokosci od glowy do zadka :).

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58


Post » Śro lut 21, 2018 13:48 Re: Ilosc plynu dobowo w kroplowce? Zapalenie trzustki

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto mar 06, 2018 22:31 Re: Zapalenie trzustki.Czeste nawroty, pomysly, jak to opano

Wroce do watku, rece mnie opadaja.
Nawroty co 3-4 tygodnie, na poczatek wymiot klakiem, po paru dniach jedzeniem, wtedy daje Cerenie. Na ogol po 1 dawce wymioty sie wyciszaja, do poprzedniego nawrotu wystarczylo dac 1-2 dawki Vetergesic doustnie.
A od weekendu sie bujamy. Niby nie jest tragicznie, ale kota nie bardzo chce jesc, je mniej, rzadziej. W nocy dostal druga dawke Vetergesic, ale bez spektakularnych zmian. Dzis zaryzykowalam polaczenie malej ilosci gluta z siemienia lnianego z tunczykiem puszkowym (wiem, wiem). O dziwo, zapach i smak zadzialal, kota zjadla moze lyzeczke. Po pol godzinie odzyl, wylazl, przeciagnal sie i wyzarl twarog, po kolejnej pol godzinie gotowanego indyka.
Na razie spi rozluzniony, wyglada na najedzonego.

Zamowilam nastepne dawki p/bolowego, Cerenia tez sie skonczyla. Wet zaaprobowal posiadanie w domu 2-3 dawek, ale sugeruje przyjazd przy nastepnym rzucie.
Wizyty nie bardzo kotu sluza, z leczenia proponowana wersja zastrzykowa tego, co daje doustnie.

Jak wydluzyc okresy miedzy rzutami, jak futru pomoc madrze...

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Nie mar 11, 2018 17:10 Re: Zapalenie trzustki.Czeste nawroty, pomysly, jak to opano

Witam Wszystkich :)
Jestem tu nowa i to moja pierwsza odpowiedz.
Również borykam się z zapaleniem trzustki u kota, senior 16 lat. Do tego dochodzi niestety nadczynność tarczycy. Troszkę historii mojego kotełka.
Leczenie u pierwszego weterynarza niestety nie dawało efektów. Miał co kilka miesięcy robione badania krwi po pierwszych dwóch było super, po kolejnym nagle był mocny spadek.
Apetyt miał bardzo duży niestety, przez zapalenie trzustki wszystko zwracał. Były momenty, że sam kot już się poddał. Strasznie się męczył i widać było ze mocno go boli. Stąd nastąpiła zmiana weterynarza.
Od ponad dwóch miesięcy jest ogromna poprawa. Co dwa tygodnie kot dostaje zastrzyk wspomagający, przeciwwymiotny (dokładnie nie wiem co w nim jest, ale jest bardzo skuteczny).
Rano dostawał kapsułkę Amylactivu, wieczorem pół kapsułki Kreonu. I 1/4 bioprazolu. Jeśli pojawiają się wymioty lub biegunka wspomagany jest ondansetronem.
Jego wymioty i biegunka niestety pojawiają się przez jego nadmierny apetyt. Kot kradnie wszystko w zasięgu jego pyszczka, nie można się nawet odwrócić bo zaraz ląduje w talerzu.
Potrafi zrzucać pokrywki z garnków, przegryza worki, folie. Cały czas czuwa w kuchni. Niestety to wszystko przez nadczynność tarczycy. Dostawał na początku thiafelina po której były ostre wymioty. Na dzień dzisiejszy dostaje specjalnie przygotowaną maść na uszko z thiamazolem.
Jak pisałam wyżej jest ogromna poprawa. Kot przez te 2 miesiące zwymiotował możne z 5 razy (wcześniej codziennie po kilka razy). Zaczyna nabierać na wadze z czego ja się ogromnie cieszę. Humor mu się ewidentnie poprawia, potrafi już nas nawet dziabnąć ;) Zaczyna się również myć, czego przy początkach leczenia nie robił.
W tej chwili jest na weterynaryjnej karmie z mokrego zjada Kattovit oraz Hill's i tego trzustkowego i tego na tarczycę, jeśli chodzi o suche to Hill's i tu również trzustka i tarczyca.
Dostawał również mokrą karmę animonda integra, ale niestety po pewnym czasie po niej zaczęły występować wymioty.
To taka nasza krótka historia, mam nadzieje że uda się nam wyjść na prostą i nie tylko nam ;)

Kayra

 
Posty: 2
Od: Nie mar 11, 2018 16:40

Post » Śro kwi 18, 2018 10:25 Re: Zapalenie trzustki.Czeste nawroty, pomysly, jak to opano

Tak po cichu napisze, ze mamy na razie spokoj.
Mam wrazenie, ze zupelne wycofanie karm przemyslowych daje ten spokoj.
Z jedzenia gotowana/surowa parzona piers z indyka, czasem dorzucone kawalki (male, pojedyncze) ze skrzydel kurczaka, twarog/ser wiejski na codzien, czasem kozie mleko . Do tego suplementacja witamin GimCat, hepatiale forte i GimCat na klaka od czasu do czasu. Moze wyglada to ubogo dietetycznie, ale dziala, kota wyglada ladnie, nie ma wymiotow, najada sie, nie ma bolesnosci.
Wlasciwie chwilo trwaj :).
A drugi kot zachwycony iloscia mieska, dobrze zyczy kumplowi, ale chetnie zaopiekuje sie oboma miskami.

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Śro kwi 18, 2018 11:56 Re: Zapalenie trzustki.Czeste nawroty, pomysly, jak to opano

oby tak dalej

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro kwi 18, 2018 12:13 Re: Zapalenie trzustki.Czeste nawroty, pomysly, jak to opano

podepnę się do poczytania

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto maja 22, 2018 21:36 Re: Zapalenie trzustki.Czeste nawroty, pomysly, jak to opano

Ja już cały watek przestudiowałam. U nas diagnozę postawiono w zeszłym tygodniu, ale z kotem bujam się już od 5 lat. Ma przedłużony włos, łatwo się zakłacza, a potem wymioty, parafina, biegunka, terapia kleikowo kurczakowa itd. Ale teraz to nie wystarczyło. Na razie jest leczony kroplówkami, dostał steryd, trzy rodzaje leków osłonowych na żołądek. Apetyt wrócił, dawałam póki co chrupki Royala Sensitive control, kleik z przewagą piersi z kurczaka i gotowanego mintaja. Od czwartku był spokój, ale dziś siedział znowu skulony. Podałam drugi raz steryd wg planu wetki - ostatni - i kot zjadł kilka chrupek i trochę gotowanego dorsza.
Kluczowa jest dieta i chętnie będę naśladować Twoje doświadczenia. Twarogu to on nie zje, ale indyka damy radę. Trochę te pasty witaminowe mnie niepokoją. Gimpeta na klaka czasem używamy, ala ta witaminowa jest dość tłusta. Ile tego podajesz i jak często? A jaką część indyka?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon maja 28, 2018 14:22 Re: Zapalenie trzustki.Czeste nawroty, pomysly, jak to opano

Ja podaję mojej Kawusi miamora bez węglowodanów, takiego mięsnego i gotowanego indyka.Kryzysu nie miałam długo, może 3 miesiące. Ostatnio jest gorzej , bo nie mogę upilnować jak wyjada innym kotom. Mamy remont w domu, drzwi pootwierane i kota ma dostęp do zakazanych misek, jak nie ma mnie w domu. Kupy śmierdzące, papkowate. Ostatnio chłopy z ekipy remontowej uciekli mi na podwórko, jak Kawusia zrobiła kupę. :twisted: Smród powalił ich z nóg. :ryk:

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto maja 29, 2018 14:52 Re: Zapalenie trzustki.Czeste nawroty, pomysly, jak to opano

Dopiero dojrzalam ostatnie posty, przepraszam.
Na razie mielismy jeden niewielki nawrot. Wymioty/wypluwki udalo sie ogarnac pasta na klaka, pare dni pozniej kot zaczal sie kulic, mniej jesc, powtorka z rozrywki.
Dalismy dwie dawki opioidu w odstepach kilkunastogodzinnych, po pierwszej bylo znaczniej lepiej, wrocil humor i apetyt, na razie od ponad 2 tygodni jest spokoj.
Ale kluczowo idzie mieso, zadne puszki, saszetki nie budza zainteresowania.
Glownie piers indyka, ewentualnie gulaszowe z ud indyczych.
Pod paste witaminowa (tlusta, ale podawana w malej ilosci 1x dziennie) daje piers indyka, jako chyba najchudsza z mozliwych.
Czasem, na zmiane z twarogiem (poltlustym) poltluste mleko kozie.
O dziwo, ostatnio mala ilosc jaja surowego tez spokojnie przeszla.
Karmienie rozbite na 4 posilki dziennie.
Hepatiale kot sobie sam odstawil, nie upieram sie przy podawaniu.

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 227 gości