Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 02, 2017 15:57 Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

Witam serdecznie
Waxa znalazłem w poniedziałek 27 listopada i od tamtej pory jest pod moją opieką,gdybym tego nie zrobił była by to jego prawdopodobnie ostatnia noc.
Niestety kotek jest bardzo chory, badania wykazały Panleukopenie, oraz problemy z wątrobą , 3-krotnie przekroczona norma ASPAT(GOT).
Kot do dnia wczorajszego miał silne wymioty i biegunkę. Wymioty już ustępują. Kociak musi być codziennie hospitalizowany.
Pacjenta zawożę rano i odbieram wieczorem.
Koszty leczenia już mnie przerastają, ale robie co mogę aby kociaka uratować.
Niestety dziś 02/12/2017 okazało się że kociak robi się zółty i bedzie potrzebna transfuzja krwi.
Jeżeli cuda się zdarzają to jest to dobry moment.
Prosimy o pomoc w nagłośnieniu sprawy.
https://zrzutka.pl/pomoc-dla-waxa-help-for-wax-rg5phj
https://www.facebook.com/cosmerecat/
Obrazek

Pingwingcw

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Sob gru 02, 2017 15:45

Post » Nie gru 03, 2017 13:19 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

Napisz, skąd jesteś, to ci tu doradzą, gdzie się zwrócić do najbliższej fundacji o pomoc.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie gru 03, 2017 14:28 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

Wracaj do zdrowia Wax :201461
Trochę grosza dla ciebie poleciało :1luvu:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Nie gru 03, 2017 14:52 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

Trzymam kciuki za kocurka...
Panleukopenia to straszne dziadostwo :(
Mam nadzieję że masz świadomość tego jak jest zakaźna i jeżdżąc z biedactwem do weta stosujesz wszelkie środki ostrożności i że w lecznicy też stają na uszach by nie doszło do zarażenia innych pacjentów... Pewnie lekarka Ci wszystko wytłumaczyła, piszę na wszelki wypadek.
Ta żółtaczka wynika z rozpadu krwinek czerwonych?
Bo na wątrobową się nie stosuje transfuzji jako sposobu leczenia...

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie gru 03, 2017 16:00 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

Jestem z Warszawy, odnośnie higieny kota itp wszystko wiem mam specjalne preparaty i jestem zabezpieczony,lecznica też.
Zółtaczka wynika z wysokiego poziomu : Trójglirecydów i Bilirubiny.
Na ten moment poziom leukocytów wzrasta, AspAT maleje. Wszystko jest na dobrej drodze kociak dzielnie walczy, a ja potrzebuje zdecydowanie wiecej snu.

Pingwingcw

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Sob gru 02, 2017 15:45

Post » Nie gru 03, 2017 16:19 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

A czy kociak dostał surowicę na panleukopenię, to jego jedyna szansa?

emill

 
Posty: 267
Od: Sob lip 26, 2014 20:08

Post » Nie gru 03, 2017 16:21 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

Na surowice było już za poźno.

Pingwingcw

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Sob gru 02, 2017 15:45

Post » Nie gru 03, 2017 17:29 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

Chyba nigdy nie jest za późno, a zamiast może być krew od ozdrowieńca.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie gru 03, 2017 17:33 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

Pingwingcw pisze:Na surowice było już za poźno.

Surowicę można podać w każdej chwili.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie gru 03, 2017 17:33 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

Jakby co: wrocławska lecznica "Interwet" prowadzi bank krwi dla psów i kotów.
Obrazek

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 03, 2017 17:45 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

felin pisze:Jakby co: wrocławska lecznica "Interwet" prowadzi bank krwi dla psów i kotów.

Dziękuję za informacje, lekarz powiedział że na ten moment surowica mogła by nie pomóc a tylko zaszkodzić. Kociak naprawde był w fatalnym stanie ale już jest lepiej.
Wystarczy żę tylko do niego podejdę i zaczyna mruczeć jak oszalały :)

Pingwingcw

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Sob gru 02, 2017 15:45

Post » Nie gru 03, 2017 17:53 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

A jak stwierdzono panleukopenię?
Kot nigdy nie szczepiony, bez surowicy ozdrowiał?
Jak na moje oko to raczej panleukopenia nie jest. (Na szczęście)
ser_Kociątko
 

Post » Nie gru 03, 2017 18:09 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

ser_Kociątko pisze:A jak stwierdzono panleukopenię?
Kot nigdy nie szczepiony, bez surowicy ozdrowiał?
Jak na moje oko to raczej panleukopenia nie jest. (Na szczęście)

Jest to Panleukopenia bo wykazało to badanie. https://zrzutka.pl/pomoc-dla-waxa-help-for-wax-rg5phj pierwsze zdjecie badań , czarno na białym wyraźnie.
Ja tylko powtarzam to co doktor mi mówi, zdaję się na jego wiedze.

Pingwingcw

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Sob gru 02, 2017 15:45

Post » Nie gru 03, 2017 18:12 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

ser_Kociątko pisze:A jak stwierdzono panleukopenię?
Kot nigdy nie szczepiony, bez surowicy ozdrowiał?
Jak na moje oko to raczej panleukopenia nie jest. (Na szczęście)


Kot miał pozytywny wynik testu na pp i silną leukopenię.
Czyli niestety - to była/jest panleukopenia.
To nie jest choroba w 100 % śmiertelna, szczególnie gdy kociak jest już całkiem spory, nie jest maluchem. To nie jest tak że każdy chory kot bez surowicy umiera - niektóre koty dają radę.
Bohater wątku miał wiele szczęścia - trafił na dobrego człowieka który się nad nim pochylił w krytycznym momencie, trafił w dobre weterynaryjne ręce, jeszcze dużo przed nim, walka nie jest zakończona - delikatnie mówiąc ale ma szansę się z choroby wylizać bo cały czas walczy i ma do tego jeszcze siły.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie gru 03, 2017 18:19 Re: Wax jest bardzo chory i potrzebuję każdej pomocy

Pingwingcw pisze:Zółtaczka wynika z wysokiego poziomu : Trójglirecydów i Bilirubiny.


Czyli wątroba siadła :(
Ale po co w takim razie transfuzja?
Chyba że kotu poleciały teraz czerwone krwinki ale nic o tym nie piszesz.

Okres wychodzenia z pp jest bardzo niepewnym czasem, choroba bardzo okalecza, bywa ze sam wirus jest już pokonany ale powikłania choroby zabijają - długo trzeba być ostrożnym, jelita to otwarta rana.
Koci rekonwalescent jeszcze długo wymaga specjalnego traktowania, badań (trzeba będzie zrobić usg i sprawdzić stan wątroby gdy już kot poczuje się lepiej skoro tak zżółkł - same enzymy nie są wiarygodne) i leków.

Trzymam kciuki za wygraną walkę!

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Google [Bot], Silverblue, skaz, Zeeni i 255 gości