kocie jedzenie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 03, 2017 23:47 Re: kocie jedzenie

Stawiam na to, że nie był bardzo głodny. Niewykluczone, że ma jeszcze gdzie indziej stołówkę. Pozostawienie klatki jako karmnika oswoi ich z klatką i będą wchodzić. W każdej gminie funkcjonuje wyłapywacz (hycel) można zgłosić aby gmina jemu zleciła odłowienie. Zazwyczaj zajmuje się psami ale i koty też powinien wyłapywać. Akurat nasz gminny hycel nie jest zbyt skuteczny i rzadko kiedy udaje mu się odłowić kota. Poza tym koty poznają karmicieli i przy nich czują się bezpieczniej i są odważniejsze.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pon gru 04, 2017 6:40 Re: kocie jedzenie

Możesz przywiązać sznurek i jak kot wejdzie do środka, ale nie stanie na zapadkę to pociągniesz za sznurek i klatka się zamknie. Tak robiłam. Pamiętaj, aby po złapaniu klatkę przykryć kocem, kot wtedy się nieco uspokoi.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55005
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon gru 04, 2017 9:38 Re: kocie jedzenie

Ewa.KM pisze:Stawiam na to, że nie był bardzo głodny. Niewykluczone, że ma jeszcze gdzie indziej stołówkę. Pozostawienie klatki jako karmnika oswoi ich z klatką i będą wchodzić. W każdej gminie funkcjonuje wyłapywacz (hycel) można zgłosić aby gmina jemu zleciła odłowienie. Zazwyczaj zajmuje się psami ale i koty też powinien wyłapywać. Akurat nasz gminny hycel nie jest zbyt skuteczny i rzadko kiedy udaje mu się odłowić kota. Poza tym koty poznają karmicieli i przy nich czują się bezpieczniej i są odważniejsze.


Jest duże prawdopodobieństwo ,że koty też stołują się w innym miejscu .Mieszkam w dość specyficznym terenie , gdzie w pobliżu jest sporo zakładów pracy ,a tam często na bramie zakładu portier lub ochrona .Sam kiedyś jakiś czas temu zauważyłem ,że pan ochroniarz rzucił coś do zjedzenia kotkowi ...

O hyclu z mojego miasta nie mam pojęcia , nie wiem czy ktoś w moim mieście zawodowo zajmuje się wyłapywaniem dzikich kotów - zwierząt

marcin800

 
Posty: 119
Od: Nie lis 26, 2017 22:36

Post » Pon gru 04, 2017 9:42 Re: kocie jedzenie

ewar pisze:Możesz przywiązać sznurek i jak kot wejdzie do środka, ale nie stanie na zapadkę to pociągniesz za sznurek i klatka się zamknie. Tak robiłam. Pamiętaj, aby po złapaniu klatkę przykryć kocem, kot wtedy się nieco uspokoi.


Mam na wypożyczeniu taką klatkę łapkę , która jest w swojej konstrukcji specyficzna .Po pierwsze - musi stać na idealnie równym terenie ,a po drugie - wiatr potrafi sprawić ,że zapadnia opadnie .Mam chyba starej generacji klatkę .Mi samemu ustawienie jej zajmuje trochę czasu ...

O przykryciu klatki gdy kota się złapie wiedziałem .Już to przerabiałem i rzeczywiście kot się uspokoił

marcin800

 
Posty: 119
Od: Nie lis 26, 2017 22:36

Post » Pon gru 04, 2017 10:31 Re: kocie jedzenie

Napiszcie mi proszę tylko jeszcze jedno .Jak często wymieniacie w kocich domkach ich posłanie .Ja za poradą dałem pocięty polar ...
Wiem ,że wszystko zależy od pogody oraz tego ,gdzie koty chodzą .Oczywistym jest ,że latem kiedy ziemia sucha to mniej nabrudzą i taki polar dłużej im będzie służył ,ale teraz gdy śnieg pokrył szatę ziemi ...

marcin800

 
Posty: 119
Od: Nie lis 26, 2017 22:36

Post » Pon gru 04, 2017 11:42 Re: kocie jedzenie

Trzeba sprawdzać, np po deszczu wsadzić rękę i pomacać czy sucho czy wilgotno. Czy domki maja wystający daszek, kotarę nad wejściem? Wrzuć zdjęcie najlepiej.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pon gru 04, 2017 12:36 Re: kocie jedzenie

Ewa.KM pisze:Trzeba sprawdzać, np po deszczu wsadzić rękę i pomacać czy sucho czy wilgotno. Czy domki maja wystający daszek, kotarę nad wejściem? Wrzuć zdjęcie najlepiej.


Mam na pulpicie komputera wczorajsze zdjęcie kociego domku zrobione telefonem ale nie wiem jak tu je wkleić ...

marcin800

 
Posty: 119
Od: Nie lis 26, 2017 22:36

Post » Pon gru 04, 2017 12:42 Re: kocie jedzenie

np. poprzez platformę wstaw.org
ser_Kociątko
 

Post » Pon gru 04, 2017 12:56 Re: kocie jedzenie

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... g5UmdWR0FB

Proszę mi napisać czy zdjęcie się Wam wyświetla ...

nie wiem co to jest platforma - wstaw org - można coś bliżej napisać gdyby z linku zdjęcie się nie wyświetlało

marcin800

 
Posty: 119
Od: Nie lis 26, 2017 22:36

Post » Pon gru 04, 2017 13:12 Re: kocie jedzenie

marcin800

 
Posty: 119
Od: Nie lis 26, 2017 22:36

Post » Pon gru 04, 2017 14:10 Re: kocie jedzenie

jak już jest na wstaw.org zdjęcie, to na dole są linki i tam jest link do tego by wstawić gotowe zdjęcie. czyli skopiować link do forum i wkleić tu.
Ewentualnie, wstaw.org. potem klikasz na fotkę i wybierasz pokaz obraz w nowym oknie i wtedy robisz [img]link[/img]
ser_Kociątko
 

Post » Pon gru 04, 2017 14:21 Re: kocie jedzenie

Obrazek

marcin800

 
Posty: 119
Od: Nie lis 26, 2017 22:36

Post » Pon gru 04, 2017 14:25 Re: kocie jedzenie

Ten domek jest tylko z drewna czy ocieplany styropianem?
ser_Kociątko
 

Post » Pon gru 04, 2017 14:28 Re: kocie jedzenie

Domek ma zadaszenie które wychodzi poza otwór - ok 10cm . Poza tym blacha dachu jest wykrzywiona , tak więc kociaki przed wejściem do domku mają sucho. Obok domku stoi zadaszona zagroda ,w której daje koto jedzenie - jedzenie nie moknie , a kociaki z powodu tej zagrody mają więcej miejsca w budzie .
Domek zrobiłem z myślą dla jednego kota lecz ten kot ,okazało się potem ,że to konta - do swojego domku sprowadziła dwa inne kociaki

Wymiary wnętrza domku : szerokość 47cm ,długość 66cm,wysokość 50cm - otwór ok.14cm/14cm

marcin800

 
Posty: 119
Od: Nie lis 26, 2017 22:36

Post » Pon gru 04, 2017 14:46 Re: kocie jedzenie

ser_Kociątko pisze:Ten domek jest tylko z drewna czy ocieplany styropianem?


" koci domek" jest dużo większy niż jego wnętrze ...

Domek ma dość solidną konstrukcje - waży w całości ok 20kg
Został on zrobiony z płyty drewnianej grubości 1 cm wzmocnionej na każdym rogu 5 cm deską drewnianą .Taka konstrukcja ( ściany , podłoga i dach ) została opatulona 4 cm styropianem ,sam zaś styropian został przykryty 1 cm płytą drewnianą - po to aby kot nie miał styczności z tym materiałem ... Sama konstrukcja dachu jest drewniana , zaś od zewnętrznej ( widocznej na zdjęciu ) strony przybita została blacha wychodząca kilka centymetrów poza otwór wejściowy dla kotów .W środku domku znajduje się polarowe legowisko ,a w nim pocięty na drobne kawałki koc polarowy

marcin800

 
Posty: 119
Od: Nie lis 26, 2017 22:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar, Google [Bot], Zeeni i 536 gości