Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu wyp

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 26, 2017 18:05 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Używam teraz - po wielu próbach żwirek Bazyl White. Jest w dobrej cenie i najważniejsze, że nie pyli, jak inne.
Dla malucha faktycznie na początek lepszy będzie drewniany. Choć moje koty nigdy nie próbowały jeść żwirku

Żwirki marketowe są naprawdę kiepskiej jakości

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 26, 2017 18:25 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

U mnie też nigdy nie jadły żwirku, ani maluchy ani duże, a ciut się ich przewinęło ;)
Dlatego pisałam o sepiolicie :)
ser_Kociątko
 

Post » Nie lis 26, 2017 19:52 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Betonit Golden White mogę w 100% polecić. Z innych używamy jeszcze sodowego Pestell baby powder.
Z drewnianych na wyjazdach używamy Cat'S Best Eco Plus i jest w porządku. Na dłuższą metę u nas drewniany się nie sprawdza, ale to równie dobrze może być kwestia przyzwyczajenia pierda.
Póki nie podrośnie bezpieczniej jest inwestować w drewno, żwirek może przypadkiem dostać się do pychola bez namiętnej degustacji.
Za to z marszu odradzę Tobie kukurydziany- po jednym siknięciu robi się jedna wielka papka w kuwecie.

Chikita

 
Posty: 6447
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie lis 26, 2017 21:06 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Dziekuje bardzo za wyczerpujace odpowiedzi... kupie narazie maluchowi drewniany zwirek tak jak radzicie.. mysle ze metoda prob i bledow znajdziemy taki jaki bedzie dla niego najlepszy;) jutro wielki dzien.. Kotek juz bedzie w koncu z nami...;)

Ula9891

Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Od: Czw lis 23, 2017 13:45

Post » Nie lis 26, 2017 22:24 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Ula9891 pisze:A zwirek drewniany z biedronki? Tez rozumiem ze do niczego? Czy w ogole dac sobie spokoj z tymi sklepowymi i lepiej zamówić w internecie?

Nie zbryla się. Po 2 dniach musisz wyrzucić całą zawartość kuwety bo robi się w niej cuchnąca drewniana papka ;)
Więc zupełnie to się nie opłaca. Żwirek tylko zbrylający, taki gdzie zbrylone siki możesz elegancko wybrać łopatką kilka razy dziennie i wyrzucić.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 27, 2017 17:49 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Niestety jeszcze musimy czekać na kotka... Walcza jeszcze z robakami i kotek musi zostać w klinice... Zawsze myslalam ze wystarczy kotku podac tabletke i po sprawie ale widze ze jednak nie jest takie proste... Zrobili jednak badania na HIV itd i na szczęście wszystko wyszlo ujemne...;) ehh mam nadzieje ze w tym tygodniu juz w koncu bedzie z nami..;)

Ula9891

Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Od: Czw lis 23, 2017 13:45

Post » Pon lis 27, 2017 19:02 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

:ok: Kciuki by maluszek jak najszybciej mógł trafić do domu!
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 27, 2017 19:28 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Dziekuje Milva B;)

Ula9891

Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Od: Czw lis 23, 2017 13:45

Post » Wto lis 28, 2017 10:13 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Pewnie zrobili test płytkowy na FIV i FeLV.

Wśród żwirków unikaj silikonu. A dla małego kociaka to unikaj wręcz jak ognia. One są najbardziej niebezpieczne.
W drugiej kolejności jest bentonit. Zamienia się w beton i lepiej żeby to się nie stało w kocich jelitach.
Kukurydziane bywają w porządku, ale u mnie w domu jeden kocurek to taki amator kukurydzy, że staje nad kuwetą i wsuwa jak żarcie, a potem ma sensacje. Więc u mnie kukurydziany odpada.
Cat's Best Eco Plus ma ostre krawędzie i przez to wczepia się w polarowe posłanka, dlatego ja go nie cierpię, ale kotu nie zaszkodzi.
Próbowałam niezbrylającego wapiennego Catsan Hygiene Plus. Istny koszmar. Szybko przesiąka moczem a potem śmierdzi strasznie. I zużytego nie dało się oddzielić od niezużytego, co czasem się udaje w przypadku drewnianych rozpadających się.
Generalnie polecam żwirki zbrylające, naturalne, najlepiej roślinne. A dla malucha koniecznie roślinne. (Do takich zalicza się także mój ulubiony żwirek, ale jest drogi - Nature's Calling. Z preparowanych łupin orzecha włoskiego. No i jak to orzech, nieco barwi muszlę klozetową.)



milva b - żwirek Tymek zniknął z allegro. A także wszystkie inne żwirki tej firmy.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10686
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto lis 28, 2017 14:07 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Stomachari pisze:
milva b - żwirek Tymek zniknął z allegro. A także wszystkie inne żwirki tej firmy.


Pewnie za dzien czy dwa wystawią na Allegro nową transzę ;)
Poza tym taniej jest zamawiać bezpośrednio u producenta:

http://www.pelletsfarm.pl/home-2/

Ja tak właśnie kupuję. Zamawiam mailem lub przez telefon, robię przelew i za dzień, góra dwa, żwirki mam w domu :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lis 29, 2017 12:31 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi... gdyby nie wy pewnie bym zginela w gąszczu tych wszystkich karm, zwirkow, smakołyków itp. :) Do dzisiaj jeszcze nie ma z nami kotka... juz trwa to tydzien i po malu zaczynamy sie nieciepliwic kiedy to malenstwo w koncu bedzie z nami..:). Ile moze trwać takie odrobaczanie moze się orientujecie?

Ula9891

Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Od: Czw lis 23, 2017 13:45

Post » Śro lis 29, 2017 13:11 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Odwiedzałaś kotka w lecznicy? Wiesz w jakim jest stanie? Co mówią lekarze? Dlaczego kotek jeszcze nie może być w domu?

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 29, 2017 13:54 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Maz byl w weekend u kotka a teraz grypa u nas w domu panuje i niestety nie mozemy go odwiedzic...;/ w poniedziałek rozmawialismy i powiedzieli ze caly czas walcza z robakami i temperatura jeszcze nie jest taka jak powinna i jeszcze go potrzymaja ale ze juz jest lepiej i napewno wyjdzie z tego...

Ula9891

Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Od: Czw lis 23, 2017 13:45

Post » Śro lis 29, 2017 15:14 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

No to ok. Zawsze dom jest lepszy niż lecznicowa klatka, chyba, że nie ma innego wyjścia.

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 29, 2017 19:06 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

milva b - ale tych żwirków nie ma już od dłuższego czasu. Sprawdzałam wcześniej. Chyba po prostu zawinęli się z allegro.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10686
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, starabrocha, Zeeni i 519 gości