porada behawioralna - co robić gdy kot sika na łóżko

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 22, 2017 13:57 porada behawioralna - co robić gdy kot sika na łóżko

Dzień dobry,

Być może (zanim udam się po poradę do behawiorysty) ktoś coś doradzi albo miał podobnie.
Mam na "tymczasie" dwa kotki - około 5 miesięcy, kot i kotka. Oswojone, porzucone na działkach - trafiły do mnie. Pięknie korzystają z kuwety i wszystko jest ok,maja dwie kuwety regularnie sprzątane i widzę ze korzystają.
Problem: Od jakiegoś czasu (nie od momentu kiedy u mnie ale po jakimś czasie dopiero) Kotka sika mi na pościel ale tak dziwnie tzn: tylko kiedy ja leże w łóżku. Jak są same w domu nic się nie dzieje, ale jak tylko ja jestem i się kładę - sika... Kotek tego nie robi. Chciałabym jakoś oduczyć ja tego zachowania - boje się ze jeśli ktoś ja zaadoptuje może nie poradzić sobie z tym problemem i zwróci potem :(

Pozdrawiam

ania0180

 
Posty: 2
Od: Wto wrz 06, 2016 20:12

Post » Śro lis 22, 2017 14:07 Re: porada behawioralna - co robić gdy kot sika na łóżko

są wysterylizowane?
kotka może mieć ruję
tak, taka ok 5 miesięczna może być już dojrzała płciowa (czasem nawet 4 miesięczna )
-wtedy kotki sikają w dziwnych miejscach chociaż korzystają z kuwety

jeśli kocurek tez jeszcze niewykastrowany - to lepiej szybko z kotką do veta (na sterylizację) , a do tego czasu je izolować
-chociaż może i już być w ciąży (teoretycznie)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lis 22, 2017 14:17 Re: porada behawioralna - co robić gdy kot sika na łóżko

naprawde? Nie sa jeszcze wysterylizowane i wykastrowane.... Mimo wieku są naprawdę niewielkie - liczyłam że będę je kastrować styczniu jak "nabiorą" masy trochę. Nie sądziłam że koty mogą tak szybko dojrzewać. Dzięki za info!

ania0180

 
Posty: 2
Od: Wto wrz 06, 2016 20:12

Post » Śro lis 22, 2017 14:18 Re: porada behawioralna - co robić gdy kot sika na łóżko

Jeśli koty nie są jeszcze wykastrowane, to tak jak pisze Patmol, powinny natychmiast trafić do weta na kastrację.
Kotka zapewne ma już ruję i lada moment kocurek ją pokryje, jeśli już tego nie zrobił.
Jeszcze w tym tygodniu wypadałoby oba zawieźć na zabieg. A przy okazji trzeba zbadać kotce krew, ponieważ kotka może też mieć ropomacicze albo inny stan zapalny.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lis 22, 2017 19:47 Re: porada behawioralna - co robić gdy kot sika na łóżko

Oj nie patrz na ich rozmiary. Moja dostała pierwszej rui w wieku 4.5 miesięcy (dwa dni przed zabiegiem na dodatek) i była niesamowicie drobniutka- najmniejsza i najsłabsza z miotu.
Jeśli są zdrowe, nic im nie dolega kastruj jak najszybciej.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 220 gości