Problem ze skóra u kotki pomocy !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 20, 2017 21:19 Problem ze skóra u kotki pomocy !

Witam :) Mam problem z kotka tzn własciwie z jej skóra kotka jest wychodzaca , tydzien temu przyszła ze zgrubieniem na siersci no i siersc jakby kepami wychodziła w tym miejscu wygladało to jakby ja cos pogryzło a ze nie było duze przemyłam i zostawiłam w spokoju wczoraj zauwazyłam obok znowu ranke ale mniejsza juz przemyłam i zostawiłam bo stwierdziłam ze moze wczesniej nie zauwazyłam no ale dzis na karku to samo tyle ze tez malutkie ale to raczej nie moze byc juz przypadek jutro weterynarz ale nie bede spokojna póki ktos mi nie podpowie co to moze byc kotka nie dawno chorowała miała sporo zastrzyków i kroplówek ale ogolnie wszystko jest ok nie drapie sie w tym miejscu i wgl normalnie zachowuje je tez normalnie o to zdjecia prosze o rade, pozdrawiam
link do zdjecia :
https://www.fotosik.pl/zdjecie/5667be3d287399a0
https://www.fotosik.pl/zdjecie/26a1cffc142f4ddb

Psotka28

 
Posty: 26
Od: Czw lis 10, 2016 1:26

Post » Pon lis 20, 2017 21:55 Re: Problem ze skóra u kotki pomocy !

Wygląda na miejscową martwicę po iniekcji, sprawa nie groźna o ile kotka nie zdrapie takiego strupa i nie rozjątrzy takiej ranki - bo wtedy ta potrafi bardzo źle się goić, swędzieć i jątrzyć.
Jeśli tego jest wiecej - koniecznie pokaż to wetowi dla świętego spokoju, niech oceni fachowym okiem stan skóry jako takiej, ale raczej nie ma powodu do niepokoju. Jednak - skonsultuj się z lekarzem, tym bardziej że kotka chorowała. I nie przemywaj tego niczym bo gdy strup odpada to ranka sama się już zasklepia i nie trzeba z tym nic robić jeśli się nie rozjątrzy a każde przemywanie i smarowanie to ryzyko że kotka zacznie to drapać albo rozlizywać.

Jakie zastrzyki dostawała kotka?

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro lis 22, 2017 12:33 Re: Problem ze skóra u kotki pomocy !

Blue pisze:Wygląda na miejscową martwicę po iniekcji, sprawa nie groźna o ile kotka nie zdrapie takiego strupa i nie rozjątrzy takiej ranki - bo wtedy ta potrafi bardzo źle się goić, swędzieć i jątrzyć.
Jeśli tego jest wiecej - koniecznie pokaż to wetowi dla świętego spokoju, niech oceni fachowym okiem stan skóry jako takiej, ale raczej nie ma powodu do niepokoju. Jednak - skonsultuj się z lekarzem, tym bardziej że kotka chorowała. I nie przemywaj tego niczym bo gdy strup odpada to ranka sama się już zasklepia i nie trzeba z tym nic robić jeśli się nie rozjątrzy a każde przemywanie i smarowanie to ryzyko że kotka zacznie to drapać albo rozlizywać.

Jakie zastrzyki dostawała kotka?


Kotka miała przewlekła biegunke dostawała bardzo duzo zastrzyków a gdy zadne nie działały odstawiłam wszystko nawet tabletki na biegunke, i wtedy jej przeszło , miała miedzy innymi catosal , tolfine , baythil , i dwa jakies inne bo zmieniłam weta potem i ten kolejny jej nie pomógł i zmieniłam znowu weta w sumie te leczenie trwało przez prawie 3 tyg , ostatnia wet okazała sie najlepsza bo nie leczyła w ciemno robiła jej badania kroplówki witaminy i poparła pomysł odstawienia wszystkiego skoro nic nie pomaga najdziwniejsze było to ze wyniki miała swietne krew ,kał testy na lamblie przyczyna lezała w domu bo moja szalona kocica wpadła na pomysł grzebania buźka w pomyjach nikt sie tego nie spodziewał, teraz juz jest ok a zagrozenie wyeliminowane tylko te ranki , byłam u wet i powiedziała ze to od zastrzyków spryskała jej to jakims sprayem i dostała masc za tydzien jakby sie nie goiło mam sie zgłosic tyle ze jej 2 dzien smaruje i to jakby sie wszystko maże po tej masci , ta maść nawet pachnie podobnie jak witaminowa nwm czy jej to smarować , kicia nie czepia sie tego

Psotka28

 
Posty: 26
Od: Czw lis 10, 2016 1:26

Post » Śro lis 22, 2017 12:43 Re: Problem ze skóra u kotki pomocy !

tak jakby po tej masci sie zaczerwieniło nwm podsyłam zdjecie najwiekszej rany i posmarowanej masciami :
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d167ca126edc71a5

Psotka28

 
Posty: 26
Od: Czw lis 10, 2016 1:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, kicalka, Zeeni i 203 gości