Płyn w płucach

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 19, 2017 22:49 Płyn w płucach

Hej, może ktoś miał podobny przypadek.
Od kilku dni mam kotkę 3 m-ce, w weekend okazało się, że ma wodę w płucach, powiększony żołądek dodatkowo uciskający płuca, oddycha przeponą. Czeka ją tydzień zastrzyków. W dzień jest ok, je, załatwia potrzeby, bawi się, przytula, ale w nocy nasila się duszność. Jak mogę jej ulżyć w oddychaniu? Nie mogę mieć otwartego okna, bo zamrzniemy, skeciłam już grzejniki.
Nie wiem czy wyzdrowieje, ale chce spróbować.

Szynsz

 
Posty: 1
Od: Nie lis 19, 2017 22:42

Post » Nie lis 19, 2017 23:22 Re: Płyn w płucach

Kotka ma zapalenie płuc? Jakie badania miała robione? Możesz wkleić wyniki i napisać jakie leki dokładnie dostaje?
Kot z dusznością powinien być pod tlenem a jeśli ma zapalenie płuc powinien być w cieple a nie w przeciągach.
Jeśli to rzeczywiście zapalenie płuc, trzeba odpowiednio dobrać leki, również trzeba podawać lek odwadniający i jednocześnie stosować tlenoterapię.
Jeśli nie ma w pobliżu wypożyczalni koncentratorów tlenu, to trzeba taki kupić.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 19, 2017 23:25 Re: Płyn w płucach

Wet powinien dać bardziej szczegółowe instrukcje.
A jaka przyczyna płynu u tak młodego kociaka? Zapalenie płuc, FIP, serce?
Miał porządne badania krwi? Wet ściągnął płyn? Dał do badania?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14568
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon lis 20, 2017 7:20 Re: Płyn w płucach

Trzymiesięczna kotka z płynem w płucach i powiększonym żołądkiem to przede wszystkim miastenia do wykluczenia/potwierdzenia.
Objawy u tak małego kociaka zazwyczaj nie rokują dobrze :( - ale o ile to nie postać wrodzona (niestety u maluchów najczęściej ona...) tylko jej wersja autoagresywna, to jej przebieg jest nieprzewidywalny - warto mieć nadzieję i próbować walczyć.
Potwierdzenie diagnozy jest bardzo ważne - bo dzięki temu można zastosować odpowiednie leczenie, wiadomo też co z płucami się dzieje (że to wynik zachłystowego zapalenia płuc) i wprowadzić środki by zminimalizować na ile się da ryzyko tego powikłania, bardzo często będącego przyczyną śmierci kotów z miastenią :(

Blue

 
Posty: 23384
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar, Google [Bot] i 121 gości