Chore serce u kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 19, 2017 17:23 Chore serce u kotki

Mam około 14 letnią kotkę. Rok temu zaczęły się jej problemy ze zdrowiem. Miała jeden atak kociej epilepsji, była w stanie krytycznym. Zrobiłam jej szereg badań + zdjęcia rtg i kotka z tego wyszła. Atak nigdy więcej się nie powtórzył i do soboty (11.11) wszystko było dobrze. Rano zobaczyłam że kotka gorzej oddycha, jednak miała apetyt, mruczała i zachowywała się normalnie. Koło 15 stan się pogorszył, kicia nie mogła oddychać, nie mogła sobie znaleźć pozycji i byla strasznie osowiała. Pojechałam jak najszybciej do weta. Stan kotki był krytyczny, ledwo co oddychała. Usg pokazało że ma pełno wody w płucach, i że kotka najprawdopodobniej tego nie przeżyje. Zastosowano tlenoterapię intensywną, podano leki odwadniające i musiałam zostawić ją na noc w klinice. Kazali mi nastawić się na najgorsze. Rano ku mojej radości dostałam telefon że kotka jest w stanie stabilnym. Zrobiono jej zdjęcia rtg i na szczęście wykluczono zmiany nowotworowe. Zabrałam ją do domu a w poniedziałek rano wykonałam szereg badań krwi. Podejrzewano u niej nadczynność tarczycy i zmiany kardiogenne. W piątek 17.11 kotka zaczęła znowu gorzej oddychać i była znowu pod tlenem. W tą sobotę byłam z nią u kardiologa i okazało się że ma ogromne nadciśnienie, i po dokładnym USG serca postawiono diagnozę: przerost jednej komory serca, kardiomiopatia i za dwa tygodnie mam zrobić ponowne badania pod względem nadczynności tarczycy. Usłyszałam że jeśli kotka pożyje rok to będzie duży sukces i szczęście. Dostała leki które podaję jej codziennie, jednak zauważyłam że moja kicia nie chce jeść. Czuje się lepiej, oddycha normalnie i dużo mruczy. Dodam jeszcze że kicia poczuła się już o wiele lepiej kiedy podczas jej drugiego ataku podano jej leki uspokajające i odwadniające. Całkiem inny kot. Zwracam się tutaj do osób których kotki również borykają się z problemem chorego serduszka. Jest coś co może jej pomóc lepiej to znosić? Pracuję po 9-10 godzin i przez ten czas kicia jest z sama z innymi kotami. Najbardziej mnie niepokoi że do tej pory straszny łasuch nie chce jeść. Ani animondy, ani surowego mięsa ani nawet suchej którą wyjątkowo kupiłam bo wiem że lubi. Pije strasznie dużo wody i dzisiaj trochę kociego mleka. Mam podawać jej jakieś pasty? I tak schudła przez ten tydzień, boję się że osłabnie mi całkiem. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
„Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los” O.Wilde

JagodAgata

Avatar użytkownika
 
Posty: 18
Od: Czw wrz 01, 2016 8:01
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lis 21, 2017 1:05 Re: Chore serce u kotki

podniosę wątek
moze wypisz jakie leki kot dostaje
oraz wyniki krwi
kot pije duzo moze byc cos z nerkami albo cukrzyca
leki tez mogą wplywac na apetyt albo powodowc np bol w jamie brzusznej
wys cis rozwala nerki
usg nerek robiliscie ,mocz ?
leki odwadniające (furosemid) dają po nerkach

anka1515

 
Posty: 4045
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto lis 21, 2017 2:15 Re: Chore serce u kotki

Co to jest "kocia epilepsja"?
Echo serca robiłaś?
Kombinacja nadczynności tarczycy i HCM brzmi bardzo niedobrze.
Ile schudła?
Pytasz, czy teraz podawać pasty albo co?

Kota nie chce jeść?
Karmić siłowo RC convalescentem, jak nie zaskoczy - odpuścić.
14 lat to niezły wiek. Może to już na nią czas.
Miała dobre życie, daj jej komfort umierania.
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 21, 2017 7:28 Re: Chore serce u kotki

przy nieustabilizowanej tarczycy czesto sa klopoty z jedzeniem nadmierny apetyt albo jego brak...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84439
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lis 24, 2017 7:25 Re: Chore serce u kotki

Robiłam wszystkie te badania które zalecił mi weterynarz. Kardiolog przepisał klopidogrel, libeo i atenolol. Niestety moja kicia libeo łyka bez problemu a tych dwóch kompletnie nie może przełknąć. Kończy się to dla niej ogromnym stresem. Wyniki pod względem tarczycy mam powtórzyć za około tydzień. Póki co jest nawet dobrze, wraca jej apetyt, mruczy niestety serce dalej bardzo szybko jej bije i nie mam pojęcia w jaki sposób mogę jej pomóc i ją uspokoić. W załączniku wyniki krwi :)
„Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los” O.Wilde

JagodAgata

Avatar użytkownika
 
Posty: 18
Od: Czw wrz 01, 2016 8:01
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lis 25, 2017 21:45 Re: Chore serce u kotki

cześć, mój kot ma kardiomiopatię ciężką. od zeszłego roku doszły do tego problemy z nerkami. Bruno jest ustawiony na lekach - dostaje leki rano i wieczorem, całe zestawy tabletek. Ważne jest minimalizowanie wszelkiego stresu. Ponieważ u nas samo podawanie tabletek było ogromnym stresem i kończyło się wymiotami to teraz Bruno dostaje tabletki rozmiażdżone na proszek zmieszane z jedzeniem. Ze względu na chorobę serca zmieniliśmy również jedzenie - do zachorowania dostawał karmę suchą, potem przeszliśmy na puszki, potem na karmę nerkową w postaci saszetek i tacek. Obecnie na zmianę dostaje karmę nerkową Kattowit (saszetki lub tacki) z puszkami GranaPet. Jak chodzi o leki dostaje: Prilium, Atenolol, Furosemid, Spironol, Karsivan, Clopidrol. Niektóre dostaje 2 razy na dobę. Bruno sporą część dnia spędza sam w domu bo my pracujemy. Staramy się minimalizowac mu wszelkie stresy.
Obrazek

"Nigdy nie jesteśmy tak bardzo bezbronni wobec cierpienia jak wtedy, gdy kochamy, nigdy nie jesteśmy bardziej narażeni na nieszczęście niż wtedy, gdy utraciliśmy ukochany obiekt"
Teodor 1997 (?) - 02.03.2013

Ewaa6

 
Posty: 11202
Od: Sob paź 30, 2004 14:37
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie lis 26, 2017 2:01 Re: Chore serce u kotki

Choroby kotów podobne do ludzkich. Z opisu to wynika. Analogia.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3704
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Śro gru 20, 2017 8:00 Re: Chore serce u kotki

Stan się lekko ustabilizował, kotce wrócił apetyt i zrobiła się bardziej żywa i obecna. Niestety od paru dni ma straszny katar. Byłam z nią wczoraj u weta dostała antybiotyki ale póki co nie widać żadnej poprawy. Powiedziałam że kotka od kiedy się przeziębiła nie chce nic jeść, ma odruch wymiotny kiedy daję jej powąchać jej ulubioną karmę. Wet stwierdził że to może być przez kamień nazębny i namawia mnie na zabieg ściągnięcia. Kotka jest naprawdę słaba, śpi i smarka. Jutro mam kontrolę u weta jednak boję się co zastam po powrocie z pracy. Szukam porad wszędzie, zrobiłam kotce szereg badań i oprócz kardiomiopatii przerostowej wszystko jest w normie. Nerki, wątroba zdrowa, tarczyca również.
„Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los” O.Wilde

JagodAgata

Avatar użytkownika
 
Posty: 18
Od: Czw wrz 01, 2016 8:01
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro maja 29, 2019 17:14 Re: Chore serce u kotki

Witam. Czy mogę prosić o informację co dalej z kotkiem. U mojego kota zdiagnozowano Kardiomiopatie niesklasyfikowana. Proszę o informację

katex24@wp.pl

 
Posty: 1
Od: Śro maja 29, 2019 17:09




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jolabuk5, Zeeni i 74 gości