Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 02, 2017 16:50 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Mam bardzo dobre doświadczenia z l`lizyną. Właściwie to jedyne na co daję się namówić.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob gru 02, 2017 16:58 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Stomachari pisze:Nie mogę teraz wrzucić linka, ale spodobała mi się lubelska firma, która sama o sobie pisze: "rodzinna". Nazywają się Invent Farm, ich beta glukan to odpowiednio "Beta glukan Farm".
Mnie Hepatica pasowała, dopóki nie zajrzałam na ich stronę i nie przeczytałam o jednym produkcie takiego zabonnego bełkotu, że mało z krzesła nie spadłam. Nie zamierzam wspierać firmy, która hołduje okultyzmowi. Wolę Invent Farm, bo jak na razie trzymają się ziołowych receptur (czyli nauki a nie magii). Mam nadzieję, że nie zmienią polityki.


Faktycznie dobrze to wszystko wyglada i chociaz ich konsultant medyczny ma aparycje nastolatka to sa migawki z produkcji, jest historia rynkowa, wspolpracuja z uniwerkiem. Przynajmniej produkuja to co sprzedaja - tez moglbym to wyprobowac.

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Pon gru 11, 2017 18:21 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Czy ten preparat byłby odpowiedni? https://natvita.pl/grzyby-witalne/427-b ... sklep.html Boczniak ostrygowaty jest w składzie Scanomune.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pon gru 11, 2017 20:14 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Sproszkowany grzyb to nie całkiem to samo, co wyizolowany z niego beta glukan. To jak z witaminą C. Można jeść cytryny albo łykać tabletki.
Zdrowsze bo nie ma otoczek, barwników, antykoagulantów, ale pewnie mniej skuteczne. I nie jest standaryzowane, więc nie wiadomo, jaką ma zawartość beta glukan i czy cały proszek jest jednolity.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon gru 11, 2017 23:25 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Ech, tak myślałam... Jakiś czas temu widziałam beta glukan w proszku, z boczniaka właśnie, czyli podobno ten lepiej działający, i jak głupia nie odłożyłam strony. Teraz nijak nie mogę tego znaleźć. Taniej by mi wyszło kupić puste kapsułki i podawać w ten sposób beta glukan czy lizynę (lizyny jeszcze nigdy nie dawałam, nawet nie znam dawki na kota), ale wolałabym znaleźć jakiś dobry.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Śro gru 13, 2017 17:40 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Ja od początku i przez lata stosowałam ten preparat (ludzki) :
https://aptekazawiszy.pl/laboratoria-na ... sulek.html
Na kota to tak 1/3 czy 1/4 kapsułki. A jak się uda, mi się udawało, kupić wersje promocyjną, to już w ogóle groszowa sprawa.
Ważne tylko, by podawać rano, na czczo, albo w naprawdę odrobinie karmy, tyle, co na czubek łyżeczki od herbaty, albo dać rozpuszczony w wodzie, też niewiele wody, w strzykawce. Później ok 0,5 h przerwy i dopiero śniadanie dla kota. Inne kocie tez miałam, właściwie nie widziałam różnicy, ale jak wyżej, trzymałam się zalecenia, ze to kot ma jeść na czczo i przerwa, a dopiero później śniadanie. Wiernie trzymam się tego, bo i sprawdzony i cenowo tani. I racja z tym co tu wspomniano, przy długotrwałym podawaniu trzeba robić przerwy. A w razie przewidywalnego stresu, oczywiście podawać na tydzień, dwa przed wystąpieniem takiego - wyjazd, przeprowadzka, dokocenie.
pwpw
 

Post » Pon gru 10, 2018 17:09 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

uzupelnie troche wiedze nt. tej Hepatici
dogrzebalam sie do info ze tworca/wlasciciel Hepatici jest wspoltworca "sukcesu" Laboratoriow Natury (czyli producenta tego "slynnego" betaglukanu, ktory nagle zniknal z rynku). Bardzo prawdopodobne ze wlasciciel Hepatici "zabral" ze soba patent m.in. b-gluk i zalozyl nowa firme.
A parametry b-gl u Hepatici zaskakujaco podobne do tej z Lab Natury. 196mg/kaps 85% czystosci czyli na kota wystarczy 1/5- 1/4kaps.
jesli ktos chce podawac wolno zyjacym i potrzebuje optymalizacji to tylko ten b-gl.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą


Post » Pon gru 10, 2018 18:56 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

tylko nigdzienie widze ile b-gl na mg lub opak. jest jedynie ze 80% a to ciut mniej niz hepatica. :(
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Pon gru 10, 2018 19:10 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Ja u kociąt z dwóch miotów- wyciągniętych w zeszłym roku takich pewnie 2-2,5 miesięcznych i wyciągniętych w tym roku 5-6 tygodniowych stosowałam Genomune. w tym pierwszym przypadku dość krótko i przy leczeniu świerzba ( wówczas do konca nie wiedziałam, co to za lek, wetka mi doradziła jako dodatek ) u tegorocznych od pierwszego dnia, gdy trafiły pod moją opiekę przez jakieś 5-6 tygodni. Czy działa- nie wiem- brak punktu odniesienia co byłoby, gdyby nie dostawały. Ale kociaki z bardzo złej sytuacji, przez 8-10 dni po śmierci matki radzące sobie same tylko dokarmiane troszkę, z biegunkami, przeziębieniami itp- wyszły, że tak powiem na prostą i 2 grzeją dupki u swoich ludzi, a 2 moje boki w tej chwili.
Ale Genomune ( no właśnie, ktoś zna, to czysty betagluken- chyba tak sie reklamują ) dość drogie jest, przy takich maluchach i zalecanym dawkowaniu do przejscia, przy dużych kotach gorzej. Chętnie dowiedziałabym się, co stosujecie innego, ale właśnie po porównywalnej jakości.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon gru 10, 2018 19:22 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Rakea pisze:tylko nigdzienie widze ile b-gl na mg lub opak. jest jedynie ze 80% a to ciut mniej niz hepatica. :(

Patrz na dawkowanie, np. w tym produkcie:

https://sklep.pokusa.org/pl/p/RawDietLi ... 0-250g/297
jet o,5 g na kota do 10 kg, czyli w pudełku jest 500 dawek.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Śro gru 12, 2018 18:02 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

ana pisze:
Rakea pisze:tylko nigdzienie widze ile b-gl na mg lub opak. jest jedynie ze 80% a to ciut mniej niz hepatica. :(

Patrz na dawkowanie, np. w tym produkcie:

https://sklep.pokusa.org/pl/p/RawDietLi ... 0-250g/297
jet o,5 g na kota do 10 kg, czyli w pudełku jest 500 dawek.

chodzilo mi o ilosc czystego betaglukanu w preparacie - tj. napisalam wyzej: "..A parametry b-gl u Hepatici zaskakujaco podobne do tej z Lab Natury. 196mg/kaps 85% czystosci..."

czyli: zawartosc b-gl 195mg/kaps o czystosci 85% daje az 15000mg b-gl na cale opak co daje az 750 dawek, i jesli liczymy po 20mg czystego b-gl w jednej dawce (tyle ma przecietny koci prep.).

takze do pelnej oceny potrzebne jest dokladne okreslenie ilosci cukru w cukrze.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Śro gru 12, 2018 18:18 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

maczkowa pisze:[..] Chętnie dowiedziałabym się, co stosujecie innego, ale właśnie po porównywalnej jakości.

Genomune ma jedna zalete: koty go lubia, a przynajmniej moje

to jeszcze raz przelicze:
Genomune ma 10mg/1ml 100% b-gl - w opakowaniu 100ml jest wiec 1000mg czystego b-gl - ceny nie pamietam.
Hepatica b-gluk 90 kaps*196mg/kaps*85% czystosci, to 15000mg czystego b-gl - kupilam 3dni temu na cefarm24 za 36,79zl.

wedlug mnie jak ktos potrzebuje podac na cito jednorazowa kuracje 2 tyg - genomune jest super, jak trzeba cyklicznie powtarzac, w dodatku kilku kotom, b-gl hepatica
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], kicalka i 187 gości