Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 19, 2017 21:30 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Od czwartku stosuję immunoxan, ponoć bardzo dobry i skuteczny. Nie mam jeszcze zdania, zobaczymy
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 19, 2017 22:42 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Co do stopnia oczyszczenia, bo zapomniałam zobrazować. Jeśli (przykładowo) kapsułka o masie 100 mg zawiera sam beta glukan oczyszczony w 90% a inna kapsułka o masie 150 mg zawiera również sam beta glukan ale oczyszczony w 50%, to lepsza jest oczywiście ta o masie 100 mg.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lis 19, 2017 23:25 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

A nerki już Twój kot ma leczone? Dostaje kroplówki?
Bo w drugim wątku w wynikach, które wstawiłaś/eś, wyszło że kot ma niewydolność nerek i nie jest pod tym kątem leczony.
Betaglukan nie pomoże na nerki, jeśli kot nie jest regularnie płukany i nie dostaje innych leków wspomagających pracę nerek.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 19, 2017 23:26 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

??? Nie wiem do kogo ten post o nerkach?
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 19, 2017 23:27 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

casica pisze:??? Nie wiem do kogo ten post o nerkach?

do autora wątku ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 19, 2017 23:28 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Rozumiem :)
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 24, 2017 19:51 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Takiego czystego, bez wypelniaczy chyba nie ma za duzo. Mam wrazenie, ze 3-ka jaka wymienilem zamyka temat - nie liczac drogich, zagranicznych producentow. W tej chwili mysle nad Immunodol (bo jednak duzo wpisow) lub Hepatica (swietny sklad i latwo podac).

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Pt lis 24, 2017 21:04 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Ja generalnie polecam ludzki, z Laboratorów Natury. Tylko trzeba dzielić dawkę w kapsułce, bo może być rozstrój żołądkowy.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt lis 24, 2017 21:48 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

milva b pisze:A nerki już Twój kot ma leczone? Dostaje kroplówki?
Bo w drugim wątku w wynikach, które wstawiłaś/eś, wyszło że kot ma niewydolność nerek i nie jest pod tym kątem leczony.
Betaglukan nie pomoże na nerki, jeśli kot nie jest regularnie płukany i nie dostaje innych leków wspomagających pracę nerek.


Na dzisiaj stwierdzono chorobe nerek na forum, ale tej diagnozy nie potwierdzil vet, wiec sam leczenia nie rozpoczne. Probuje sie umowic z innym specjalista, ale nie jest to takie proste, bo dopiero wczoraj wrocilem z UK (praca) a tej lekarki nie ma codziennie w klinice. Dam znac jak bede wiedzial cos nowego. Dzieki za wszystkie rady!

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Sob lis 25, 2017 8:11 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Immunoxan wydaje sie bardzo ciekawy, stoi za nim firma, ktora jest wlascicielem marki Olimp. Jedyny, ale za to dosc powazny problem to brak skladu na stronie producenta (moze jest cos wiecej w ulotce Alija?). Nie wiemy ile wlasciwie tego Beta-glukanu w nim jest - dziwne:
http://vebiot.pl/produkty/immunoxan-cat

Troche sie obawiam jak czytam o suplementach diety, bo nikt tego szczegolowo nie bada i moze sie okazac, ze pomimo zapewnien producenta sklad rozni sie od podanego na opakowaniu i podajemy zwierzakom cos co szkodzi zamiast pomagac (odpukujac w niemalowane).

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Sob lis 25, 2017 11:31 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

arcbuz pisze:Immunoxan wydaje sie bardzo ciekawy, stoi za nim firma, ktora jest wlascicielem marki Olimp. Jedyny, ale za to dosc powazny problem to brak skladu na stronie producenta (moze jest cos wiecej w ulotce Alija?). Nie wiemy ile wlasciwie tego Beta-glukanu w nim jest - dziwne:
http://vebiot.pl/produkty/immunoxan-cat

Troche sie obawiam jak czytam o suplementach diety, bo nikt tego szczegolowo nie bada i moze sie okazac, ze pomimo zapewnien producenta sklad rozni sie od podanego na opakowaniu i podajemy zwierzakom cos co szkodzi zamiast pomagac (odpukujac w niemalowane).


Immunoxan cat stosuje casica, może ma info na temat składu. U nas sprawdził się immunodol cat. Właśnie planuję profilaktyczną jesienno-zimową, tygodniową kurację dla moich futerek. Inna rzecz, że moje koty nie są nosicielami herpesa ani calici (wykonano testy), więc łatwo utrzymać je w dobrej kondycji.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 01, 2017 23:46 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Jesli juz mamy podawac kotom Beta glukan, dobrze byloby zeby ten Beta glukan faktycznie sie w specyfikach znajdowal. Skromnie, bo googlowo, ale przeswietlilem:
- Hepatica - nic o tej firmie nie wiadomo, brak zdjec, adres siedziby firmy wyglada jak zwykly prywatny dom. Nie wiem gdzie to niby produkuja. Byc moze sa tylko importerem czegos tajemniczego. Na stronie przy Beta glukanie jest napisane: kraj pochodzenia Niemcy. Podejrzane to wszystko, nie kupilbym tego.
- ScanVet - Scanomune - duza to firma, dziajala tez w Danii. Z drugiej strony nie wiadomo gdzie to produkuja, bo chwala sie tylko zdjeciami hurtowni a w opisie firmy informuja, ze polecaja ich producenci (?). Nie wiem, i tak sa za drodzy.
- Dolfos - Immunodol - sensownych rozmiarow siedziba, faktycznie moga cos w tym budynku produkowac. Specjalizuja sie w produktach dla zwierzat. Wprowadzili wlasnie paste, wiec dam im szanse.
- Vebiot - Immunoxan - ta sama firma co Olimp, wiec zaufalbym, ze sprzedaja to co reklamuja. Jedyny problem: nie wiem gdzie to kupic i jaki jest sklad.

Zagraniczne, glownie z USA - nie zaryzykuje, bo zanieczyszczenie odzywek produkowanych w US nikogo nie dziwi. Przynajmniej takie legendy slyszalem, wiec nie dotykam.

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Sob gru 02, 2017 0:16 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

W poniedziałek zadzwonię do producenta immunoksanu z pytaniem o skład, bo na ulotce jest napisane:
Połączenie B (beta, nie ma symbolu na tablecie) 1/3-1/6 d-glukanu i soku aloesowego stężonego 200-krotnie.
Ilości i proporcje nieznane.

We wtorek zaś, będę molestować weta o to, na jakiej podstawie to cudo poleca. Czy może ma jakąś wiedzę niedostępną dla zwykłych śmiertelników.
Preparat, jak mi się wydaje, dostępny jest tylko w gabinetach weterynaryjnych.

Swoją drogą, czy producent nie ma obowiązku podawania szczegółowego składu?
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob gru 02, 2017 7:23 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

casica pisze: /../ Swoją drogą, czy producent nie ma obowiązku podawania szczegółowego składu?
Producent leków pewnie ma, ale suplementy są traktowane jako produkty spożywcze, więc niewykluczone że wytwórca może opisać ich skład w identyczny sposób jak opisuje się skład np. ciasteczek maślanych, :twisted:
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23713
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Sob gru 02, 2017 16:03 Re: Beta Glukan - czy warto i jaki wybrac?

Nie mogę teraz wrzucić linka, ale spodobała mi się lubelska firma, która sama o sobie pisze: "rodzinna". Nazywają się Invent Farm, ich beta glukan to odpowiednio "Beta glukan Farm".
Mnie Hepatica pasowała, dopóki nie zajrzałam na ich stronę i nie przeczytałam o jednym produkcie takiego zabonnego bełkotu, że mało z krzesła nie spadłam. Nie zamierzam wspierać firmy, która hołduje okultyzmowi. Wolę Invent Farm, bo jak na razie trzymają się ziołowych receptur (czyli nauki a nie magii). Mam nadzieję, że nie zmienią polityki.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 73 gości