Odrobaczanie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 19, 2017 14:10 Re: Odrobaczanie

Jeszcze raz dzięki za rady :)

Beciaczek

 
Posty: 12
Od: Sob lis 18, 2017 20:56

Post » Nie lis 19, 2017 16:15 Re: Odrobaczanie

sprawdź koniecznie co wet podał i w jakiej dawce
sprawdzaj czy kocia robi kupy
jeśli robi - nie podawaj parafiny, teraz juz nie ma po co, a zamuli tylko jelita, byc może zaognione robalami
robi kupy - nie dawaj parafiny
parafinę podaje się tylko ok. 2 godzin po podaniu preparatu na robyle
teraz juz nie ma sensu

poszukaj/popytaj ludzi na forum o dobrego weta w Twojej okolicy

jesli wet podał pastę z pyrantelem, to trzeba ją podawać 3 dni pod rząd
przerwa 10-14 dni i powtórka

aktualnie mam w klatce 2 dziki, które dostały tabsy na robale - zgodnie z ulotką 3 dni pod rząd (aniprazol)
czysto w kuwecie, żadnych rzygów
luzik
3 dni od ostatniej tablety, zgodnym chórem zostawiły w kuwecie glisty
więc sterylka (osłabia i postacie larwalne uaktywniaja się) i 10 dni po niej pyrantel drugi dzień idzie

glisty, to bardzo dobrze przystosowany pasożyt
:placz:
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Nie lis 19, 2017 17:09 Re: Odrobaczanie

Wczoraj napewno nie robiła qpki bo było czysto w kuwecie. Ostatnia była w piątek, bez robali. Ale też dwa dni praktycznie nic nie jadła.. Mam dobrego weta do ktorego jeżdżę z psem mogłam odrazu tam pojechać ale mam też przychodnie pod blokiem i znajomi polecali więc poszłam tam bo bliżej.. Teraz żałuję ale to może nie wina weta, chociaż nie wiem bo odniosłam wrażenie że za bardzo nie wie jak się zabrać za badanie. W rezultacie pomacal ją po brzuchu, sprawdził uszy i zmierzył temp. Nie wiem czy coś jeszcze powinien zbadać czy tak właśnie wygląda standardowe badanie. Ale zaufania nie nabrałam i tam już nie pójdę...

Beciaczek

 
Posty: 12
Od: Sob lis 18, 2017 20:56

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości