Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kotów

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 15, 2017 20:16 Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kotów

Witam,

mój kociak karmiony jest karmą Orijen cat&kitten. Chrupki są dość małe i kot ich czasami nie gryzie - połyka je. Czy inna wersja karmy (dla dorosłych kotów) posiada większe chrupki?
Zakup karmy to niemały wydatek więc wolałabym mieć pewność co do wyboru.
Jeśli chrupki są tego samego rozmiaru to czy możecie mi polecić karmę, która miałaby chrupki większej wielkości?
Interesują mnie karmy bezzbożowe :)

Pozdrawiam,
Agata

Zmechokruki

 
Posty: 15
Od: Śro wrz 06, 2017 22:54

Post » Śro lis 15, 2017 20:45 Re: Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kot

adult ma większe chrupki, ale co ci przeszkadza ze kociak nie wszystkie "kittena" gryzie tylko połyka ?
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Śro lis 15, 2017 20:52 Re: Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kot

Jeśli paru nie rozgryzie i później nie zwraca wielkiej gromady niestrawionych chrupek to jest w porządku. Kociak zapewne na tyle się spieszy jedząc, że nie nadąża ich gryźć. Moja się nie spieszy, a i tak parę wleci w całości.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro lis 15, 2017 20:57 Re: Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kot

Ja z kolei nie znam kittena, ale Orijen Regional Red dla dorosłych ma nieduże chrupki - owalne, płaskie 6x8 mm (zmierzyłam 8).
Koty nie gryzą wszystkiego na miał, kwasy w żołądku rozprawiają się nawet z nierozdrobnionym jedzeniem.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro lis 15, 2017 21:03 Re: Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kot

color1 pisze:adult ma większe chrupki, ale co ci przeszkadza ze kociak nie wszystkie "kittena" gryzie tylko połyka ?



Zdarzyło mu się kilkukrotnie zadławić chrupkiem, poradził sobie z tym ale boje się, że gdy nie będzie mnie w domu stanie się coś złego. Poza tym gryząc ściera kamień z ząbków.

Zmechokruki

 
Posty: 15
Od: Śro wrz 06, 2017 22:54

Post » Śro lis 15, 2017 21:15 Re: Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kot

Niestety, ale chrupki nie ścierają kamienia. Zęby kocie czyści tylko tłuste, z chrząstkami i koścmi surowe mięso.
ser_Kociątko
 

Post » Śro lis 15, 2017 22:18 Re: Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kot

Nie wiem czy to nie jest po prostu taki koci nawyk niezależny od chrupek. Moja Kitusia też nie raz tak robiła, że połykała w całości chrupki. Na pewno wielkość chrupek nie miała na to wpływu :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro sie 29, 2018 11:08 Re: Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kot

Kochane kociary!
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podczepiam się pod w miarę aktualny ;-)

Otóż, od miesiąca mam małego szkraba, obecnie ma 3 miesiące - i tu z miejsca dziękuję każdemu razem i osobno za milion rad, które tu wyczytałam - jesteście nieocenione a wasza wiedza jest niesamowita!

Do tematu: Czesiek, mój szkrab, w drodze eliminacji alergii pokarmowej/nietolerancji obecnie dostaje Regional Red i wołowinkę surową.
Trochę zwariowałam jeśli chodzi o opis dawkowania:
https://www.orijen.ca/pl/foods/cat-food ... ional-red/

Według producenta 2 kg kot (Czesiek 1,7 kg) powinien dostawać 35 gr dziennie suchej, ale... poniżej jest napisane, że (uwaga, tłumaczę) okres przejściowy (około 5 tygodni) 1/2 kubka 65 gr na każdy kilogram ciała / a około 20 tygodnia życia należy dawać 1/4 kubka czyli 32 gramy na każdy kilogram ciała.
Według tej małej notatki Czesiek powinien dostawać 1,7 kg x 65 gr 110 gram dziennie. Czy to nie jest przegięcie?

Czy ktoś ma doświadczenie z Regional Red którą podawał maluchom?

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post » Śro sie 29, 2018 14:11 Re: Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kot

Rosnącym kotom nie ogranicza się jedzenia. Mają jeść tyle, ile chcą. Olej to, co pisze producent

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Śro sie 29, 2018 14:38 Re: Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kot

Dzięki za odpowiedź!

Sprawa komplikuje się po kastracji? Wtedy trzymać się bardziej etykiety dorosłego kota czy rosnącego malucha?

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post » Śro sie 29, 2018 15:36 Re: Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kot

Jeśli kot tyje po kastracji a tak bywa z kotami mało ruchliwymi z natury, wtedy trzeba wprowadzić zmiany.
Masz jeszcze czas, żeby się nad tym zastanowić :) Może Twój kotek nie utyje po kastracji.

Ps. Karmy specjalne dla kastratów też olej :wink: To tylko marketing.

Ja karmiłam wszystkie moje koty bez ograniczeń mniej więcej do roku. Wtedy wzrost zwalnia.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Śro sie 29, 2018 17:17 Re: Karma Orijen - rozmiar chrupek w karmie dla kociąt i kot

Dziękuję pięknie za wszystkie informacje!

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jacek1982 i 249 gości