Obroża dla kota, prośba o radę

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 15, 2017 12:30 Obroża dla kota, prośba o radę

Witam, zacznę od tego, że mam kota niewychodzącego i zachipowanego. Chciałabym jednak, by na wszelki wypadek miał jeszcze identyfikator z nr tel. Czy możecie mi podesłać jakieś sprawdzone linki do obroży, które są:

1. bezpieczne dla kota (wiem, że są takie, które same się rozpinają, ale nie jestem przekonana, czy to nie kłóci się z funkcjonalnością w moim przypadku)
2. wygodne dla kota, kot miałby ją przez cały czas
3. z możliwością przyczepienia/wyszycia identyfikatora

Dla psa mamy taką: https://mysmo.pl/category/obroze-obroze ... -podszycia
Czy dla kota np. taka wersja byłaby ok? https://mysmo.pl/category/obroze-obroze ... arem-minky Bo mi wydaje się za "ciężka" na kota...

Będę wdzięczna za linki :1luvu:

dharma

 
Posty: 253
Od: Sob wrz 06, 2008 19:58
Lokalizacja: Warszawa- Bemowo

Post » Śro lis 15, 2017 12:39 Re: Obroża dla kota, prośba o radę

Ja bym tam kota nie uszczęśliwiała obrożą skoro jest niewychodzący. Obroża kotu potrzebna jak świni siodło, nawet swoim psom zakładam obroże tylko na spacer a po powrocie do domu zdejmuję.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro lis 15, 2017 12:43 Re: Obroża dla kota, prośba o radę

Doskonale rozumiem Twoje stanowisko, jako ozdoba jest to zbędne. Chcę ze względu bezpieczeństwa, niestety mało kto sprawdza chip zwierzęciu ...
U nas jest spory ruch w domu, wolę być zabezpieczona przed każdą sytuacją. Może popadam w paranoję, ale chociaż w czasie kiedy mamy gości bym mu zakładała.

dharma

 
Posty: 253
Od: Sob wrz 06, 2008 19:58
Lokalizacja: Warszawa- Bemowo

Post » Śro lis 15, 2017 13:29 Re: Obroża dla kota, prośba o radę

Obroża powinna się rozpinać. Jeśli boisz się, że kot czmychnie między nogami i znajdzie się na dworze, to tam będzie próbował się gdzieś ukryć. Jeżeli zaczepi się o gałęzie krzaka a obroża nie będzie się rozpinać, to nie ucieknie przed psem. I po kocie.
Te obroże nie odpinają się zbyt łatwo (w sensie jak kot się drapie itp.) ale w razie wyraźnego szarpnięcia (czyli w razie zaczepienia się o gałąź) rozpinają się:
https://ssl.leclerc.com.pl/ssl/p.php?id=73545
W dodatku są odblaskowe.
Podobne robi Trixie, ale nie miałam ich w ręku, a te tak.
Można zaczepić grawerowaną adresówkę.
Z tym że koty nie są z nimi bardzo szczęśliwe. Pies potrafi obrożę ignorować ale kot jako nadwrażliwiec (bo prawie każdy kot jest nadwrażliwy, to element pozwalający na przetrwanie, różnica jest tylko taka, że jedne są bardziej nadwrażliwe w taki mocno widoczny sposób, a inne mniej i nie rzuca się to w oczy) - nie. Koty będą się drapały po szyi, jak będą miały obrożę, a jeśli bardzo będzie im przeszkadzać, to do krwi. Obroża też wyciera sierść (NIE MOŻE BYĆ LUŹNA! Kot próbując ją zdjąć zaczepia szczękę i może dojść do niebezpiecznych wypadków. Obrożna musi przylegać na tyle, aby dało się włożyć palec pod nią, nie więcej), więc na delikatnej skórze będzie robić drobne ranki.
Jak najbardziej rozumiem Twoją potrzebę ochrony kota. Niestety obroże to trudny temat. Nie łatwo jest znaleźć odpowiednią.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro lis 15, 2017 19:03 Re: Obroża dla kota, prośba o radę

Oba moje koty posiadają obroże stąd - https://furkidz.eu/pl/c/Obroze-dla-kota/612 (dostępne w wersji z normalnym zapięciem i bezpiecznym, odpinającym się w razie szarpnięcia). Dodatkowo sklep oferuje również adresówki i te też posiadają moje futra - dokładnie z tego samego powodu, o którym wspominasz. Zwłaszcza, że dodatkowo zdarza nam się podróżować pociągami, więc dla pewności wolę, żeby miały przy sobie przynajmniej mój nr telefonu.
Ani Karol Kot, ani Pennywise nigdy nie skarżyły się na obrożę. Ale przyzwyczajane były do nich od małego, szybko pogodziły się z "odzieżą" i aktualnie kompletnie nie zwracają na nie uwagi. A w dodatku są całkiem przyjemne dla oka, tak zupełnie na marginesie :)

kotkarola

Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Od: Nie lis 13, 2016 20:04

Post » Śro lis 15, 2017 19:26 Re: Obroża dla kota, prośba o radę

Hmm nigdy nie pomyślałam aby pierd chodziła 24 h w obróżce. Na wyjazdach śmiga w szelkach z identyfikatorem, bo do obróżek nie mam zaufania, a bo właśnie zaczepić się gdzieś może. Nawet jak się rozepnie przy szarpnięciu może krzywdę kotu zrobić jak szarpnie pod szyją.

Kotka mojej babci śmigała po domu w obróżce, ale były momenty (raz na jakiś czas, ni stąd ni zowąd) kiedy na tyle usilnie próbowała ją zdjąć, że wsadzoną pod obróżkę łapkę nie mogła wyjąć i sama siebie drapała pazurami próbując tą łapkę wyjąć i plątała się jeszcze bardziej. Nie wiem jaki jest Twój kot, ale Fifka mojej babci to chodząca nieobliczalna bomba wybuchowa.

Chikita

 
Posty: 6312
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt lis 17, 2017 23:36 Re: Obroża dla kota, prośba o radę

Wszystko zależy od kota, nasze od lat noszą obróżki, odblaskowe, samoodpinające i kompletnie nie zwracają na nie uwagi. Obroża nie może być luźna, żeby kot nie zaczepił szczęką przy myciu się, ani łapą, ani żeby coś się pod nią nie wsunęło.
Nauczenie kota chodzenia w obroży jest bardzo przydatne kiedy trzeba ubrać np obrożę z feromonami, kot nie robi z tego problemu
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2744
Od: Pt cze 23, 2006 18:43




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 191 gości