Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 15, 2017 10:37 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 15, 2017 10:38 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

Tak jedzenie koło śmietnika, lub gdzieś w krzakach i kontakt z okolicznymi dziećmi, mi bardzo pomogli w rozwieszaniu plakatów. Otworzyć jakieś piwniczne okienko, zostawić jedzenie w piwnicy, patrzeć czy znika.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt lis 17, 2017 13:14 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

Kotka była widziana dzisiaj na tyłach ratusza Bielany na terenie szkoły. Sporo przeszła. To tak po niezłym skosie jest.
Trzeba trzymać kciuki za to że to ona i za złapanie. Pani od razu pobiegła. Ale to wcale nie musi być łatwo.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35312
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt lis 17, 2017 13:17 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

Strach swoje robi.Może ktoś lub coś ją nastraszyło. Teraz nie am za dużo krzalunó by schować sie w okolicy. Albo wędruje za jedzeniem.
Kciuki wielkie :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55303
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt lis 17, 2017 13:19 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

To długi blok z jednej strony przy dużej ulicy. I balkon jest od strony tejże ulicy. Więc jak wypadła to wystraszona pobiegła przed siebie czyli przez ulicę. Tyle że po skosie. Dobrze ze wieczór był i mniejszy ruch.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35312
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob lis 18, 2017 16:20 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

Byłam tam dzisiaj i widziana kotka jest bardzo podobna, ale to nie ona.
Rozwiesilam trochę ogłoszeń.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35312
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob lis 18, 2017 19:15 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

Szkoda. Co nie znaczy, że jej tam nie ma. Może faktycznie przebiegła na drugą stronę. Może są okienka otwarte piwniczne, może klatka była otwarta jakaś i tam siedzi.
Ogłoszenia winny być wszędzie powieszone. Ważne by wisiały w strategicznych punktach. Szkoły, poradnie ludzkie, wetowskie, kościoły, centra handlowe nawet te odległe... Wszędzie winny być bo ludzie przemieszczają się. Dobrze jest pytać ludzi na spacerach, z psami... Dawać im ulotki. Dobrze jest pisać w ogłoszeniu prośbę do karmicieli by zgłosili się. Pójść do UM i poprosić o kontakt z nimi jeśli są zarejestrowani. Poprosić urzednika by umieścił ogloszenie w biuletynie. Do SM trzeba zadzwonić zapytać czy jakiegoś kota nie zgarnęli żywego czy martwego z okolic. Na portalu lokalnym należy dać ogłoszenie. Ja pisałam maile do wszystkich dużych lecznic i do wszystkich cało dobowych prosząc o wydrukowanie załączonego plakatu i wywieszenie go. Jeśli pobliskie lecznice miały kontakt mailowy to każda dostała taki sam. Do wszystkich DS i znajomych wysłałam także plakat i prośbę o wywieszenie w swej okolicy. Oraz zwrócenie uwagi. Oraz wysłanie mojego maila swoim znajomym szczególnie tym co mieszkają w rejonie kotki. Na Paluchu dałam ogłoszenie. Wysłałam też do wszystkich fundacji i azylow jakie znalazłam w okolicy takie maile.

Czy spotkałas właścicielskie ogłoszenia ?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55303
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lis 18, 2017 19:23 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

Namierzyłam mniej więcej balkon z ktorego wypadła , a ponieważ balkon jest od głównej ulicy to założyłam, ze w strachu mogła pobiec przed siebie i przebiec na drugą stronę. Tam jest też szkoła, niestety teren dzisiaj zamknięty, więc powiesiłam ogłoszenia w okolicy. Rownolegle do szkoły jest blok, a w nim pani porządkująca ogródek, ktora dokarmia czarnego kota mieszkającego w piwnicy. Dałam jej ogłoszenie, ma patrzeć i w razie czego dzwonić. BYć moze dołaczy do niego . Potem jest szereg domkow jednorodzinnych -0 niestety tam już powiesiłam jedynie dwa ogłoszenia. nie miałam więcej, a reszte powiesiłam tak jak pisałaś , w strategicznych miejscach. czyli ciągach ludzkich. Widziałam kilka ogłoszeń , ktorych nie widziałam przedwczoraj.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35312
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob lis 18, 2017 19:26 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

A na parterze tego domu są balkony? Jeśli wypadła przez balkon, to będzie szukać tej samej drogi, tylko niżej rzecz jasna. Już taki jeden kot był na forum, ukryty na cudzym balkonie pod drewnianymi panelami.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14568
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob lis 18, 2017 19:35 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

mziel52 pisze:A na parterze tego domu są balkony? Jeśli wypadła przez balkon, to będzie szukać tej samej drogi, tylko niżej rzecz jasna. Już taki jeden kot był na forum, ukryty na cudzym balkonie pod drewnianymi panelami.

Nie wiem, nie zwróciłam uwagi. Cenna wskazówka.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35312
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie lis 19, 2017 22:00 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

Dziękuję Marzenia11 za wczorajsze poszukiwania i rozwieszanie ogłoszeń.
Dziś okolicę penetrowała Santpaulia. I wyjaśniło się dlaczego tych ogłoszeń nie jest dużo. Znalazła dwa zerwane i zmięte leżące na trawniku. Komuś się nie podoba i chodzi i zrywa ...
Jutro wydrukuję większą ilość do uzupełniania tych zrywanych
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Pt gru 01, 2017 19:07 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

Są jakieś wiadomości?
Ktoś tej kotki szuka?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35312
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto gru 05, 2017 21:22 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

Była tam znów Santpaulia. Ja nadrukowałam ogłoszeń, kwestia mojego dojazdu do Wwy, a znów wyjeżdzam na tydzień. Nie mam ostatnio wieści z DS. Sadzę, że bazują raczej na ogłoszeniach, niż na penetrowaniu okolicy. Jutro do nich zadzwonię
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Wto gru 05, 2017 22:34 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

Ogłoszenia najważniejsze, w coraz dalszych okolicach, w miejscach karmienia kotów. Były tu przypadki, że kot wałęsał się kilka miesięcy, nawet zimowych, odchodził dość daleko, a dzięki systematycznym ogłoszeniom, wreszcie ktoś go namierzył i zadzwonił.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14568
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto gru 05, 2017 22:53 Re: Zaginęła kotka - Warszawa, Bielany, Al. Zjednoczenia 3/9

Wiem. Dlatego nadrukowałam sporo ogłoszeń. Muszę tylko mieć chwilę, żeby do W-wy pojechać.
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasik66 i 73 gości