Prosba o opinie n/t diety

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 13, 2017 12:34 Prosba o opinie n/t diety

Witam sredecznie :)
Od ponad dwoch tygodni jestem dumna posiadaczka 3-miesiecznej kotki. Zanim kicia zawitala w naszym domu, duzo czytalam o najlepszych kocich dietach. Moj wybor padl na Nature Menu, ale mam z tym dwa problemy.

Pierwszy to taki, ze wedlug producenta po 20 minutach lezenia w miseczce powinno sie wyrzucic niezjedzona karme. Niestety oboje z mezem pracujemy i zostawiamy kotka na 8 godzin samego, wiec nie wyobrazam sobie zostawic jej na tak dlugo bez jedzenia. Dlatego pomyslalam, zeby rano i wieczorem karmic ja saszetka Natures Menu, a w miedzyczasie zostawiac jej sucha karme. Weterynarz polecil mi Purine Pro Plan, ale juz wyczytalam, ze weterynarze nie znaja sie na dietach i ze wcale nie jest to dobra karma. W zwiazku z tym, zamierzam kupic sucha karme Orijen i tu pojawia sie moje pytanie:
co sadzicice o tym, zeby karmic ja jedna saszetka Natures Menu (pol rano i pol wieczorem) oraz Orijenem powiedzmy 50g na dzien? Czy wedlug Was to beda dobre proporcje? I czy w ogole mozna tak mieszac diete raw z karmieniem sucha karma?

Drugi problem to taki, ze kicia po Natures Menu puszcza strasznie smiedzace baki ;) Czy to moze oznaczac, ze ta dieta w ogole jej nie sluzy?

Bede Wam ogromnie wdzieczna za wszelkie rady :)

Monis90

 
Posty: 8
Od: Pon lis 13, 2017 11:08

Post » Pon lis 13, 2017 13:46 Re: Prosba o opinie n/t diety

Witaj! Taki maluch powinien dostawać karmę bez graniczeń. Możesz nasypać suchej karmy do woli, zje ile bedzie chciał, jak Was nie będzie.A jak będziecie, to mokra jak najbardziej, bo rzeczywiście nie powinna zbyt długo leżeć w miseczce.
Nie znam tej karmy Natures Menu, wygląda nieźle.
Obrazek
Obrazek

kalair

Avatar użytkownika
 
Posty: 233427
Od: Czw maja 24, 2007 21:07
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post » Pon lis 13, 2017 14:32 Re: Prosba o opinie n/t diety

Co do mokrej karmy to trzeba testować, czasem długo aż się znajdzie taką, lub takie, które kotu smakują i nie powodują sensacji jelitowych. Wygląda na to, że obecna karma kici nie służy. Wypróbuj inne, kierując się wysoką zawartością mięsa w składzie.
Z suchych karm polecam Purizon kitten, choć Orijen to też dobry wybór

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 13, 2017 14:52 Re: Prosba o opinie n/t diety

Super, dziekuje Wam za odpowiedzi :)
Zakupilam wlasnie Purizon Kitten i mokra karme Applaws. Szkoda, ze kotka nie toleruje Natures Menu, bo wydaje mi sie troche lepsza niz Applaws (chociaz ekspertem nie jestem i moze to Applaws jest lepsza).

Monis90

 
Posty: 8
Od: Pon lis 13, 2017 11:08

Post » Pon lis 13, 2017 15:00 Re: Prosba o opinie n/t diety

"Skład:
Indyk 62%, królik 34%, czarna porzeczka 1%, żurawina 1%, spirulina 0,5%, kocimiętka 0,01%, ekstrakt Yucci, ekstrakt zielonej herbaty, ekstrakt pestek winogron, ekstrakt rozmarynu."

https://www.kocimietka.pl/natures-menu- ... indyk-z-królikiem.html

Nie wiem, po co kotu czarna porzeczka, żurawina, ekstrakt Yucci, ekstrakt zielonej herbaty, ekstrakt pestek winogron, ekstrakt rozmarynu. Natomiast nie widzę tu suplementacji tauryny.

No i...ja indyka kupuję po 13-15 zł za kg a nie po 61,11 zł/kg....królika też widuję tańszego...

Polecam to forum do poczytania

http://www.barfnyswiat.org/index.php
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, kicalka i 171 gości