Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem-Mruczka[*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 04, 2017 19:39 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Bardzo współczuję ucieczki Silvi :( może trzeba rozwiesić ogłoszenia? Wziełaś ją z podwórka? Ona łatwo do Ciebie przyszła? Normalnie wzięłaś ją na ręce i przyniosłaś do domu?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon gru 04, 2017 21:06 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Tak. Ona była bardzo ufna. Sąsiadowi też zginął kot. Od dwóch dni go nie ma.
Ja miałam właśnie odwiedziny wolontariuszy z vivy. Na moje podwórko przyblakal się kot... Któremu chyba głowę ktoś próbował urwać. Masakra. Panie z vivy błyskawicznie się pojawiły i go zabraly, powiedziały że jak wyzdrowieje to tu wróci. I zapytały czy bym nie chciała budki dla kotów z okolicy, więc się chętnie zgodziłam.
Dostałam też resztę z polowania na kota jedzenia i paczkę karmy dla dzikusow, mam się rozeznać co tu jeszcze bytuje I będziemy kastrowac. Jest na pewno jeszcze jeden dzikus, ale nie wiem czy jakiś jeszcze.

Mruczka póki co bez wymiotów.

Kolega się śmieje ze mnie Silva zrobiła miejsce dla tego znajdy dzisiejszego. Mam tylko nadzieję że kot przeżyje I mój młody nie będzie miał koszmarów bo kot był częściowo oskalpowany... Nie wiem czy wrzucać tu zdjęcie, czy lepiej nie.
Może lepiej nie.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Pon gru 04, 2017 21:13 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Nie :cry:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Śro gru 06, 2017 8:06 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Kotka znów wymiotuje, mam ją w domu cały czas. Czemu mam wrażenie że już z tego nie wyjdzie? Zaczynam mieć wątpliwości czy wet był dobrym pomysłem, bo tak to jeszcze jakoś było, a teraz jest gorzej :(

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Śro gru 06, 2017 15:21 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Nigdy nie wiadomo, co wyjdzie z naszych prób pomocy zwierzęciu. A co by było, gdyby stan zdrowia kotki pogorszył się bo nie poszłaś do weta? Wtedy żal byłby jeszcze większy, bo mogłaś coś zrobić a zaniechałaś.
Umknęło mi też, na co kotka dostawała zastrzyki? Przejrzałam wątek ale jakoś nie mogę znaleźć.

Jak wyglądają te wymioty? Samą żółcią czy z jedzeniem? Jak długo po jedzeniu? Kotka skubie trawę? Dostawała pastę na kłaka? Jak dużo jeszcze przed nią leków i jakich dokładnie?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro gru 06, 2017 19:16 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Ale masz przeżycia z coraz bardziej otaczającymi Cię kotami. Zaczęło się od starszej kociej pani, a teraz wszędzie koty. Mam nadzieję ,że uciekinierka wróci, poraniony kotek dojdzie do siebie , a główna postać wątku pożyje jeszcze wiele latek w dobrym zdrowiu. Dużo szczęścia i powodzenia życzę.
Kosmici są wśród nas !

agnieszka.mer

Avatar użytkownika
 
Posty: 2881
Od: Pt lut 25, 2011 18:54

Post » Czw gru 07, 2017 8:32 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Kotka dostała zastrzyki na wątrobę i drogi żółciowe, plus drugi na nerki. Jelita są wynikiem tasiemca.
Wymiotuje najpierw jedzeniem, później idzie już sama piana i żółć, więc przestałam jej dawać jeść, ma głodówkę. Pije, ale i tak... dziś wet i będziemy omawiać dalszy plan działania.
Miało być leczenie do wczoraj, a w sobotę odrobaczanie, bo ma tasiemca i pchły (!), ale nie wiem jak to będzie teraz.

Nie skubie trawy, z resztą wymioty są od prawie trzech dni, więc to za długo na trawę. Pasty nie dostawała - nic nie dostawała, wet mówi żeby jej na razie nie obciążać niczym dodatkowym dlatego też nic nie robimy z tasiemcem i pchłami.

Myślę że pogorszenie wynika z tego że zaczęliśmy leczyć i coś innego w między czasie po prostu wyszło - może jelita po prostu padają od tego tasiemca, albo jeszcze coś innego. Myślę że teraz wychodzą te wszystkie lata na kitikecie ;( Pomyśleć, że akurat jak jedzie dobre jedzonko do niej...

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Czw gru 07, 2017 9:16 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

A czy wet zrobił test na panleukopenię? Bo to kiepsko wygląda.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw gru 07, 2017 9:31 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Nie wiem czy akurat w tej sytuacji się przyda, bo ja na leczeniu kotów znam się jak wilk na gwiazdach, no i moja kota nie ma aktualnie robali, ale jak miała ostatnio okres wzmożonego wymiotowania (różne czynniki się na to nałożyły), to dostawała przez kilka dni zastrzyki przeciwwymiotne plus dłużej glutka z siemienia lnianego, a jeść jej dawałam malutkimi porcjami za to często. A, i mojej w takich sytuacjach daję tylko jeden rodzaj żarełka sztucznego i pierś z kurczaka, albo i samą pierś. Lepszy byłby indyk, a jak już kurczak, to pewnie inne części, ale ona tak ma, że jak jakieś kłopoty z wątrobą / jelitami, to innego mięsa nie ruszy. A jeden rodzaj żarełka gotowego dlatego, że akurat u mojej przy wymiotach jest taki schemat, że jak żongluję pokarmami, to na 100% będzie zwrotka, a jak daję stale to samo po troszku, jest opcja, że spokojnie utrzyma w żołądku to, co zjadła. Dodatkowo u Zuzy jest tak, że jak ma okres wymiotów, to nie można jej za długo przegładzać, bo pawik w takiej sytuacji pewny.
Glutek z siemienia i małe porcje jedzenia pewnie nie zaszkodzą nigdy, byle glutka nie dawać za dużo na raz, ale czy zastrzyki przeciwwymiotne przy robalach są dopuszczalne, to już by musiał weterynarz się wypowiedzieć, albo ktoś mądrzejszy z forum.

Necz

 
Posty: 924
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw gru 07, 2017 13:34 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Dla mnie jest dziwne, że weterynarz nie chce zwalczyć pcheł i tasiemca.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw gru 07, 2017 13:41 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

O ile z odrobaczaniem wewnętrznym przy słabym kocie można się jeszcze zgodzić, o tyle pchły powinny zostać wytłuczone natychmiast.
Wymioty mogą być spowodowane właśnie tasiemcem.

Uważam, że kotę należy odpchlić, i odrobaczyć jak najszybciej, nie czekać na nie wiadomo co...

Poza tym, jeśli kot ma pchły. To pchły są w domu. Należy też odpchlić cały dom.
ser_Kociątko
 

Post » Czw gru 07, 2017 13:51 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Tak. A pchly namnazaja sie codziennie. Dla kotki jest to bardzi stresujace i bolesne. Bo pchy gryza. Zatruwaja organizm. Za chwile dojdzie do zapalenia skory o ile jeszcze kotka go nie ma. Moze tez wymiotowac od pchel jak i od tasiemca.
Mruczka nie poczuje sie lepiej jak sie zwalczy tylko polowe jej problemow.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw gru 07, 2017 14:32 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Jak odpchlić cały dom? Przyznam bez bicia że nie wiedziałam że ma pchły, nic po niej nie skacze, nie drapie się, nic nie robi. Ona wcześniej była odpchlana, akurat o to matka dbała, bo to na zewnątrz, więc byłam w szoku jak wet powiedziała że ma pchły.
Będę dziś u weterynarza i będziemy rozmawiać.
Chodziło bardziej o to, żeby problemy rozwiązywać partiami, bo jest bardzo stara i nie można jej przeciążać, a dostała silne leki.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Czw gru 07, 2017 14:38 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Twoja kotka wychodzi a się dziwisz, że ma pchły - moje koty są niewychodzące, a dopiero co też miały pchły. To dopiero zagadka ;) Dla kotka są krople na skórę, a dla domu spray Flee, którym można wszystko spryskać, lecz uprzednio co się da to wyprać.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw gru 07, 2017 14:39 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Dziwię się, bo myślałam że pchły są jakoś ... widoczne.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], smoki1960 i 115 gości