Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem-Mruczka[*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 15, 2017 19:45 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Zdjęcie nie oddaje jej urody. Jest naprawdę ładna i rzeczywiście ma lepsze futerko. Dziadek (który robi za taksówkę donweta) zauważył że się niej brzuch zaokraglil ;)

Słuchajcie, tak się zastanawiam co mogę jej na dwór zrobić? Od wczoraj kicia chcę wychodzić przed moim wyjściem do pracy, więc wraca do domu koło 17. Jest zimno, pada deszcz. Zrobilabym jej jakieś legowisko N dworze kolo okna, ale mam dwie obawy:
Na podwórku jest trochę innych kotów których ona się boi i nie chcę żeby one wchodziły do tego legowiska
Wiem że by się lepiej czuła na wysokości ale ciężko jej już wskakiwac na okno więc musiałabym jakieś schodki zrobić do legowiska i zrobic je na wysokosci okna.

No i chcialabym żeby było to tanim kosztem zrobione, czyli możliwie bez zakupów. Jak to ogarnąć?

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Śro lis 15, 2017 20:01 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Verbeia pisze:Zrobienie jej zdjęcia trwało masę czasu... ale oto po przebojach przedstawiam wam Mruczke, zwaną Princessa od wizyty u weta
Obrazek

Nie wiem czemu po oddaniu się przekrecilo, N I wybaczcie mi stopę w kadrze, ale dwa dni polowalam na odpowiednią fote, czyli taka żeby było widac cos więcej niz kawalek czarnego futra :D

Kochana Malutka Kocinko :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro lis 15, 2017 20:04 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Bez zakupów to chyba się nie da żadnej sensownej budki zrobić, bo z czego? Karton zamoknie.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro lis 15, 2017 21:15 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Mam całkiem sporo desek, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Myślicie ze akrylowe szyby były by ok? Czy lepiej żeby nie było jej widać?

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Śro lis 15, 2017 21:29 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

a czemu chcesz tak leciwego kota zostawiać bez opieki na tyle godzin?
bo nie bardzo rozumiem
może trzeba logistycznie inaczej to rozegrać?
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Śro lis 15, 2017 21:57 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Ona rano chcę wychodzić, gdy ja wychodzę do pracy. Ja idę do drzwi, ona ze mną. Więc wolałabym żeby miała się gdzie schronić gdy mnie nie ma i chcę wychodzić.
W domu też by była bez opieki, bo przecież dom jest pusty jak mnie nie ma. Po za tym, ma obroże, a to myślę jest straszak psychologiczny dla potencjalnego niebezpieczeństwa ze strony ludzi.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Śro lis 15, 2017 22:07 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

W jaki sposób obroża ma chronić kota przed złymi ludźmi?. Nie rozumiem.
Cóż z tego, że kot zostałby sam w pustym domu? To lepsze niż zimno i wiele zagrożeń wokół. Myślę, że należy się kotce na starość ciepły dom i bezpieczeństwo.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 15, 2017 23:19 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Stary kot z podejrzeniem zapalenia pęcherza, a już szczególnie taki, który ewidentnie miał uraz kręgosłupa, powinien siedzieć w domu.
No chyba że możesz zabezpieczyć cały ogród przed innymi kotami a kotce wstawić do ogrodu porządną ocieplaną budkę drewnianą z grubą warstą styropianu wewnątrz i ciepłymi kocami. Ale takie zabezpieczenie ogrodu i taka budka to inwestycja na kilkaset złotych.
Dla Ciebie lepiej i dla kotki by jednak zostawała sama w domu. Za niewielką kwotę możesz zrobić jej tunele i kryjówki z kartonów, możesz poukrywać w nich zabawki z kocimiętką i jakieś przysmaki. Na czas gdy jesteś w pracy kotka będzie mieć zajęcie.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lis 16, 2017 8:15 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Okej, przemyślę tą sprawę.
Problem mam jednak inny - okazało się że w pokoju który jest jej ulubiony - znalazła sobie miejsce którego nie zauważyłam i zrobiła sobie z niego kuwetę. Bez twardego, same siku. Witki mi opadły. Nie wiem co mam robić już, jest kuweta, wypuszczam ją przed spaniem, a ona i tak chodzi i sika mi w domu w nocy. Chce mi się wyć...

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Czw lis 16, 2017 8:40 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Postaw dodatkową kuwetę, tam, gdzie kotka wybrała sobie miejsce na sikanie

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 16, 2017 8:44 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Jeśli możesz, ogranicz jej przestrzeń. Na jakieś dwa tygodnie. Jedno małe pomieszczenie ze "sprzętem dla kota": kuweta, miseczki, posłanka. Ogromnym plusem tej sytuacji będzie możliwość obserwowania jej stanu: ile je, jak się wypróżnia, ile siusia. Jest spora szansa, że stopniowo zaakceptuje kuwetę i nowe zwyczaje w domu.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw lis 16, 2017 10:54 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Mam jedną kuwetę, którą kompletnie ignoruje - regularnie ją przestawiam, jak tylko zauważę gdzie zaczęła się wypróżniać, a ona wtedy ją omija i idzie w drugie miejsce i tam zaczyna sikać.

ana - mówisz żeby w ogóle przestać ją wypuszczać, zamknąć w jednym pokoju i czekać aż zacznie się załatwiać do kuwety?

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Czw lis 16, 2017 11:04 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

A na podlodze porozkladaj moze podklady do przewijania niemowlat albo osob lezacych, latwiej to wyrzucic niz myc podloge...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw lis 16, 2017 11:19 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Verbeia pisze: [..] ana - mówisz żeby w ogóle przestać ją wypuszczać, zamknąć w jednym pokoju i czekać aż zacznie się załatwiać do kuwety?

Tak. Przy tym zdecydowanie nie chodzi mi o to, żeby kota "karać", tylko pomóc mu wyciszyć emocje związane z ostatnimi zmianami w życiu, no i mieć możliwość obserwacji stanu kotki. Wbrew pozorom (a i zapewne początkowym buntom), takie ograniczenie przestrzeni większości kotów pomaga. Mają swój azyl, swój świat i uczą się w nim nowych reguł.

Kuwety warto dać dwie. Może kicia woli do każdej załatwiać inną potrzebę?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw lis 16, 2017 11:32 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Warto też dać dwie różne kuwety, np. jedną krytą a drugą bez budy. Tylko z krytej trzeba wyjąć drzwiczki.
Kotka ma trochę ziemi i piasku z ogródka w kuwetach? Czy tylko sam żwir? Koty wychodzące często na początku nie akceptują żwirku ze sklepu.
A jeśli już, to musi być żwirek drobny i miękki, który nie kłuje w łapy. Silikon i grube bentonity, czy pelet drewniany odpadają.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot] i 203 gości