Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem-Mruczka[*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 19, 2017 13:01 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Jak moja kota sikała to zbierałam z podłogi mocz małą strzykawką. Polecam tą metodę jak by była taka potrzeba.
Kosmici są wśród nas !

agnieszka.mer

Avatar użytkownika
 
Posty: 2881
Od: Pt lut 25, 2011 18:54

Post » Nie lis 19, 2017 13:14 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

A może da się, kiedy kotka sika oficjalnie, wsunąć jej pod pupę czysty spodek od kwiatków? Ja tak pobieram mocz w kuwecie. Mam spodek taki ciut wyższy. Idealnie się podkłada i wszystko spada do spodka ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie lis 19, 2017 18:17 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Problem jest taki że to jak sikała "oficjalnie" to było przy mnie tylko raz. Tak zawsze jestem po czasie. I Kota najczęściej sika w coś. Np wczoraj zsikała się w moje spodnie, przedwczoraj w koc młodego...

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Pt gru 01, 2017 19:11 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Wpadłam na pomysł, że może drugi kot "nauczy" kotkę załatwiać się do kuwety. Słyszałam w okolicznym TOZie że to dobre wyjście. Co myślicie?

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Pt gru 01, 2017 19:19 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

W sumie to nie wiem, bo nie mam wiedzy w tym temacie. Jednak koty uczą się wzajemnie, to prawda. Każdemu nowemu kotu u mnie w domu Kitusia prezentowała co można robić np że kanapa służy do ostrzenia pazurów :ryk: Bo oprócz tego, że koty uczą się dobrych rzeczy od siebie to też tych psotliwych.

Musiałabyś się zastanowić czy Twoja kicia zniesie towarzystwo innego kota skoro zawsze była sama, a jest w wieku ok 19 lat. Nie uważam, że starsze koty nie zaakceptują kota drugiego, jak zawsze były same, ale w tym wieku chyba bym się obawiała.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob gru 02, 2017 7:11 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Verbeia pisze:Wpadłam na pomysł, że może drugi kot "nauczy" kotkę załatwiać się do kuwety. Słyszałam w okolicznym TOZie że to dobre wyjście. Co myślicie?

A jeśli będzie odwrotnie?

Bardziej prawdopodobne, że nowy kot będzie naśladował zwyczaje starszego rezydenta.
No i pytanie, czy sędziwa kotka zaakceptuje kogoś nowego? I nie zacznie z nim wojny na jeszcze intensywniejsze sikanie po kątach.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23714
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Sob gru 02, 2017 16:17 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Mam w domu znajdę, którą roboczo ochrzciłam Silva. Kot wyrzucony przez innych z domu, bez czipa, ale nauczony kocich zwyczai, baardzo łagodny względem ludzi.
Mruczka zareagowała na nią... cóż, olały się obie. Więc póki co pod tym względem nieźle.
Gorzej z Mruczką.
Ale od początku.
Zauważyłam że na posłaniu Mruczki pojawiają się krwawe plamki więc w trybie przyspieszonym dziś trafiliśmy do weta. U weta USG pokazuje problemy z nerkami i drogami żółciowymi. Mówię że ostatnio było też badanie i rzekomo było wszystko ok, więc się okazało że jak nerki owszem były ok, tak w ostatnim badaniu nie ma słowa o drogach żółciowych i wątrobie. I biorąc pod uwagę jej wiek problemy mogą wychodzić z dnia na dzień. W każdym razie, dostała leki, jutro jedziemy na zastrzyki, w poniedziałek robić badania krwi.

Silva siedzi za to w pokoju i jest mocno wystraszona, widać że rewolucja w jej życiu... ale już mi brzuszek pokazała do pomiziania. Za to na dźwięk otwieranego okna i drzwi kuli się w kącie i jest przerażona.
Mruczka "awansowała" i legowisko ma teraz w dużym pokoju, wcześniej było przy miskach w kuchni. Wydaje się zadowolona ze zmiany.
Koty mają osobne zestawy misek i osobne kuwety. Są w różnym wieku więc jedzenie mają różne, i muszę odganiać jedną i drugą od nieswoich misek :D Ale po dwóch razach jest już ok.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Sob gru 02, 2017 16:38 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Co znaczy, że jedzenie mają różne? ;)
ser_Kociątko
 

Post » Sob gru 02, 2017 17:09 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Chrupki, Mruczka ma dla seniorów seniorów, a Silva ma dla dorosłych. Saszetki dostają te same, wodę też. Bardziej chodzi mi o to żeby Silva nie wyżerała Mruczce.
Nie wiem czemu mam wrażenie że Mruczka jest zadowolona z takiego obrotu spraw... Może to to nowe legowisko w pokoju? hmm... Mam tylko problem z moim synkiem, bo lata za obydwoma kotami jak szalony i strasznie się cieszy i jak Silva jest cierpliwa wobec niego, to trochę jej nie ufam. No i ma zaaplikowane lekarstwo na odrobaczanie na grzbiecie.
Coś jeszcze z takim kotem z dworu powinnam zrobić? Wet mówił że szczepienia i nic więcej, ale może coś mi jeszcze zaproponujecie.
Czekam też z Mruczką na odrobaczanie, bo wet mówi cały czas że czekamy póki się jej nie poprawi :( Matka się poczuła i powiedziała że zapłaci za jej leczenie. Aż mi się wierzyć nie chce.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Sob gru 02, 2017 17:16 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

No jeszcze kastracja Silvy.
Bardziej mi chodziło o nazwy tych karm ;)
ser_Kociątko
 

Post » Sob gru 02, 2017 17:24 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Silva jest kastrowana, ma przycięte ucho, w ciąży też nie jest, bo wet ją obmacał.
Saszetki mają Rossmannowe, podobno producentem w rzeczywistości jest ta sama firma co produkuje Carnego. Puszki z Gourmeta. Suche Mruczki to niejaki Waltham, Perfect Fit Senior 7+, dla Silvy mam Iamsa niebieskiego, sterile.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Sob gru 02, 2017 17:34 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

To nie są za dobre karmy...
Mruczka potrzebuje dobrej jakości jedzonka :)
Np. CatzFineFood, GranataPet, Feringa mokre i suche podobnie. Jest cały wątek o karmach. Polecam :)
ser_Kociątko
 

Post » Sob gru 02, 2017 17:39 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Podlinkujesz mi proszę?

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43


Post » Sob gru 02, 2017 17:59 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Dzięki. Choć zawsze myślałam że animonda i Iams to całkiem niezłe karmy... Chwilowo co prawda nie mogę sobie pozwolić na coś bardzo drogiego, ale chcę kupić zapas karmy Hillsa, suchej. Zastanawiam się jaką wybrać, żebym nie musiała rozdzielać jednej i drugiej, tylko żeby obie mogły jeść. Mruczce próbowałam dawać karmę mokrą carny, ale wzgardziła.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, ewar, grubysnake, imatotachi, Kocilla de Mru, Wojtek i 83 gości