Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem-Mruczka[*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw gru 07, 2017 14:41 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

No i oczywiście odkurzanie domu codziennie przez tydzień minimum.
Dla kota może być stronghold, wytlucze i pchły i tasiemca.
Uwazam, że od tego należy zacząć, potem zajmować się resztą.
Wymioty mogą ustać po odrobaczaniu i już dwa problemy rozwiązane.
Bo są widoczne.... Małe czarne, skaczące.
ser_Kociątko
 

Post » Czw gru 07, 2017 14:44 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

No właśnie, a mi nigdzie nic nie skacze. Kotka ma czarne kropki na skórze, ale to nieruchome. Pcheł nie widać nigdzie, ani na niej, ani na legowisku, ani w domu samym w sobie.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Czw gru 07, 2017 14:44 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Ja też nie wiedziałam, że mam pchły. Marysia gryzła się charakterystycznie nad ogonem, ale wtedy nie wiedziałam, że to charakterystyczne. Myślałam, że to wzmożone od stresu. A przegnigdy bym nie pomyślała o pchłach, aż mi wetka pokazała. Rozsunęła futro a ta tam uciekała mała czarna. W całym moim życiu nie byłam bardziej zdziwiona :)

Te czarne kropki na skórze to odchody pcheł.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw gru 07, 2017 14:45 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Edit. Stronghold nie tłucze tasiemców, tylko robaki obłe + pchły
ser_Kociątko
 

Post » Czw gru 07, 2017 14:47 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Więc odchody mamy, ale nic więcej. Kota ani się nie gryzie, ani nie drapie, ani nic, nic! Ona się nawet nie myje już od jakiegoś czasu.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Czw gru 07, 2017 14:47 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Jak to kot się nie myje? Coś tu jest nie tak...

Obejrzyj jej skórę, uszy... Kotka cały czas wychodzi?
ser_Kociątko
 

Post » Czw gru 07, 2017 14:49 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Wyprowadzam ją, tylko na wc, choć jak zaczęła dostawać zastrzyki to jej nie wypuszczam - ona nawet nie chce.
Normalnie. Nie myje się. W ogóle. Jak się Silva pojawiła to mnie to tak uderzyło, że Mruczka przecież się ... nie myje. Kompletnie, totalnie.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Czw gru 07, 2017 14:51 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Odchody nie wzięły się znikąd ... sama wiesz.

To nie jest dobra oznaka, że kotka się nie myje. Może nie chce się myć po brudnym futerku, po pchłach, po tasiemcu. Może jak wyjdzie na prostą to zacznie się myć. Koty są czyścioszkami i często jak są brudne od czegoś czego nie lubią to nie będą tego z siebie zmywać.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw gru 07, 2017 14:55 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Kotka zatraciła masę instynktów, jak choćby to że załatwi się gdziekolwiek, nie próbuje zagrzebać, nie próbuje się chować... Całymi dniami tylko śpi, wstaje na jedzenie tylko. Nawet teraz jak rzygała, to mam problem, bo zamiast instynktownie zrobić sobie dietę, miauczy o jedzenie ciągle.
Zastanawiam się, czy to nie tak, że ona się nie myje już od bardzo dawna i czy to nie są odchody po ostatnim odpchlaniu które miało miejsce jakoś w wakacje z tego co mama mówi.

Ach. Wczoraj mi właziła na grzejnik, pod grzejnik, tam gdzie hiper gorąco. Co też było dziwne, bo wcześniej mi tak nie robiła.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Czw gru 07, 2017 14:58 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

A może by ją tak wykąpać lekko? Powycierać mokrym ręcznikiem?
Może czuje się tak brudna, że nie chce tego sama lizać?
ser_Kociątko
 

Post » Czw gru 07, 2017 14:59 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Ja bym kota nie głodziła. Instynktownie to ona chce jeść, bo czuje głód. Gdyby go nie czuła to by jeść nie chciała. I wierz mi - nie chcesz tego widzieć. Kiedy kot traci apetyt to jest bardzo źle.
Moja wetka mówi, że kotu nie robi się głodówek. Jak moja Kitusia wymiotywała to wetka wręcz mówiła, że powinna dostać cokolwiek byle by zjadła, nawet jeżeli miałby to być same smaczki.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw gru 07, 2017 15:01 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Do tej pory jej dawałam mimo wszystko, dziś dopiero nic nie dostała, ale to dlatego że wet i nie wiem co będzie się działo.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Czw gru 07, 2017 15:12 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

A kicia miała zrobione badania krwi czy zostały przełożone na później?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw gru 07, 2017 16:18 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Wracamy. Seria zastrzyków była I badanie krwi, zobaczymy jutro co będzie dalej. Wet kazał się przygotować na uspienie. Nie myje się bo jest chora i koty tak reagują na chorobę bardzo często. To nie od tasiemca bo by miała rozwolnienie, a nie wymioty. Prawdopodobnie nerki siadly.
Mam dość na dziś. Badania wcześniej były ok.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Czw gru 07, 2017 16:35 Re: Kot o złej kondycji zostawiony w spadku z domem - Mruczk

Przutulam ;( my tu nie zakladamy najgorszego, dlatego tyle porad co mozna jeszcze zrobic. Nie wiem co powiedziec. Zyczenie zebys byla dobrej mysli, jest zbyt infantylne. Jutro sie okaze, ale kotka chce jesc - to dobry znak. Moze nie jest tak zle...
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot], grubysnake, Szymkowa, Wojtek i 86 gości