Dieta dla "nerkowca" - prosba o rade jak to rozegrac?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 11, 2017 23:24 Dieta dla "nerkowca" - prosba o rade jak to rozegrac?

Nasza kicia w nocy miala atak "kuwetowy". Praktycznie nie wychodzila z toalety, miala problem z zalatwieniem sie, w moczu lub kale (trudne do namierzenia gdzie dokladnie) byla krew z odrobina sluzu. W dniu poprzedzajacym atak, zjadla mniej niz zwykle. Rano bylo juz dobrze, ale pojechalismy oczywiscie do veta zeby sprawdzic co sie dzieje. Rentgen wykazal jakby zapowietrzenie w jelitach. Lekarz stwierdzil, ze to sie zdarza i nie jest grozne. Moze spowodowac podobny atak (poczucie koniecznosci zalatwienia sie) i generalnie przechodzi samo. Przy okazji badania krwi, wyszly jednak jakies problemy z nerkami. Vet zalecil zastosowanie diety dla kotkow z problemami nerkowymi, ale powiedzial tez, ze problemy naszej kotki nie sa specjalnie powazne, nie podal jej lekarstw. Niestety zastosowac musial narkoze do przeswietlenia.
Kotka jest znajda, przywiezlismy ja z wakacji, bidulka byla skrajnie wychudzona. Jest z nami od 4 tygodni.
Troszke dlugawy ten wstep, ale mieszkam teraz we Wloszech i mam duze problemy zeby dogadac sie z vetem, wiec jego rady sa mocno lakoniczne. Kazda rada dotyczaca podobnej sytuacji jest na wage zlota. Czy podobne problemy moga byc przejsciowe i wynikac z bezdomnego trybu zycia?
Jak podejsc do zywienia? Na dzisiaj karmimy ja mokra Grau bez zboz i sucha Power of Nature do podgryzania. Zupelnie zmienic diete czy wzbogacic tylko o przekaski dla kotkow z problemami z nerkami np. pasta Grau FLUTD lub Feline Renal?

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Sob lis 11, 2017 23:33 Re: Dieta dla "nerkowca" - prosba o rade jak to rozegrac?

Przede wszystkim trzeba zbadać kotce krew (morfologia, parametry nerkowe, elektrolity, fosfor, wapń) oraz mocz. Bez tego nie ma co orzekać o chorobie nerek czy pęcherza.
Wet nawet nie określił, czy to problem z kupą czy z oddaniem moczu?
Zatkanie z powodu kamicy może być niebezpieczne, krew ze śluzem z odbytu świadczy o stanie zapalnym jelita grubego. Bez solidnej diagnozy trudno cokolwiek radzić.
Wet wymacał kota, czy kupa mu nie zalega?
Żywisz ją dobrze, dopóki nie będzie wyników krwi, nie ma co zmieniać diety.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14691
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lis 12, 2017 10:37 Re: Dieta dla "nerkowca" - prosba o rade jak to rozegrac?

Mam wyniki krwi. Vet stwierdzil problemy z nerkami na tej podstawie. Wklejam, moze ktos potrafi je sensownie rozszyfrowac.
Obrazek
Obrazek

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Nie lis 12, 2017 11:46 Re: Dieta dla "nerkowca" - prosba o rade jak to rozegrac?

Ta kotka raczej ma stan zapalny jelit spowodowany prawdopodobnie zarobaczeniem albo alergią pokarmową.
Nerki są ok. Lekarz, proponując karmę nerkową na tym etapie, zdecydowanie się nie popisał.
Odrobaczałaś ja dwukrotnie w odstępie 14-dniowym?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23788
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Nie lis 12, 2017 12:05 Re: Dieta dla "nerkowca" - prosba o rade jak to rozegrac?

Miala badany kal 3 krotnie (w odstepach 1 dniowych) i robakow sie nie dopatrzono. Nie wiem za bardzo co tu robic teraz.

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Nie lis 12, 2017 12:15 Re: Dieta dla "nerkowca" - prosba o rade jak to rozegrac?

U moich kotów zdarzały się sytuacje, że badanie kału nic nie wykazywało, a dolegliwości (krew i śluz w kale, albo śluzowaty kał) mijały po przeprowadzonym mimo wszystko odrobaczaniu.
Inna rzecz - warto sprawdzić, czy kot nie ma alergii pokarmowej.
Przejrzyj ten wątek:
viewtopic.php?f=1&t=181433
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23788
Od: Śro lut 20, 2002 21:56




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Szeska i 268 gości