1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 04, 2018 9:50 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

A w jakimś większym mieście kawałek dalej..? Nie wiem, z jednej strony to koszta, z drugiej takie leczenie na ślepo, z niepełna diagnostyka to też koszta, tylko rozłożone w czasie...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro lip 04, 2018 10:06 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Dorotko, podziwiam Cię bardzo za to co robisz. Mało się odzywam, ale podczytuje i mocno trzymam kciuki za zdrowie Twoje i kotów :ok: :ok: :ok:

Alyaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 5836
Od: Śro paź 22, 2008 18:24
Lokalizacja: Kielce

Post » Śro lip 04, 2018 11:15 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Szalony Kot pisze:A w jakimś większym mieście kawałek dalej..? Nie wiem, z jednej strony to koszta, z drugiej takie leczenie na ślepo, z niepełna diagnostyka to też koszta, tylko rozłożone w czasie...

Rzeszów - 60 km w jedną stronę. Bez możliwości wykonalności przeze mnie. Może gdybym nie pracowała...
Wożenie tak bardzo zestresowanego kota, który od wlożenia do transportera do czasu badania zamiera, udaje, że go nie ma, trzęsie się jak się go wyjmuje i najchętniej zapadłby się pod ziemię mija się z celem, chyba żeby go już dobić. A innej możliwości pomocy niż wożenie nie ma.
Wetka też widzi co się z nim dzieje, daje zastrzyki wkladając ręce do transportera żeby nawet nie musiał z niego wychodzić. Wyjmujemy tylko do zważenia i USG. Waga 3,60 kg trzyma się od jakiegoś czasu niezmiennie. Czarno widzę tym bardziej, że znów pogoda się zmienia na upały i z oddychaniem w warunkach jakie tam w mieszkaniu panują będzie kiepsko.

Nospę przerabiałam to wiem. Podać można tylko najpierw trzeba wiedzieć któremu :( Czy ona będzie w stanie wyłuskać z tej bandy akurat tego ? Nie wiem i w ogóle żeby mieć pewność musialabym tam zamieszkać

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro lip 04, 2018 11:23 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

To oczywiscie niemozliwe. Ta pani musi sie przylozyc. To jej odpowiedzialnosc, kurcze no :(
Swoja droga jak inny kot dostanie nospe to mu nie zaszkodzi, tylko choremu nie pomoze.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84439
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lip 04, 2018 11:29 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Ma obserwować, ale wiadomo jak to jest. Ona też wychodzi z domu, troche śpi i jak w tym czasie siurnie to już nie będzie wiadomo który. Jakby była możliwość ich po kolei odizolować, zamknąć oddzielnie to by wyszło, ale nie ma takiej możliwości.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro lip 04, 2018 11:31 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Przyznam, ze ja bym dawala wszystkim podejrzanym. Tylko jak ich zaznaczac, ktory dostal ;)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84439
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lip 04, 2018 11:37 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Po No-Spie w wersji dopyszcznej zdarzają się wymioty, zwłaszcza stosowanej przez kilka dni z rzędu. A potem są wymioty nawykowe. Wiem, że po to ta osłonka żelowa, żeby zminimalizować wymioty, ale czy ta pani podoła jeszcze z osłonkami? No i czy osłonki są w stanie zapobiec wymiotom całkowicie?
Nie zniechęcam, bo może i tak warto, zwracam jedynie uwagę na możliwe konsekwencje.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro lip 04, 2018 11:53 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

U mnie zapobiegala. Szara dostawala nospe przez ostatni rok swego zycia. Bo nowotwor uciskal drogi zolciowe czasem. Oslonki zapobiegaly. Oczywiscie kazdy kot moze reagowac inaczej :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84439
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lip 04, 2018 13:02 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Zapytam wetki co widzi w takiej sytuacji zrobić.
Byłam w Biedronce, kupiłam 16 puszek na szybko bo nic nie ma, żeby jakoś dotrwać, a ze wszystkiego badziewia te z Biedronki chcą jeść.

Dzwoniłam też do lecznicy o badania krwi Kropki . Kiepsko :( . O ile morfologia w miarę OK ( tylko erytroc. troszkę mało z tendencją wzrostową) to kreatynina 1,8
I co teraz ? Czy pani zdecyduje się ją wziąć ? Niby jeszcze w normie, ale górna granica. Mocznik w porządku.

I jeszcze pilna sprawa na niedzielę najbliższą. Potrzebny transport dla Tobiego na trasie Warszawa - Świercze ( koło Nasielska) Może macie kogoś znajomego, kto by mógł ją dowieźć na miejsce ?
Transport w razie "W" mam ale za zwrot kosztów, a każdego grosz mi żal :(

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro lip 04, 2018 13:42 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Madie pisze:Może kotom trzeba puszek zamówić?


jasdor pisze:Jesli chodzi o puszki to nie ma już ani jednej :(


Madie może masz możliwość zamówić coś kociastym? :(

dzisiaj Jasdor kupiła puszki w Biedronce, ale wiadomo jak one w środku wyglądają...
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 04, 2018 17:18 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

jasdor pisze:Dzwoniłam też do lecznicy o badania krwi Kropki . Kiepsko :( . O ile morfologia w miarę OK ( tylko erytroc. troszkę mało z tendencją wzrostową) to kreatynina 1,8
I co teraz ? Czy pani zdecyduje się ją wziąć ? Niby jeszcze w normie, ale górna granica. Mocznik w porządku.

No ale jak kreatynina w normie, to nawet to, że górna granica to nic złego ;) ot, po prostu górna granica normy. Zwłaszcza, że mocznik ok.
Według mnie to nie jest kiepsko, to typowo jak na kota np. zestresowanego wizytą.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro lip 04, 2018 17:57 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Jak kot ma wrażliwe jelita to kreatynina może skoczyć od zakłaczenia nawet (Malutka przy zatkaniu kłakami miała 2,8 a po odkłaczeniu i glucie 1,55). Mocznik w normie a fosfor jaki? To też sporo mówi o stanie nerek.
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Śro lip 04, 2018 19:38 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Zrobiłam tylko morfologię i biochemię. Fosforu nie robiłyśmy. Nie wiem. Kropeczka jest bardzo żywym kotem, zachowuje się 100% zdrowo. Apetyt ma przynajmniej za dwa koty. Poza tym nie dam głowy czy na pewno była na czczo i czegoś nie znalazła i nie przekąsiła przed badaniami. Stres raczej dużego wpływu na kreatyninę nie ma. Ale nie ma się co martwić na wyrost. Po prostu trzeba monitorować sytuację i sprawdzić za jakiś czas tym bardziej, że stres dopiero przed nią (podróż, zmiana domu, człowieka) Ona jest taka w domu rezolutna, odważna, ale w środku to taki mały tchórz. Jej zaletą jest łakomstwo więc może szybko się przyzwyczai w nowym domu jak w miseczce będzie coś dobrego.

Morfologia Kropki
Obrazek

Biochemia
Obrazek

i kolejna faktura, którą zapłaciłam za Tobiego i Karola (szczepienia, uszka, Advocate)
Obrazek

ed. rzućcie okiem, czy te badania są w miarę OK

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno


Post » Śro lip 04, 2018 21:47 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

O takie dzisiaj kupiłam na szybko. 16 puszek. Po 2 rano i wieczorem na 15 kotów. Wycwaniły się bestie jedne i z makaronem nie chcą już jeść. 38 zł
Obrazek

Suchego też na dnie.
Jutro coś zamówię na przetrwanie

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości