1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 12, 2017 22:15 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto gru 12, 2017 22:59 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Mocne :ok: oby jak najlepsze domki były.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Śro gru 13, 2017 2:17 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

jasdor pisze:Podobno jest tak, że czasem, jak się bardzo w to wierzy - marzenia się spełniają.
Moim jest znaleźć domy dla choć części tych kociaków, bo naprawdę na to zasługują.
Obmyślam strategię, bo po akcji KASTRACJA czas na akcję DOM
Ze swojej strony zrobię co w mojej mocy, zdjęcia jakieś sensowne może się uda. Jednak te koty będą potrzebować
wyrozumiałych i cierpliwych opiekunów. Będących w stanie zrozumieć, że kot potrzebuje czasu., że czasem
można nie trafić do kuwety, że na blacie kuchennym można znaleźć coś fajnego do jedzenia i warto tam wskoczyć.
Takich, którzy nie pogniewają się na podrapany mebel i pozwolą zasypiać w łóżku.
Wymyśliłam, że najlepiej przy takiej ilości kotów poprosić o pomoc jakieś organizacje. Może któraś mogłaby wziąć pod swoją opiekę ze dwa... żeby chociaż te młodsze 1-2-3 letnie miały szansę na lepsze życie niż bród i smród :(
Jeśli macie jakieś zaprzyjaźnione fundacje zarekomendujcie moje kociska. Zorganizuję szczepienia, badania, transport tylko żeby nie musiały do końca życia tam tkwić :(

Kurczę, jakby faktycznie się udało jakoś po fundacjach... ja wiem, że fundacje to też ludzie, ale mimo wszystko mogą trochę więcej niż osoby prywatne. Koszty rozłożyć, z lecznicą się dogadać, jakiś ruch w adopcjach, wolontariusze...
Dobry pomysł z Fundacjami :ok:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw gru 14, 2017 19:23 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Jutro 15 grudnia, czyli dokładnie 2 miesiące kiedy zjawiłam się tam po raz pierwszy.
Na dziś mamy "obskoczonych" 31 sztuk kota :kotek:
7 zabranych i wyleczonych maluszków
13 wysterylizowany kociczek
11 wykastrowanych kocurków
Kobieta na pcozątku naliczyła kotów 32 więc musiał się nam jeden / jedna gdzieś zapodziać.
Trzeba sprawdzić, czy wszystkie jajka obcięte, bo nie przepuścimy żadnemu :mrgreen:

Na fb skończyło się stare wydarzenie, więc zrobiłam nowe żeby termin wystarczył na jakiś czas.
Jeśli ktoś fb-kowy to zapraszam do nas tutaj - https://www.facebook.com/events/321173508286899/
Jeśli nie mam kogoś w znajomych to nie zaproszę, jeśli mam to też niektórych nie zaproszę bo mam ich za dużo i nie wszystkich objął limit zarządzony przez fb ;)

Muszę ogarnąć jedzenie dla kociaków co najmniej do końca grudnia, bo pani jest zupełnie bez kasy zablokowanej w banku.
Podobno załatwiła, że przyszłą emeryturę styczniową wyślą jej na adres domowy.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Czw gru 14, 2017 21:18 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

jasdor pisze:Wymyśliłam, że najlepiej przy takiej ilości kotów poprosić o pomoc jakieś organizacje. Może któraś mogłaby wziąć pod swoją opiekę ze dwa... żeby chociaż te młodsze 1-2-3 letnie miały szansę na lepsze życie niż bród i smród :(
Jeśli macie jakieś zaprzyjaźnione fundacje zarekomendujcie moje kociska. Zorganizuję szczepienia, badania, transport tylko żeby nie musiały do końca życia tam tkwić :(

Zgłaszam się ja i Kotylion do pomocy w ogłaszaniu :D
3 koty jednocześnie.
Ogłoszenia u nas na stronie http://www.kotylion.pl, na naszym FB i na 18-20 portalach ogłoszeniowych.
Jesteśmy grupą z Łodzi i od razu pytanie czy chcesz by je ogłaszać na Łódź i okolice czy na Podkarpacie? To pytanie tak z marszu mi przyszło do głowy, będziemy uzgadniać szczegóły.

jasdor pisze:Jutro 15 grudnia, czyli dokładnie 2 miesiące kiedy zjawiłam się tam po raz pierwszy.
Na dziś mamy "obskoczonych" 31 sztuk kota :kotek:
7 zabranych i wyleczonych maluszków
13 wysterylizowany kociczek
11 wykastrowanych kocurków
Kobieta na pcozątku naliczyła kotów 32 więc musiał się nam jeden / jedna gdzieś zapodziać.
Trzeba sprawdzić, czy wszystkie jajka obcięte, bo nie przepuścimy żadnemu :mrgreen:


Za powyższe: ogromny pokłon dla Ciebie - za determinację cierpliwość i wytrwałość, delikatność i skuteczność :201494
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pt gru 15, 2017 12:16 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Kotylion :1luvu:
Tak mi przyszło do głowy, że ponieważ zdjęć mało, to może ogłaszać "rude kocurki", "piękne trikolorki", "przemile buraski", tym samym fotek do ogłoszenia będzie więcej, a o kotach i tak niewiele więcej wiemy "jednostkowo" poza zbiorczym tekstem...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt gru 15, 2017 17:32 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

andorka pisze: Zgłaszam się ja i Kotylion do pomocy w ogłaszaniu :D
3 koty jednocześnie.
Ogłoszenia u nas na stronie http://www.kotylion.pl, na naszym FB i na 18-20 portalach ogłoszeniowych.
Jesteśmy grupą z Łodzi i od razu pytanie czy chcesz by je ogłaszać na Łódź i okolice czy na Podkarpacie? To pytanie tak z marszu mi przyszło do głowy, będziemy uzgadniać szczegóły.

Andorka dziękuję :) Odezwę się może, bo teraz właśnie się smucimy trochę :( Właśnie pożegnaliśmy się z Winnerkiem. Przyjechała jakaś obca Pani i zabrała małego do nowego domu.
Za chwilę przyjedzie druga Pani, która zabierze ze sobą do Tarnowa Joko :(
Tolunia zostanie sama, bez rodzeństwa.
Nie będzie spała sama w pokoju, zostanie "na całości" z moimi kotami, nie będę jej zamykać samej bo na pewno będzie jej smutno. Choć i tak pobawić się już nie będzie miała z kim. Kośka ją ofuczy, Malutka da po mordzie, no chyba, że PiFko będzie chciał się troche pogonić.

Obrazek Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pt gru 15, 2017 19:09 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Ale to są takie dobre smutki :)
Odezwij się na PW jak już temat dojrzeje.
Ja to bym się w ogóle wstrzymała z ogłoszeniami aż Święta miną, bo to nie jest dobry czas na nowe domy
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pt gru 15, 2017 20:45 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Pojechała :cry: I strasznie się smutno zrobiło jakoś ...
To już nie na moje nerwy. Za stara jestem, a z każdym następnym kotem jest coraz gorzej
Dlaczego k..... zawsze ucieka i chowa się właśnie ten, po którego przyszli? Wy też tak macie?


Obrazek
Obrazek
Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pt gru 15, 2017 21:04 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Trzymaj się jakoś. To trudne bo wiesz że od Twojej decyzji zależy reszta życia kota którego oddajesz.
Ale też wiesz że jeśli nie oddasz, nie bedziesz w stanie pomóc innym kocim biedom.
Trzymam kciuki za kociaki które pojechały do swoich nowych domów, za ich dobre życie, i za Ciebie by łatwiej było Ci przejść przez te adopcje.
Obrazek

Wolność, kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem.(Chłopcy z Placu Broni)

MISIA- 1.06.2002 - 13.12.2012. Skarbie, gadułeczko moja. Bardzo mi Ciebie brak.
MIKITKA - 03.2002 - 13.07.2015. Tak bardzo mi żal.
FELUTEK - 03.2002 - 11.10.2015. Najcudowniejszy kot terapeutyczny.
OKRUNIA - 09.2002 - 16.08.2018. Śpij, skarbie kochany.
GACEK - 03.2014 - 22.06.2019. Wierny i mądry Przyjaciel.
TYGRYNIA - 05.2002 - 16.12.2020 .Maleńki koto-piesek.

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=153652 sprawdź zanim oddasz kota!

Ja-Ba

 
Posty: 9574
Od: Pt lis 07, 2008 23:23

Post » Pt gru 15, 2017 21:17 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Dziękuję . Takie trochę przez łzy :|

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pt gru 15, 2017 22:12 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

:1luvu: :1luvu: :1luvu:
Kotek w Tarnowie to będzie blisko mnie :201461

A ogłoszenia można dawać, jest całkiem dobry okres, ja właśnie dopinam cztery różne adopcje. Chyba listopad był gorszy.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Sob gru 16, 2017 10:49 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Zly w sensie, ze strach czy ludzie nie biora na prezent pod choinke i czy nie wywala.

Za szczescie kotow w nowym domu! Dalas im przepuste do normalnego zycia, to wielki sukces!

Moze tak jak z kastracjami powinnas sobie zrobic spis sukcesow - ile kotow w nowych domach, ile w dt, ile jeszcze szuka i bedziesz patrzec na zmiany i sie cieszyc.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84524
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob gru 16, 2017 12:48 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

zuza pisze:Zly w sensie, ze strach czy ludzie nie biora na prezent pod choinke i czy nie wywala.



Dokładnie o to mi chodziło
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Sob gru 16, 2017 13:00 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Takie zapytania też miałam, ale wtedy wiadomo, odpada.
Zawsze się pytam, dlaczego ktoś chce kotka i dlaczego akurat tego.
Jak ktoś chce kotka dla dziecka lub dla kogoś to też odpada.
I koniecznie wizyta przedadopcyjna.
Ale zwiększę czujność :)

Choć u mnie akurat jedna rodzina będzie czekać na kotka do po świętach ( kotek trochę był chory a chcemy go przed adopcją zaszczepić i trzeba będzie odczekać), dwa kotki na dokocenie, a jedno też na dokocenie, ale dopiero będzie wizyta pa.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 167 gości