1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 14, 2018 19:35 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Znalazłam drania :)
Nie wiem jakim sposobem udało mu się ocalić jajka, ale na pewno umknął przed kastracją.
Aż dziwne, że jakoś się ukrył w stadzie, bo to strasznie miły kocurek, młodziutki, może ma z rok. Wdzięczy się z całych sił i przymila, uwielbia bycie głaskanym, sam wpycha główkę, wywala brzuszek.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie sty 14, 2018 20:15 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

jasdor pisze:
waanka pisze:Jasdor, a co z „kotami z trzeciego piętra” na Pomagam?
Nic tam się chyba nie ruszyło....

Cały czas jest aktywne, jednak przystopowało.
W rozliczeniu ujmuję całą kwotę (bez %, które zabierają) Różnicę pokryję od siebie, żeby ani złotówka się nie zmarnowała.
https://pomagam.pl/kotyztrzeciego
Gdyby ktoś miał jakiś niepotrzebny grosik do wydania pomocowego to cały czas zbieramy


Ok :ok:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 14, 2018 20:23 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Na FB też są sikanie transporty. Szukane mój telefon. Myślę że trzeba szukać na panią nie ma co czekać bo może się nigdy nie odezwać. Kciuki:
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie sty 14, 2018 20:29 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Obrazek
Na fb odezwał się pan, który jedzie do Częstochowy 29 stycznia. Jak nic się nie znajdzie wcześniej to skorzystamy :)
Teraz dzwoniła koleżanka, u której są kociaki. Jej kuzynka będzie jechała w przyszłym tygodniu i najchętniej by się z nią zabrała i odstawiła koty osobiście bo nie lubi w ciemno kotów zawozić. Państwo mieszkają w Bogusławicach k/Kruszyny, zgadzają się na wizytę pa, więc szybciutko szukamy kogoś kto by tam podjechał.
edit: Pojechałaby, ale leży złożona grupą, że ledwo może rozmawiać więc nie wiadomo czy wyzdrowieje żeby je zawieźć

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie sty 14, 2018 20:44 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

O kurczę, spojrzałam i to jest jeszcze sporo od Częstochowy, na mapie nawet wygląda na bliższe Radomsku niż Częstochowie...
Obawiam się, że będzie ciężko z PA w takich rejonach, może niech koleżanka sama porozmawia z panem? Jak podreperuje głos...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Nie sty 14, 2018 20:59 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

22,5 km od Częstochowy. Jakieś 20 min jazdy wg googla

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie sty 14, 2018 21:02 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

No to nie tak źle :) byłoby super, jakby koleżanka zawiozła w przyszłym tygodniu, tylko niech stanie na nogi...

A to Ci chyba umknęło :)
smarti pisze:Jasdor, sorry ze pytam ale się nie mogę przebić przez watek tak na szybko bo wciąż za mało czasu.

Powiedz proszę jaka pomoc jest Ci najbardziej potrzebna?

To co robisz, to porwanie się z motyką na słońce, przypomina mi kogoś dobrze mi znajomego, czyli samą siebie z czasów gdy tymczasowałam.
Teraz już nie mam takich możliwości ale chciałabym Ci pomóc jakkolwiek mogę - jak oceniasz, na ile może starczyć wór suchej karmy 15 kg , (30% mięsa) ?

I jeszcze - czy szukasz domu i wydajesz koty bezpośrednio od tej Pani ?

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Nie sty 14, 2018 21:17 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Pewnie, że umknęło. Dzieki za czujność :ok:
No więc odpowiadając na pytania SMARTI :)
1. Porządna motyka, co bym mogła się z tym jakoś uporać (żartowałam :mrgreen: )
2. 15 kg karmy starczy na... no na miesiąc to chyba starczy. Nawet nie wiem czy nie więcej
3. Koty idą do domów po "kwarantannie" u koleżanki. W tej chwili są 4. Są odpchlone, odrobaczone, zaszczepione. Mogę oczywiście wydać je prosto z domu, ale po wizycie u wet. i odpchleniu/odrobaczeniu, co by ze sobą nie przywlokły zbędnego balastu. Wszystkie są już wykastrowane.
A potrzeba w zasadzie wszystkiego. Najbardziej domów, nawet tymczasowych i puszkowego żarełka. Ona puchy miesza z ryżem albo makaronem :( żeby na dłużej starczyło. Jeść daje wieczorem, tylko raz dziennie :(

I wiecie co - ujęła mnie dzisiaj. Jak szłyśmy na górę to na klatce schodowej siedziała bezdomna koteczka. Wpuściła ją żeby się zagrzała, choć sąsiedzi są bardzo kotom przeciwni. To jedna z tych, które kiedyś mieszkały w piwnicy i dopominają się, żeby je tam wpuścić. Obok tacka z mięsem. Kupiła 0,5 kg mielonego żeby bezdomniakom dać i trzymała w skrzynce na listy :)
Mówiła, że tyle to nawet szkoda do domu nieść, bo dla jej kotów to za mało, a tym na polu wystarczy.
Na polu dokarmia jeszcze 3 kotki i kocurka. Jedna jest wykastrowana z czasów, kiedy miała jeszcze za co.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie sty 14, 2018 21:20 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

No to tamte z dworu też trzeba ciachnąć, bo za chwilę będą maluchy...
ser_Kociątko
 

Post » Nie sty 14, 2018 21:25 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

ser_Kociątko pisze:No to tamte z dworu też trzeba ciachnąć, bo za chwilę będą maluchy...

Wiem. Jak ruszą miejskie sterylki to się załatwi

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie sty 14, 2018 22:20 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

jasdor pisze:2. 15 kg karmy starczy na... no na miesiąc to chyba starczy. Nawet nie wiem czy nie więcej


Serio?? Ja mam swoją trójkę i schodzi nam miesięcznie 7 kilo minimum (oprócz mokrego żarcia...). Są tłuste, to prawda, ale dla wszystkich kotów u tej Pani tylko 15?!
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 14, 2018 22:45 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

One mają suchą cały czas dostępną, a wieczorem dostają mieszankę puchy/ryz ew. makaron. Więc jedzą ile chcą, ale mimo to myślę, że worek 15 kg na miesiąc im wystarcza. Sprawdzimy, bo w sumie nigdy tego nie liczyłam. Nie zanosze od razu całego worka tylko na raty, bo 10 - 15 kg to dla mnie ponad siły.
Te koty niektóre są upasione, te starsze. To chyba zasługa tego wypełniacza makaronowo - ryżowego, bo na pewno nie z karmy. Ale głodne już nie są, to widać gdy tam przychodzę.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pon sty 15, 2018 8:58 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Ekonomiczniej ;)

Wyśle paczkę w tym tygodniu.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 15, 2018 10:24 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

To wazne, ze nie sa glodne :) Na pewno szczesliwsze :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon sty 15, 2018 13:14 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

jasdor pisze:Pewnie, że umknęło. Dzieki za czujność :ok:
No więc odpowiadając na pytania SMARTI :)
1. Porządna motyka, co bym mogła się z tym jakoś uporać (żartowałam :mrgreen: )
2. 15 kg karmy starczy na... no na miesiąc to chyba starczy. Nawet nie wiem czy nie więcej
3. Koty idą do domów po "kwarantannie" u koleżanki. W tej chwili są 4. Są odpchlone, odrobaczone, zaszczepione. Mogę oczywiście wydać je prosto z domu, ale po wizycie u wet. i odpchleniu/odrobaczeniu, co by ze sobą nie przywlokły zbędnego balastu. Wszystkie są już wykastrowane.
A potrzeba w zasadzie wszystkiego. Najbardziej domów, nawet tymczasowych i puszkowego żarełka. Ona puchy miesza z ryżem albo makaronem :( żeby na dłużej starczyło. Jeść daje wieczorem, tylko raz dziennie :(

I wiecie co - ujęła mnie dzisiaj. Jak szłyśmy na górę to na klatce schodowej siedziała bezdomna koteczka. Wpuściła ją żeby się zagrzała, choć sąsiedzi są bardzo kotom przeciwni. To jedna z tych, które kiedyś mieszkały w piwnicy i dopominają się, żeby je tam wpuścić. Obok tacka z mięsem. Kupiła 0,5 kg mielonego żeby bezdomniakom dać i trzymała w skrzynce na listy :)
Mówiła, że tyle to nawet szkoda do domu nieść, bo dla jej kotów to za mało, a tym na polu wystarczy.
Na polu dokarmia jeszcze 3 kotki i kocurka. Jedna jest wykastrowana z czasów, kiedy miała jeszcze za co.


to jeszcze się upewnię :roll:
bardziej obecnie potrzebna karma mokra niż sucha, tak?
Ile jest kotów u tej pani to tej karmy? bo 4 są na wylocie gotowe do DS-ów u Twojej koleżanki-czy tak?

motyką porządną niestety nie dysponuję :))

kurcze,jak trzyma mięcho w skrzynce na listy to zacznie śmierdzieć i sąsiedzi się wnerwią ..
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435, Google [Bot], kicalka, KotSib i 198 gości