1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 26, 2018 18:40 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Niestety mój osobisty transport jest nieprzewidywalny :)

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pt sty 26, 2018 19:05 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Szacun :ok:

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3625
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice



Post » Nie sty 28, 2018 17:18 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Wczoraj (27.01.18) odwiozłam Pipi i Tofinka do nowego domu. Kociaki przejechały 357 km, a ja w sumie przeszło 700 :) Dzięki odważnej Pani Karolinie, która dysponowała tanim samochodem , poświęciła cały dzień swojego wolnego czasu i okazała się profesjonalną "kierownicą" dotarłyśmy na miejsce i wróciłyśmy już bez kociaków. Podróż od 7 rano do 23 daje w kość.
Oczywiście, że zrobiłam zdjęcia w nowym domu, oczywiście, że zamiast karty włożyłam do aparatu zaślepkę od laptopa i oczywiście, że z tego właśnie powodu - zdjęć nie mam :/
Domek skromny, na wsi, ale zwierzęta w nim są szanowane i się o nie dba. Królik z rodowodem (nie do jedzenia) trzy stare kurki, które czasem zniosą jajko (również nie do jedzenia - kurki znaczy, jajka tak) , świnka wietnamska, której pan szuka towarzysza, bo sama czuje się samotnie.
Przyznam, że jak tam zajechałyśmy to trochę mną wzdrygnęło na widok psa w kojcu, choć kojcem to bym tego raczej nie nazwała, tylko kawałem ogrodzonego podwórka wielkości prawie mojego mieszkania. Pies piękny, błyszczący, kundelkowaty labrador ,przyjazny (najbardziej ogon) buda na full, ocieplona. Budowla na stelażu, która się kręci i zawieszone na niej zabawki, co by się piesku w "kojcu" nie nudziło. Piesek ze schroniska, zaczipowany, wykastrowany. Zwykle biega po podwórku, a nocuje w domu ( w środku była i owszem kołderka dla niego w kuchni i smycz na wieszaku więc nawet na spacery pewnie wychodzi)
Kociaki zostały ulokowane w pokoju syna, bo to jedyny, który się zamyka.
Pipi szybko wyszła zza łóżka, za którym się schowała i obwąchiwała teren. Wylazła na łóżko, a gdy chłopczyk zaczął ją głaskać to się nawet rozmruczała :) choć ona raczej strachliwa była w nowym miejscu.
Tofik upatrzył sobie miejsce za szafką z TV i wylazł tylko do michy. Może to bardziej było powodowane zmęczeniem niż strachem, bo to towarzyski kocurek i bardzo lubi się bawić.
Chyba będzie im dobrze w tym domu. Sama nie wiem, bo nigdy tego nie wiem. Dom na pewno kociego goowna się nie przestraszy, gdyby nawet się zdarzyło, pewnie BARFem ich karmić nie będą, ale podstawową opiekę im zapewnią. Ludzie prości, ale o wielkim sercu, to dom pełen miłości. Tak do zwierząt jak i wzajemnie do siebie.

No i tak, jak pisałam wyżej ZDJĘĆ NIE MAM, bo idiotka, z nerwów chyba, wsadziłam do aparatu nie to, co potrzeba. Jakbym jeszcze na miejscu się zorientowała to zrobiłabym telefonem, ale nie przyszło mi do głowy, że sprawdzić i kapnęłam się dobrze za Częstochową. Jak robiłam to na podglądzie wyglądały ładnie, szkoda tylko, że nie zapisał w aparacie :evil:
Transport kosztował 180,00 - to chyba jak na 715 km (0,25 zł za km) nie jest jakiś koszmar.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie sty 28, 2018 19:25 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Ogromne kciuki zatem :) Wyglada dobrze :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 85004
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie sty 28, 2018 19:43 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

jasdor, gratulacje i podziękowania dla Ciebie i koleżanki za tę ciężką akcję. Mocno trzymam kciuki za szybką adaptację Pipi i Tofika! Z ciekawości: co to za samochód co pali około sześciu litrów na 100 km _zimą_? Chyba że to auto na gaz? Też chcę taki.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 28, 2018 20:11 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Gazowy Opel :) Z tym, że jak chciałyśmy zatankować po drodze okazało się, że mają awarię gazo-dystrybutora i dlatego musiałyśmy kawałek przejechać na benzynie. Wyszłoby mniej. No i transport z Rzeszowa miałam też benzynowy, a musiałam skorzystać, bo w Rzeszowie jak dojechałyśmy w sobotę busy jeżdżą tylko do 21.30 i chyba musiałabym nocować na dworcu :P
Policzyłam średnią

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno


Post » Nie sty 28, 2018 20:17 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Jestem pełna uznania dla Ciebie i koleżanki - za tę akcję i za wszystko, co jest robione dla kotów z trzeciego piętra.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 28, 2018 20:31 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Tak naprawdę to piętro jest IV. To III to tak dla zmyły, żeby się sąsiedzi nie domyślili (tutaj mogę napisać) sąsiedzi raczej nie zaglądają :mrgreen:

Teraz akcja Warszawa - kolejne 2 kociaki szykują się do podróży 11 lutego :)
Macho i Rubi

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie sty 28, 2018 22:49 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Niech teraz się Pippi i Toffikowi układa :D
Dla kotów najważniejsza jest miłość a nie wypaśne drapaczki i barf.
Zrobiłaś dla swoich podopiecznych taki wyczyn jak variovorax dla jednookiego bezdomniaczka. Na pewno przyniesie im to szczęście.


variovorax pisze:jasdor, [...} Z ciekawości: co to za samochód co pali około sześciu litrów na 100 km _zimą_? Chyba że to auto na gaz? Też chcę taki.


Moja myśl też była taka 8O

I daj znać jak kotom z IIIp :wink: podchodzi karma Butchers. Jakby było ok to będzie można znowu zamówić.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Nie sty 28, 2018 23:34 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Domek zapowiada się dobrze :)
Kciuki za dalsze adopcje :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10703
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie sty 28, 2018 23:39 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Powodzenia koteczki :ok: :1luvu:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21551
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pon sty 29, 2018 21:41 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

W Częstochowie wciąż jest w miarę tani transporter, na który się czaję... Więc gdyby szykował się drugi domek w tamtych okolicach (albo jakikolwiek inny powód podróży), to się polecam pamięci.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10703
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: RobertZella i 348 gości