1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 31, 2018 12:53 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

milva b pisze:Ja szukam starszego kota, tylko musi być bardzo towarzyski w stosunku do innych kotów, bo dziewczyna ma syjamkę, która bardzo potrzebuje kolegi do zabaw i przytulania.

Tych kotów jest 20. One są w stosunku do siebie bardzo miłe, niektóre obojętne, a 2-3 raczej innych kotów nie lubią choc z nimi nie zadzierają.
Te trzymaja się raczej z boku, osobno, albo siedzą wysoko. na drzwiach żeby inne koty dały im spokój. Szczerze to nie mam bladego pojęcia jak zareagują na nowy dom, ludzi i zwierzęta.
Wiem, że niektore drą się w aucie w niebo głosy, a z tego co czytalam km masa do przejechania.
Jak odwoziłam teraz Pipi to darła się bez przerwy przez 100 km a Tofik czasem jej wtórował

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro sty 31, 2018 12:58 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

A tam, ja przywykłam do jeżdżenia i po 10 godzin autem na syrenie ;)
To nie problem. Ważna kwestia to charakter kota, by dogadał się z kotką, która mimo wieku nadal biega jak torpeda i bardzo lubi wspólne zabawy i skakanie po drapaku.
Lubi też spać przytulona do innego kota. Jeśli w tej grupie jest jakiś rozrywkowy miziak, który by się nadał, to poprosiłabym o choć jedną fotkę dla dziewczyny.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sty 31, 2018 13:02 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

tabo10 pisze:jasdor,życzę Ci pomyślności,powodzenia i spokoju przy poszukiwaniach domków.

To trudne zajęcie i nie zawsze szybko można znaleźć dobre domy,ale cierpliwość się opłaca.
Prędzej czy później wszystkie znajdą domki.
I tego Wam życzę :ok:

Nie miej presji,że musi to być już,teraz,zaraz.Są zaopiekowane póki co,krzywda im się nie dzieje. I mają Ciebie. Twoją pomoc.
Powoli wszystko się uda. Wytrwałości w szukaniu :ok:

Dziękuje :)
Z tym czasem to tak nie do końca, bo to wszystko trzeba wykarmić a nie ma za bardzo czym.
Żyją tylko dzięki wszystkim, którzy im pomagają i przysyłają cos do jedzenia :1luvu:
Im dłużej tym jedzenia też trzeba więcej.
Przyjdzie moment, że przystawi, a kobieta nie nastarczy żeby je wykarmić w takiej ilości.
Mam mozliwość oddania 4 po zaszczepieniu do kociarni, ale szczerze mówiąc nie wiem co robić, bo jak je oddam to stracę nad nimi kontrolę
i zupełnie raczej nie będę mieć wpływu na to, do jakiego domu trafią. A wiem, że z tym jest kiepsko. Nikt nie sprawdza domów ani przed, ani po oddaniu.
Nadzoru nad domami do których poszły koty nie ma.
Tutaj są u siebie, są bezpieczne i na razie najedzone

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro sty 31, 2018 13:25 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Kociarnia przy schronisku? To niech oglaszaja na stronie schroniska ale daj im zdjęcia ale nie koty :) Niech skoro mogą wziąć na swoje utrzymanie Cię karmą.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro sty 31, 2018 13:38 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

osobiście nie oddałabym

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro sty 31, 2018 13:47 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Ewa.KM pisze:Kociarnia przy schronisku? To niech oglaszaja na stronie schroniska ale daj im zdjęcia ale nie koty :) Niech skoro mogą wziąć na swoje utrzymanie Cię karmą.

Hmm... Dyplomatycznie odpowiem, że stosunki między nami są nieco napięte :mrgreen:
Dla dobra kotów oczywiście zdejmę koronę i poproszę o udostępnienie, wyślę zdjęcia. Udostępnią pewnie z RAZ.
Jak miałam w DT maluszki listopad/grudzień - też miały po zaszczepieniu iść do kociarni . I zostałam z kotami i ręką w nocniku.
Ale może lepiej się stało, bo wszystkie poszły do domów i przynajmniej wiem gdzie i u kogo są.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro sty 31, 2018 14:21 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

ja uwazam ,ze lepiej maja u siebie ,razem w znanym miejscu
niz szykowac im nastepny stres

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro sty 31, 2018 17:42 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

milva b pisze:A tam, ja przywykłam do jeżdżenia i po 10 godzin autem na syrenie ;)
To nie problem. Ważna kwestia to charakter kota, by dogadał się z kotką, która mimo wieku nadal biega jak torpeda i bardzo lubi wspólne zabawy i skakanie po drapaku.
Lubi też spać przytulona do innego kota. Jeśli w tej grupie jest jakiś rozrywkowy miziak, który by się nadał, to poprosiłabym o choć jedną fotkę dla dziewczyny.

Ja nie o Ciebie się martwię, tylko o kota :) Pipi jak jechała to po 100 km musiałyśmy się zatrzymać, bo zaczęła ziajać otwartym pyszczkiem, języczek wywalony, bałam się, że jej się coś stanie. Przesiadłam się do przodu i koty odwróciłam do siebie. Pomogło. Przyczyną na pewno nie była temperatura itp. tylko cholerny stres.
A co do charakteru to one wszystkie z nielicznymi wyjątkami są bardzo towarzyskie, ale żadnej gwarancji nie dam, jak będą się w nowym domu zachowywać. To już zależy od kota.
Chyba, że Tosiek, ten który szuka wychodzącego domu, bo to jest wulkan energii. Innych kotów specjalnie nie kocha ale i nie jest awanturnikiem, za to jest wielkim niszczycielem. Wszystko go interesuje, co się da to strąci. Koty zaczepia ale bardziej do zabawy niż do bitki.
Tylko ta odległość. Ja mieszkam w Krośnie, to prawie pod granicą słowacko / ukraińską. Kawał świata musiałby przejechać.
A co jeśli się nie spodoba albo nie spełni oczekiwań ?
Tosiek mniej więcej wygląda tak . To młodziutki, roczny kocurek
Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro sty 31, 2018 19:23 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Kurcze za młody :( Syjamka ma lat 14. Raczej wolałybyśmy starszego kota, 7-8 lat w górę.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sty 31, 2018 20:06 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

A ja myślę, że np. roczny kocurek to takiej starszej koteczki byłby lepszy jeśli ma być zabawowy.
Mój PiFko ma rok, a najlepiej dogaduje się z 15 latką. Bawią się, gonią razem. Natomiast zupełnie ani on, ani moja trzecia kotka 9 letnia nie lubi wspólnych zabaw z nimi.
Nie znam powodu dlaczego kotek ma być starszy, ale jeśli chodzi o dogadanie się to młody ze starym prędzej się dogada niż stary ze starszym. Choć reguły nie ma.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro sty 31, 2018 21:00 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

A może Masza?

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Śro sty 31, 2018 21:04 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Maszka się nie nadaje :) Jest spokojna i grzeczna, nakolankowa. Ona bardziej służy do głaskania :)

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro sty 31, 2018 23:58 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

No i musi być kocurek.
Jak znam "zabawy" starszych kotów, to jest tak, że faktycznie jak im strzeli coś do głowy raz dziennie, to przez 15 minut biegają, naparzają się, drą mordki - ale pozostałą część dnia to śpią...
A młody kot ma takie zrywy średnio co 2-3 godziny i to nie na 15 minut, a na godzinę ;)
Więc ja rozumiem poszukiwanie kota przynajmniej 5+ dla starszej kotki pod tym względem.

Są wśród tych kotów "z piętra" takie starsze koty?

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw lut 01, 2018 0:07 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Jest jeszcze jeden aspekt. Kocica ma teraz 14 lat. Powiedzmy za jakieś 6 może zacząć odczuwać ciężar swojego wieku. Natomiast dobrany do niej kocurek, jeśli dziś będzie miał 3 lata, to za te 6 wciąż będzie energiczny. Będzie w pełni sił. A ona? Ona już nie. I może nawet by chciała z nim polatać, ale nie będzie mogła. To byłoby z pewnością trudne i smutne doświadczenie dla niej.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10685
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw lut 01, 2018 0:20 Re: Czy 1m2 to wystarczający metraż na jednego kota?Straszny

Stomachari pisze:Jest jeszcze jeden aspekt. Kocica ma teraz 14 lat. Powiedzmy za jakieś 6 może zacząć odczuwać ciężar swojego wieku. Natomiast dobrany do niej kocurek, jeśli dziś będzie miał 3 lata, to za te 6 wciąż będzie energiczny. Będzie w pełni sił. A ona? Ona już nie. I może nawet by chciała z nim polatać, ale nie będzie mogła. To byłoby z pewnością trudne i smutne doświadczenie dla niej.


Otóż to, trzeba to mieć na uwadze. Teraz kotka jest zdrowa i aktywna, przebadana i na pewno wszystko z nią w porządku. Ale nigdy nic nie wiadomo.
Poza tym, właścicielka kotki chce dać szansę jakiemuś starszemu kotu, który ma mniejsze szanse na adopcję. Roczny, czy dwulatek, jeszcze znajdą dom.
A taki kot około ośmiu czy dziesięciu lat praktycznie nie ma już szans. W Niemczech w 3 schroniskach też głównie koty młode, tylko jeden mainecoon starszy oddany przez rodzinę po zmarłym panu, ale mainecoon i syjam to fatalna kombinacja :( Poza tym na pewno też znajdzie dom bo rasowy.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 140 gości

cron