Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 09, 2017 14:01 Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Cześć i czołem.
Mam w domu dwa Koty Brytyjskie, jedna czteroletnia i drugi ma zaledwie niedawno skończone pół roku.
I właśnie z tym małym rozrabiaką mam straszny problem, żołądek wrażliwy. Jak po jedzeniu całe
mieszkanie nie pachnie zgniłymi jajkami to znajduje ciapki zamiast klocków w kuwecie ;)

Do tej pory oboje jedli karmę Animonda Kitten i ze starszą nie mam żadnych problemów.
Zaczęłam się rozglądać za karmą przystosowaną do wrażliwych żołądków i tu potrzebuje
Waszej pomocy bo ja nie bardzo się znam, skład niewiele mi mówi.

Wzięłam do porównania Porta 21 - bo póki nie było młodszego to starsza ją jadła ( tylko, że niebieską )
i wszystko było świetnie. Druga która mi się rzuciła w oczy to Perfect Fit - jest dostępna w marketach od
jakiegoś czasu .. i no właśnie , jest marketowa ale ponoć nie każda marketowa rzecz jest taka okropna.

Fit sensitive :
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... fit/605831
Karma ogólnie jest 1+ więc nie wiem czy odpowiednia dla młodego ale szczerze mówiąc nie znalazłam,
żadnej innej karmy która była by sensitive dla maluchów.

Porta :
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rma/407523

Skład Perfect fit :
Skład:
suszone białko drobiowe (min. 14% indyka), białko ze skwarków, mączka kukurydziana, kukurydza, tłuszcz drobiowy, białko kukurydziane, białko grochowe, ryż (4%), hydrolizat z wątroby, drożdże, chlorek sodu, ekstrakt z cykorii (0,75%), suszona pulpa buraczana (0,7%), chlorek sodu, olej słonecznikowy (0,4%)
Dodatki
Dodatki fizjologiczne:
witamina A (7821 j.m./kg), witamina C (98 mg/kg), witamina D3 (863 j.m./kg), witamina E (1000 mg/kg), biotyna (0,52 mg), pięciowodny siarczan miedzi (24 mg/kg), l-karnityna (220 mg/kg), jednowodny siarczan manganu(II) (150 mg/kg), jodek sodu (1,9 mg/kg), selenin sodu (0,27 mg/kg), tauryna (4053 mg/kg), jednowodny siarczan cynku (400 mg/kg)
Składniki analityczne

Białko surowe 41.0 %
Tłuszcz surowy 14.5 %
Włókno surowe 1.9 %
Popiół surowy 8.5 %
Wapń 1.2 %
Fosfor 1.0 %
Energia metaboliczna 390.0 kcal/100 g

Skład Porta 21 :
Dodatki:
mączka z kurczaka (64%), suszone ziemniaki, mięso z kurczaka (9,15%), tłuszcz z kurczaka, pulpa buraczana (z odciągniętym cukrem), suszone drożdże piwne, włókna celulozy, suszone borówki, mannan- oligosacharydy, fruktooligosacharydy, wyciąg z zielonej herbaty
Dodatki na kg:
witamina A (24.570 I.E./kg), witamina C (43,76 mg/kg), witamina D3 (1.706 I.E./kg), witamina E tokoferol (157,50 I.E./kg), witamina B1 (tiamina) (17,85 mg/kg), witamina B2 (ryboflawina) (12,75 mg/kg), witamina B5 (kwasy pantotenowe) (9,24 mg/kg), witamina B12 (kobalamina) (110,25 mg/kg), biotyna (325,50 mg/kg), selen (0,53 mg/kg), żelazo (321,36 mg/kg), mangan (116,95 mg/kg), kwas foliowy (1,63 mg/kg), niacyna (30,45 mg/kg), tauryna (875,25 mg/kg), cynk (296,49 mg/kg), cholina (240 mg/kg), miedź (siarczan miedzi) (42,24 mg/kg), DL-metionina (840 mg/kg)

Karma zawiera przeciwutleniacze dopuszczone w Uni Europejskiej: ekstrakty tokoferolowe naturalnego pochodzenia (witamina E), konserwacja za pomocą kwasu askrobiowego

Składniki analityczne

Białko surowe 47.0 %
Tłuszcz surowy 21.5 %
Włókno surowe 2.5 %
Popiół surowy 10.5 %
Magnez 0.1 %
Wilgotność 7.0 %
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

Post » Czw lis 09, 2017 19:15 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Moja kittenów nie chciała jeść. Mieszałam jej karmę dla kotów dorosłych. Mokre dostawała na przemian.
Jeśli kotka po jedzeniu ma problemy żołądkowe być może jest uczulona na jakiś składnik- np zboża, może kurczak.
Spróbowałabym z Feringą albo Grau- obie bezzbożowe z wersją dla wrażliwców. Najlepszym wyjściem byłaby surowizna.

Nie widziałam w markecie karmy dobrej jakościowo, bo dobre karmy mają "dobrą" cenę.

Chikita

 
Posty: 6431
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw lis 09, 2017 19:18 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Czy kotka miała robiony posiew z kupy lub kupę badaną na pasożyty?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lis 10, 2017 14:49 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Pasożytów brak, wszelkie badanie wyszły ok.
Po prostu wrażliwiec.

Porta będzie lepsza?
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

Post » Pt lis 10, 2017 14:54 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Nie wiem, nie karmię kotów portą bo nikt tego nie chciał jeść. Jeśli wykluczono robaki, kokcydia, rzęsistka itd. i kot nie cierpi też na przerost flory bakteryjnej, to rzeczywiście można próbować z dietą. Z tym, że raczej stawiałabym na surowe mięso niż chrupki. Najlepiej wołowinę. A jeśli kot już musi jeść chrupki i puszki, to najlepiej takie bez kukurydzy, wytłoczyn buraczanych, zbóż i ryżu.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lis 10, 2017 15:01 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Ok, dzięki poszukam może gdzieś próbki karmy ... bo kupować w ciemno 2kg.
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

Post » Pt lis 10, 2017 16:03 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Z dobrych karm suchych mogę polecić Purizon i Canagan. Te jedzone są chętnie.
U mnie jedzą wszyscy, począwszy od 16,5-letniego dachowca po 11-miesięczne podrostki syjamskie i orientalne.
Żadnych uczuleń, żadnych sensacji, kupy bardzo ładne, żaden kot nie jest gruby mimo że suche i mokre jest dostępne przez całą dobę.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lis 10, 2017 19:14 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Purizona tutaj potwierdzę, ale o Canagan pierwszy raz słyszę. Trzeba będzie poszukać i kupić pierdowi kolejne 400gr karmy do kolekcji.

Chikita

 
Posty: 6431
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt lis 10, 2017 19:32 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Canagan sprawdziłam, to dobra bezzbożowa karma i moim kotom smakuje. Do najtańszych niestety nie należy.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 10, 2017 21:25 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Kurka wodna, wolałabym żebyście pomogli mi wybrać spośród tych dwóch .. która ma lepszy skład.
Jeśli ta nie będzie dobra to wtedy będę szukac dalej,
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

Post » Pt lis 10, 2017 21:29 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Z tych 2 lepsza Porta

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 10, 2017 21:51 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Z tych dwóch zdecydowanie porta21, ale porta ma za mało tauryny i wtedy trzeba suplementować,
ponadto niebieska porta jest lepsza niż zielona...

A ja jeszcze tak zapytam co koty jedzą mokrego? Bo wiesz, że kot nie może żyć tylko na chrupkach?!
ser_Kociątko
 

Post » Sob lis 11, 2017 9:51 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Wcześniej starsza jadła niebieską ale to ta zielona jest dla wrażliwych żołądków,
Mokrą karmę mają Smilla
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

Post » Sob lis 11, 2017 9:56 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Smilla to nie jest najlepsza karma dla kotów domowych, to dobry zakup dla kotów bezdomnych...
Zielona ma gorszy skład niż niebieska, zerknij... Poza tym niczym innym się nie różnią ;)
W ogóle wiadomo skąd ten wrażliwy brzuszek? Może to alergia pokarmowa? Może na zboża? Może kurczaka?

Z mokrych w dobrej cenie jest Animonda Carny, Feringa, Mac's
Z dużo lepszych mokrych ale i droższych CatzFineFood, GranataPet
ser_Kociątko
 

Post » Sob lis 11, 2017 10:26 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Kiedyś podawałam Animondę, ale jak na forum pytałam o dobór karmy to Smile mi polecono.
Teraz z nowym zamówieniem wracam do Animondy, z mokrej wpadła mi też w oczy karma MAC`s Cat
z suchej też chciałam Animonde ale zostanę przy Porta21, czyli rozumiem, że ta niebieska też będzie dla wrażliwych?

Nie wiem skąd ten wrażliwy brzuszek ale z młodym mam takie przeboje od początku jak jest
u mnie w domu, pierwsze 2 tygodnie był na antybiotykach bo miał jednocześnie zatwardzenie
i biegunkę, potem musiałam go na nowo uczyć korzystania z kuwety. Przez jakiś czas było ok, a
przy nowej karmie ( jest od 3 miesięcy ) cały czas są problemy ale to też różnie bo 3-4 dni jest
super fajnie a później nagle dwa dni mi puszcza takie bąki, że trzeba z domu wychodzić.
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Jaga_17 i 265 gości