Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 11, 2017 10:57 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Sucha animonda to pasza dla kur, a nie karma dla kota, jedynie mokra jest dobra ;)

Zerknij na Feringę mokrą również ;)
Tak niebieska też będzie dobra dla wrażliwych ;)

Mi to nie wygląda na zwykły wrażliwy brzuszek niestety, miał USG brzuszka?
ser_Kociątko
 

Post » Sob lis 11, 2017 12:18 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Nie czytałam całego wątku, więc pewnie ta podpowiedź już padła. Spróbowałabym najpierw ustalić, czy kot nie jest uczulony na konkretny rodzaj mięsa albo zboża w karmach kupując na początku dobre karmy _z jednym_ rodzajem mięsa/zboża albo karmiąc po prostu mięsem. Jeden z moich kotów wymiotuje po karmach _z kurczakiem_, co w ten właśnie sposób udało mi się ustalić.

A, może bardzo pomóc temu kotu również długotrwałe podawanie probiotyków. np. ludzkiego Lakcidu, albo kocich: Provita, BioProtect, FortiFlora. Taki jest teraz trend w leczeniu problemów jelitowych u ludzi.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 11, 2017 13:00 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Chyba masz odpowiedź na problemy kotki. Smilla to nie jest dobra karma. Mac's też odradzam. Wielu kotom nie smakuje a do tego kupy po nim są straszliwie śmierdzące.
Te tańsze karmy u kota delikatniejszym żołądkiem mogą powodować różne sensacje.
Z mokrych to już lepiej wziąć Feringę lub Catz Finefood. Dla wrażliwego kota wybrałabym szczególnie Catz Finefood w wersji mono, np. kangur?
A co kot jadł w hodowli?

Alija pisze:Canagan sprawdziłam, to dobra bezzbożowa karma i moim kotom smakuje. Do najtańszych niestety nie należy.

Nie jest tani, ale dobry i wydajny. Jeśli patrzeć na to ile przy taniej karmie i wywołanej nią biegunce trzeba potem wydać na weta i badania laboratoryjne, to znacznie lepiej jednak wydać pieniądze na dobre jedzenie, które nie szkodzi.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lis 11, 2017 14:57 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Daria_pyszewska, weź po uwagę, że także dobre karmy są różnie przez koty tolerowane. Moje koty jedza Barfa, a jak już trzeba puszkę - to daję Grau. W ramach eksperymentu podałam w zeszłym tygodniu zamiast Grau Feringę i efekt podobny jak po Animondzie Carny (choć mniej intensywny), czyli mały rzyg po kilku godzinach i za luźna kupa, acz nie rozwolnienie jako takie. Natomiast po Grau wszystko jest zawsze ok, i to od pierwszego podania (czyli nie jest tak, że kot po przyzwyczajeniu się dobrze toleruje tę karmę).
Jeśli ktoś nie chce prawie wcale czuć kuwety w domu, to oprócz regularnego sprzątania nie ma jak mięso z suplementami :wink: Wtedy trzeba raczej zwracać uwagę na coś zupełnie przeciwnego, czyli na to, aby kot nie chodził do kuwety "z grubszym" za rzadko. (My barferzy podajemy więc do jedzenia np. Colon C)
Natomiast Animondy nie doradzam, bo przynajmniej u mnie się zupełnie nie sprawdza.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Sob lis 11, 2017 16:02 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

W hodowli jadł Animonde.
Często je kurczaka surowego i wszystko jest ok więc na to uczulony nie jest a podaje im karmy tylko z kurczakiem bo starsza innych nie rusza.
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

Post » Sob lis 11, 2017 17:24 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

To może to alergia na zboże? Dosyć częste u kotów.
ser_Kociątko
 

Post » Sob lis 11, 2017 19:56 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Na forum była kilkakrotnie mowa o tym, że sensacje powodowane przez Animondę można przypisac temu, iż jest to karma "podrobowa", jak się wyraziła jedna z forumowiczek. To znaczy ma bardzo duży udział podrobów, a to u kotów może wywoływać problemy. Podroby nie powinny przekraczać 30%. Mam też wrażenie, że Animonda się pogorszyła. Poza tym czasami koty po pewnym czasie jedzenia przestają tolerować karmę.

Kurczak to takie średnie mięso dla kota; chyba że nie jest to kurczak marketowy, ale "wiejski" (poza tym jeszcze zależy, którą część kurczaka się podaje, np. pierś jest za chuda). Polecam kaczkę, indyka, wołowinę (wszystko powinno tłuste, więc np. uda kacze, poprzerastana wołowina). Więcej na temat odpowiedniego dla kotów mięsa (m.in. dlaczego powinno być tłuste i po jakie jeszcze rodzaje można sięgać) można znaleźć na forum barfnyswiat (kopalnia wiedzy i praktycznych doświadczeń, przydatne nie tylko dla barferów).

Koty nie powinny jeść zbóż - a tym bardziej w tej zawrotnej ilości, jaka dodawana jest do karm "zbożówek".

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Nie lis 12, 2017 10:01 Re: Karma dla kota wrażliwym żołądkiem

Rozumiem, zamawiam więc Porte.
Dzięki!
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Google [Bot] i 243 gości