Już duży Mały Miś wreszcie ma DS:)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 19, 2018 22:29 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

Podziękuję mu w Twoim imieniu :wink:
Wolałabym na zamkniętego laptopa,bo można zetrzeć,a w dokumenty wsìąkło i smród wieczny pozostanie :evil: Co się da pokseruję i wywalę,ale wszystkich nie mogę :|
Za to jaki porządek się zrobił. Nic nie leży na wierzchu :smokin:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw lip 19, 2018 22:43 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś i stado

tabo10 pisze:Mały Miś chyba dojrzał,bo leje gdzie popadnie :strach:
Obsikał kanapę,wczoraj nalał na stół ,na dokumenty ,obok laptopa :strach:
Dziś na ławę,też na papiery. Mam dość.
Ukręcę jajca :twisted:


Ukręć, w przyszłym tygodniu pomogę :evil:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 19, 2018 22:53 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

Dokumentów z pewnością szkoda. Ale smród z papieru ma szansę częściowo wywietrzeć, a zasikany laptop - gdyby był otwarty, a jeszcze gorzej w trakcie pracy - miałby szansę nie zadziałać już nigdy. Tak na to spojrzałam :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw lip 19, 2018 22:57 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś i stado

waanka pisze:Ukręć, w przyszłym tygodniu pomogę :evil:


I Ty,Brutusie przeciwko mnie? :twisted:
Mały Miś

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon lip 23, 2018 11:22 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

Zapchała mi się wanna i zlew kuchenny kłakami kotów.Na amen.
Wszędzie ich pełno,spłukuję szmatki,którymi wycieram wszystko wkoło i taki efekt.Hydraulik cenowo przystępny może dopiero w czwartek.
Dzwoniłam,ale on już wie: "To od tych kocurów sierść pewno". Czyżby ich nie lubił, jest nas więcej.. :smokin: ?
Do czwartku to ja nie dam rady :strach: Albo potopię towarzystwo w tym co nie spływa i wreszcie czysto będzie :twisted:

Zmęczeni upałem
Obrazek

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon lip 23, 2018 11:42 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

Może spirala by pomogła? Nie masz jakiegoś sklepu hydraulicznego w pobliżu? Kupa roboty, brudu i smrodu, polecałabym użycie rękawiczek jednorazowych oraz obłożenie mebli i podłogi wokół folią do wyrzucenia, ale byłoby szybciej niż czekanie do czwartku.
Kret w ostateczności, dopiero po użyciu spirali. Jeśli wsypiesz go wcześniej a potem pójdzie w ruch spirala, to na niej osadzi się część granulek i Ty albo hydraulik będziecie wkoło rozrzucać żrące i toksyczne granulki.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lip 23, 2018 11:56 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

No to nie fajnie.
Nie da rady tak żyć. :|
U mnie podobnie się dzieje. Teraz kupuję sodę kastyczną i staram się regularnie rury odkudłaczać. Choć różnie z tym bywa. :?
Ostatnią jazdę zakonczył pan polecony ze sklepu hydraulicznego. Poszłam tam po radę i zapytałąm czy kogos nie znają. Bo mój, podobnie jak u ciebie, nie spieszył się. Znali.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lip 23, 2018 12:00 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

Warto też mieć w domu ręczną pompkę do udrażniania odpływów, np. taką:

https://allegro.pl/przepychacz-pompka-d ... 65217.html

Przy zatkaniu kłakami sprawdza się bardzo dobrze (wyciąga z odpływu na wierzch, skąd łatwo można usunąć).
Pompka i spirala hydrauliczna to moje niezbędniki (przy stadzie kotów i żwirku drewnianym wyrzucanym do WC).
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Pon lip 23, 2018 12:06 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

Ja sama w domu regularnie wannę zakłaczam swoimi... :mrgreen:

ani_

 
Posty: 547
Od: Pt sie 30, 2013 21:22
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 23, 2018 12:18 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

violet ta pompa działa?
ja mam taką przedpotopową,guma na rączce :roll:
Sama nic nie zdziałam,mechanik ze mnie jak koziej d...trąba. Kreta w płynie już wlałam.Nie pomogło.W granulkach nie można ,bo zlepia się w kulę betonową i jest jeszcze gorzej-to już kiedyś hydraulik mi zabronił jak wsypałam.
Mogę sprzątać kupy i pawie,ale to co jest wydostawane z rur,ta maź czarna i zapach- to ja wymiękam...

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon lip 23, 2018 12:29 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

Jest kilka domowych sposobów, których możesz spróbować.
1) Wsypać sodę oczyszczoną a po chwili kwasek cytrynowy. Jeśli dobrze dobierzesz proporcje, piana powstająca w wyniku tej reakcji powinna wypłynąć z wnętrza rury ku odpływowi, unosząc na sobie część brudu. Potem spłukać i od nowa.
2) Wlewać bardzo ciepłą (wodę zagotowaną w garnku) wolnym strumieniem do odpływu. Potem trochę soli kuchennej wsypać. Znów wodę. Potem poruszyć wszystko przepychaczką. Potem Kret. I ciepła woda. Znów poruszyć. Potem sól i woda. I tak dalej. Kilka godzin z życia wyjęte ale potrafi poskutkować. Jeśli całość się odetka, to na koniec znów Kret i ciepła woda. A potem dużo wody, żeby popłynęło w dal.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lip 23, 2018 12:32 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

tabo10 pisze:violet ta pompa działa?
ja mam taką przedpotopową,guma na rączce :roll:
Sama nic nie zdziałam,mechanik ze mnie jak koziej d...trąba. Kreta w płynie już wlałam.Nie pomogło.W granulkach nie można ,bo zlepia się w kulę betonową i jest jeszcze gorzej-to już kiedyś hydraulik mi zabronił jak wsypałam.
Mogę sprzątać kupy i pawie,ale to co jest wydostawane z rur,ta maź czarna i zapach- to ja wymiękam...

Ta pompka to ulepszona wersja gumy na rączce. U mnie działa.
Kupiłam jakiś czas temu w Polomarkecie, podobne bywały też w Lidlu.
Powinny być dostępne w marketach budowlanych.

Szkoda, że wlałaś już kreta, to się robi w ostateczności, bo jak nie zadziała, to trzeba babrać się w żrącej chemii.

A, i niezbędnikiem u mnie jest opakowanie rękawiczek jednorazowych :wink:
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Pon lip 23, 2018 12:36 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

Będę próbować,ale to jakiś koszmar :201435 .
Całe stado się zlatuje zaciekawione i kibicuje na wannie,na pralce,na umywalce :smokin: a ja zgięta w pół odchodzę w szale niemocy od zmysłów :201416 . Przerabiałam kiedyś.Dzięki dziewczyny.
Pompkę,pomysł od violet już kliknęłam na allegro. Przyda się kiedyś znów.
Rękawiczki mam non stop u siebie,kupuję kartonami,bo karmię bezdomne koty w śmietniku i w rękawiczkach zbieram syf jaki "dobrzy ludzie" kotkom zostawili-zgnilizna,śmierdzące ryby,czasem myszka bez głowy obżarta przez koty się trafi,czasem przesuwam syfny kontener ,by spod niego wyciągnąć tacki wepchnięte,by nie zmoczył deszcz. Bez rękawiczek się nie da. Znaczy da. Wtedy na rękę zakładam reklamówkę :wink: .

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon lip 23, 2018 12:44 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

Na przyszlosc moze sie przyda takie rozwiazanie:
https://allegro.pl/drainwig-udraznia-od ... 39257.html

Polecili zaprzyjaznieni wlasciciele moteliku, gdzie przewija sie sporo gosci.

FuterNiemyty

 
Posty: 3475
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon lip 23, 2018 12:50 Re: Gd-uratowanych 8kotów,1 za TM[*]- Mały Miś już mężczyzna

Dzięki FuterNiemyty,ale to chyba rozwiązanie na kulturalne zakłaczenie kilkoma włoskami z cud warkocza :wink: ,a nie chamskie zakłaczenie kilogramami sierści 8kotów,psa i długowłosej Pańci :twisted:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 230 gości