Już duży Mały Miś wreszcie ma DS:)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 06, 2018 17:44 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Saaga ma koteczkę wątrobową na Ornipuralu. Wyniki po tym specyfiku bardzo dobre. Więcej nie wiem.
Ewkkrem. :cry:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto mar 06, 2018 18:38 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Mały Miś wlasnie skończył 5dawek Ornipuralu. Od tyg.jednak znów walczyłam z biegunką u niego,więc powtarzania morfologii póki co nie ma sensu. Wiadomo,że i tak źle wyjdzie.Znow jest na RC Gastro i Convie.
Masakra z tym maluchem. Ale je,żyje,ma apetyt. A krzyżyk na nim stawiali..

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto mar 06, 2018 19:56 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Ewkkrem mi podsunęła wątek.
Poczytałam.
Co do wątroby nie będę się wypowiadać. U nas to stan przewlekły. Leki powodują, że wartości nie rosną, jednak krótkie odstawienie powoduje, że wędrują znów w górę. Wczoraj skończyłyśmy pierwszą serię Ornipuralu, ładnie zadziałał.
Natomiast jeśli chodzi o przewlekłe biegunki, to w opisach leczenia zauważyłam Synulox. Moja Fiorka jakiś czas temu była leczona Synuloxem. Po nim walczyłyśmy z przewlekłą biegunką. Przebadana była wtedy na wszystkie strony, okazało się, że ma znaczne zaburzenia flory bakteryjnej. Skuteczny okazał się ludzki probiotyk, wszystkie weterynaryjne, od których zaczynałyśmy, nie spełniły swojej roli.
Jeśli będę mogła w czymś pomóc, podzielić się doświadczeniami, to jestem...
Życzę szybkiego powrotu do zdrowie dla koteczka!

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Śro mar 07, 2018 9:06 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Synulox był stosowany chyba na początku grudnia,więc biegunki to nie jego efekt. Po tym były jeszcze 2 antybiotyki.Przyjmował Lakcid ,a potem zwierzęcy probiotyk BioProtect.
Co jakiś czas ma rzut biegunek.Teraz ponownie opanowany.
Ale jest chudy,mało się bawi,niewyrośnięty,ma ogromne węzły chłonne i podwyższony Alat.
Nikt nie wie co mu jest,a najwyraźniej coś.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro mar 07, 2018 13:40 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Internet sugeruje, że podwyższony ALAT może występować u ludzi (a nie widzę powodów, dla których nie miałby występować też u zwierząt) zależnie od poziomu tego podwyższenia przy takich chorobach:
- miopatie (choroby mięśni)
- choroby tarczycy
- w trakcie hemolizy
- hemochromatoza
- uszkodzenie polekowe lub toksyczne wątroby
- autoimmunologiczne zapalenie wątroby
- choroba Wilsona
- celiakia
- ostre niedokrwienie wątroby (w tym również zamknięcie tętnicy wątrobowej)
- zakrzepica żył wątrobowych – tzw. zespół Budda i Chiariego

Jest sporo tego i diagnozowanie kota na każdą z tych rzeczy to kupa pieniędzy i czasu, ale część badań kot już pewnie miał. Mi najbardziej rzuciły się z tego zestawu w oczy:
a) choroby tarczycy - czy kot był diagnozowany? Przede wszystkim T4, ale pewnie dobrze byłoby (łatwo powiedzieć, to kosztuje...) zrobić komplet badań hormonów tarczycy. Chora tarczyca może powodować senność, ospałość, kłopoty z trawieniem (i wieeele innych objawów).
b) hemochromatoza - na BARFnym świecie poruszono ten temat w stosunku do psa, więc myślę, że i u kotów choroba może wystąpić. U ludzi istnieje jako choroba genetyczna czyli hemochromatoza pierwotna (i z BARFnego świata wynika, że u psów też może) oraz jako hemochromatoza wtórna będąca wynikiem innych chorób. Oba warianty powodują nadmierne gromadzenie się żelaza w tkankach, najczęściej w szpiku kostnym i wątrobie. Pacjenci skarżą się na przewlekłe znużenie i bóle stawów (to by tłumaczyło, czemu Miś jest ospały). U ludzi na początek oznacza się stężenie żelaza i wysycenie trasnferyny w surowicy. U kotów na pewno można oznaczyć poziom żelaza. Czy Miś miał to robione?
c) autoimmunologiczne zapalenie wątroby - wpierw należy wykluczyć inne choroby w tym hemochromatozę i chorobę Wilsona. Na koniec pobiera się wycinek wątroby i robi biopsję... Często u pacjentów stwierdza się współistnienie innych chorób o podłożu autoimmunologicznym (zapalenie tarczycy, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca, bielactwo, celiakia itp.).
d) ewentualnie choroba Wilsona - u ludzi badania obejmują określenie stężenia ceruloplazminy w surowicy, stężenia miedzi w surowicy i miąższu wątroby, dobowego wydalania miedzi z moczem. Chociaż ta choroba najmniej mi pasuje do objawów Misia bo biegunka i ospałość nie są przy niej wypisywane. Ale że miedź może odkładać się nie tylko w wątrobie, to i objawy mogą być różne.

Czy Miś miał badany poziom hormonów tarczycy (bonusowo też współczynnik K) i poziom żelaza? Kojarzę, że pisałaś coś o sercu (ono też się przewijało przy różnych chorobach wątroby, jak teraz szukałam, ale już o tym nie pisałam, bo najczęściej objawy związane z sercem są w zaawansowanych stadiach).
Czy odbiegając od wątroby Miś miał badania krwi w kierunku wykluczenia chorób trzustki?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon mar 12, 2018 22:47 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Tabo, jak Miś?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 15, 2018 8:14 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Miś jako tako :)
Nadal mały,chudy i jakiś dziwnanwy,ale je i żyje :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro mar 21, 2018 17:02 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Mały Miś :) Mam wrażenie ,że ma się lepiej. Jak tylko zrobi się cieplej,polecimy powtórzyć morfologię.
Nadal jest mikrokotkiem.Waży tyle samo,ok.2kg. Nigdy nie miałam tak drobnego,dorosłego kota.
Jak by było ok. z wątrobowym Alatem, wypadałoby kocurka wreszcie wykastrować.Choć nie znaczy terenu i aż boję się ruszać przy nim,by znów coś się nie zaczęło.
Kupa ładna,odpukać.
Je.
ps. nie kupę je :ryk: ylko chciałam napisać,że apetyt chłopakowi dopisuje.
Obrazek

Obrazek



Będę musiała zaraz uśpić Kocurka z pnn i FIV+. Przestał już jeść,znika w oczach...
Serce mi pęka,aż mi niedobrze z nerwów,że muszę to zrobić.
Nie tak miało być.
W dodatku walczy,nie daje się kompletnie obsługiwać,o kroplówkach nie ma mowy.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro mar 21, 2018 20:59 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW- lepiej i gorzej...

:(
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro mar 21, 2018 22:12 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW- lepiej i gorzej...

bardzo żal kocurka...

Z drugiej strony nie wyobrażam go sobie na ulicy w tym stanie. Dajesz mu godną resztę życia. To się liczy.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 22, 2018 11:31 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW- lepiej i gorzej...

Czasem tak bywa.
Straszne to wszystko ale czasem nie ma innego wyjścia.

Przytulam.

Śliczny ten Misio bardzo. Niech się dobrze rozwija. Niech zdrówko będzie. :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto kwi 03, 2018 12:43 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW- lepiej i gorzej...

Mały Miś znów ALAT ponad 500 :strach: (norma ok. 100)
Mam dość.
Nie wiem co z tym kotem.Jest mały,karłowaty,nie śmierdzi kocurem,mimo niewykastrowania.Je,bawi się.Nie przybiera.Węzły chłonne wielkie,zapalenie dziąseł też. Na nic kuracja Hepatiale Forte i Ornipural.

Zapisany do dr Gójskiej na 12.04,chyba że zwolni się miejsce na pojutrze (czekam na tel.,by wziąć urlop na wizytę).

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto kwi 03, 2018 13:39 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW- lepiej i gorzej...

tabo10 a rozważałaś niektóre z badań, jakie podlinkowałam? Żelazo, tarczyca, ewentualnie miedź z krwi?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto kwi 03, 2018 14:13 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW- lepiej i gorzej...

żeby wykonać wszystko i ogarnąć resztę tymczasów,potrzeba mieć sakiewkę złota :wink:
poczekam jeszcze co powie dr Gójska,na pewno coś dodatkowego wykonam,ale sama teraz nie ogarniam co jest najpilniejsze i w którą stronę z małym Misiem diagnostycznie iść...
ale dziękuję za podpowiedzi,dużo się napracowałaś wyszukując taki ogrom wiedzy medycznej :201494

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto kwi 03, 2018 14:51 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW- lepiej i gorzej...

Proszę bardzo :)
To fakt, diagnostyka kosztuje :(
Mam nadzieję, że uda się ustalić, co dolega Misiowi. Kciuki potrzymam :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 204 gości