Już duży Mały Miś wreszcie ma DS:)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 05, 2018 10:08 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW -maluszek ciut lepiej:)

Mały Miś od wczoraj wieczora znów biegunka. Napił się tłustego rosołku i się zaczęło.A tak chętnie pił,aż milo było popatrzeć.I masz Ci los :evil:
A myślałam,że to tak mu złagodzi w brzuszku.
A może on jest uczulony na kurczaka?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon lut 05, 2018 10:59 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW -maluszek ciut lepiej:)

A nie ma nic z trzustką? U mnie Radek na reaguje na wszelkie zmiany w diecie a jest trzustkowcem.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 05, 2018 11:03 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW -maluszek ciut lepiej:)

W usg nic nie wyszło. Nie wiem jak inaczej badać.Powtórzę morfologię,ale chciałam troszkę odczekać,by się zregenerował.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon lut 05, 2018 22:09 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW -maluszek ciut lepiej:)

Trzustka z krwi:
- lipaza specyficzna (in. swoista) ilościowo - stan zapalny
- TLI - niewydolność, niektóre stany zapalne, nowotwór
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lut 05, 2018 22:27 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW -maluszek ciut lepiej:)

A jak wyglądają Gosiu finanse Misia?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 06, 2018 8:21 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW -maluszek ciut lepiej:)

Madie pisze:A jak wyglądają Gosiu finanse Misia?


dzięki Tobie Madie :1luvu: dajemy radę,dziękuję za troskę w imieniu Małego Misia :201494

Narazie Miś,oprócz Conva i RC Gastrointestinala,nie ma większych wydatków.
Conva kocha,choć go oszczędzam,bo znów zdrożał :strach: i podaję tylko jak ma biegunkę,zawsze go potrzebujemy w apteczce :) .
I pastę CarobinPet.Jedna nam się skończyła,a po drugą muszę daleko jechać ,bo nigdzie blisko nie ma w lecznicach.Szkoda,że nie sprowadzają ,bo to świetna pasta.
Znów Mały Miś po niej się ustabilizował z biegunką.Wystarczają zwykle 2-3podania.
Zobaczymy po morfologii ,czy coś więcej mu potrzeba. Póki co zbieramy jeszcze materiał na pasożyty.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro lut 07, 2018 10:54 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW -maluszek ciut lepiej:)

Ostatni rachunek
Obrazek

I po kolei muszę wyjaśnić pozycje na rachunku:
21zł - 400g RC GastroIntestinal
4zł- puszka renala dla Rudego nerkowca,musiałam wziąć na cito zanim nadeszła dla niego paczka z zooplusa
9zł konserwa PIES- to nie konserwa dla psa!!!,a widoczny na zdjęciu Convalescent. Z nowej dostawy (zdrożał z 8,5zł na 9zł-ceny nalepione na opakowaniu ze zdjęcia),źle opisany w systemie u weta. Próbowałam dać znać w recepcji,ale Pani ma tak wpisane i tak jej wybija na rachunku :roll: Nie mogę robić większej awantury,bo Pani Doktor i tak jest dla nas zwykle łaskawa i liczy nie raz po kosztach leków,a za wizytę symbolicznie.
8,5zł sucha karma Kot- to ostatni Conv ze starej dostawy ,jaki złapalam.Reszta tańszych wykupiona.Od nowego roku znów wszystko w górę,tylko nie moja pensja :evil:

MalyMiś jest bardzo chudy.Muszę go podpaść Convem troszkę,bo to nienormalne ,by 8mczny kocur ważył niewiele ponad 2kg :(

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw lut 08, 2018 8:17 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW -maluszek ciut lepiej:)

tabo10 pisze:----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Potrzebuję pilnej pomocy dla kotki z chorym oczkiem. Przebywa na ulicy w Gdańsku-Sobieszewie. Czy ktoś z Gdańska lub Trójmiasta mógłby pomóc? Daje się zabrać na ręce (przy jedzeniu),potrzebuje weta, podawania kropli ,bo straci to oko... Miła,młodziutka ,nie ma roku wg mnie. Oczywiście niewysterylizowana.(...)

Obrazek

Obrazek

(...)


Mam cudowną wiadomość :D To Kotka z pierwszego postu na tym wątku.
Kotka znalazła DS. Została wcześniej wysterylizowana i pojechała na swoje. Oczko ponoć po urazie mechanicznym.
To ósma uratowana dzięki mojej inicjatywie i jęczeniu :wink: kotka z Sobieszewa. Ta już nie bezpośrednio moimi rękoma. Naprawdę można byłoby im tam pomóc,gdyby ktoś się za to porządnie wziął,a nie płakał,że nic się nie uda jak lokalne fundacyjki :evil:
Skoro mnie w kilkanaście dni udało się tyle kotów wyrwać z ulicy,innym też by się udało. Tylko trzeba byłoby być tak zdeterminowanym,a wręcz zdesperowanym jak ja tam wówczas. A nie lajtowo podchodzić do sprawy,że jakoś to będzie...

W nowym DS :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wciąż szkoda mi tych,które jeszcze tam potrzebowały pomocy,a były oswojone. Było ich jeszcze kilka...Wciąż nie mogę zapomnieć,wciąż myslę,wciąż spać mi spokojnie to nie daje.Ale już teraz nic nie pomogę.Ta świadomość zabija.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw lut 08, 2018 12:00 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Gratulacje :) niech będzie szczęśliwa w swoim domu :)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 13, 2018 9:34 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Mały Miś miał wczoraj badania krwi. Nadal 2x podwyższony ALAT :cry: choć i tak spadł z ponad 500 na ponad 300.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem co dalej,nadal nie adopcji,ale chociaż żyje :201494 a wróżyli mu FIP
Kupiłam mu pastę CarobinPet w SpecVecie wczoraj 59zł :strach: Wzięlam też małe opakowanie karmy 400g renal dla rudego i na rachunku w sekundę 77zł :strach: A w dodatku wpisali nie leki,tylko "usługa weterynaryjna". Byłam już tak zmęczona po pracy i kolejnych kilku godzinach jazdy autobusami do lecznicy, w korkach popołudniowych,na zimnie,,że nie analizowałam na miejscu,rachunek wsunęłam do portfela,a dziś dojrzałam.Nie podoba mi się to,bo jak mam innym udowadniać za co właściwie płacę. W każdej recepcji mam się wykłócać 8O :evil:
Obrazek

Jestem wściekła,że to tyle kosztuje.Kogo stać teraz na przewlekłe LECZENIE???
Dodatkowo jak zrobiłam bazarek o każdą złotówkę trzeba się tyle urobić,każdy grymasi,pyta po x razy zanim coś kupi.A tutaj,w recepcji lecznicowej w sekundę prawie stówka.

Płać i płacz.Albo patrz na cierpienie i umieraj razem ze zwierzakiem.

Świat jest okrutny.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto lut 13, 2018 17:47 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

A i kupa Małego Misia bez lamblii i pasożytów. Podobno. Bo na Wita Stwosza jeszcze nic nigdy mi nie znaleźli :evil:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto lut 13, 2018 21:40 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

ta pasta - Carobin Pet ile jej schodzi dla Misia? Jak często musisz kupować?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 13, 2018 21:48 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Kupuję Convę w zooart. Chyba najtananiej wychodzi. Nie trzeba być zarejestrowanym by dokonać zakupu. Zamówienie przez telefon można dokonać.
Nasz rakowy kot w większości tylko to je :?
https://zooart.com.pl/search.php?text=c ... ce+support

Kciuki dla Misia wielkie. :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lut 13, 2018 22:35 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Tabo, mogę zafundować Convę Misiowi.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 14, 2018 7:47 Re: Gdańsk- URATOWANYCH 7 KOTÓW - kolejna już ósma w DS:)

Madie pisze:ta pasta - Carobin Pet ile jej schodzi dla Misia? Jak często musisz kupować?


to tylko na biegunkę,po 3podaniach ok.1-2cm przechodzi. Dużo nie schodzi,ale zawsze musi być pod ręką.

Conva chętnie Misio przyjmie,tylko sama już nie wiem czy powinnam mu go dawać :? Chciałam go podpaść ,bo waży niewiele ponad 2kg :strach: ,a to dorosły już kot,ma 8mcy. Takie normalnie ważą drugie tyle.Z drugiej strony,jeśli on jest wątrobowy (ALAT ponad 300),to powinien chudo jeść.A Conv chyba nie chudy...Z trzeciej strony po Convie mu nic nie jest na oko i kupa dobra.W USG wątroba wyszła ok.
Ja naprawdę nie wiem co jest temu kotu i w którą stronę iść.
Nie dawali mu szans,miał mieć FIPa wg 3lekarzy,płyn w brzuchu itd.,niemalże przestali go leczyć z zapałem,tylko zachowawczo. W jednym gabinecie stwierdzono,że ma być do intensywnego leczenia i natychmiast na kroplówkę dożylną. Odmówiłam,bo się nie zgadzałam z diagnozą,a kasa jaką krzyknęli za to :strach: ,do tego noc,lecznicę mieli zamykać.Zrobiłam raz sama podskórną i...wystarczyło. Zbywali mnie i rozkładali ręce,a on żyje! I wyniki się powolutku poprawiają,choć są 3razy przekroczone wartości ALATu i mega węzły chłonne krezkowe.I nie miał od miesiąca gorączek.Ma apetyt.
Może pójdę jeszcze gdzieś na konsultację,ale gdzie? Może Ornipural powinien brać.Czytałam,że to taki dobry lek.Nie miałam kota wątrobowego nigdy.Nie mam w tym doświadczenia.

Zwariować można :201416

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], włóczka i 158 gości