Już duży Mały Miś wreszcie ma DS:)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 21, 2017 18:28 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

Hej, Dziewczyny 8O czytam i oczom nie wierzę 8O 8O 8O
Przecież tabo10 w sanatorium ma rygor jak w szpitalu i współspaczki w pokoju, musi się na określone godziny zgłaszać na posiłki i zabiegi (jak w sobotę i niedzielę łapała koty to załapała się tylko na śniadania) , nie ma komputera z drukarką i tak dalej.
Uważam, że robi więcej niż każdy z nas na jej miejscu.
Dlatego trzeba pomagać i nie kłócić się, tylko działać konstruktywnie.
Na teraz:
1. Niebieski w domu- już bezpieczny :ok:
2. Czarna kotka bez oka- jest w lecznicy, ma być wysterylizowana, ale nie może wrócić do bezdomności na nadchodzącą zimę. Trzeba szukać DT.
Napiszę też do ślepaczków, choć ich domy tymczasowe zawsze są przekocone.
3. Kotka z łzawiącymi oczkami- ma już zaklepane miejsce w lecznicy w Warszawie, potrzebny jest dla niej szybki transport.
4. Trzeba poszukać DTdla tych najbardziej przymilnych kotków (zwłaszcza pingwinek i czarny) oraz dla starszego misiowatego kota,który gorzej sobie radzi "na wolności"
Mam namiar na jedną dziewczynę w Warszawie, będę dzwonić wieczorem.

Na póżniej
5. Na odległość mobilizować Kotangensa do sterylek, żeby bezdomnych kotów nie przybywało.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto lis 21, 2017 18:39 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

Czy Pingwinek to chłopiec czy dziewczynka? Ma nacięte uszko?

Podmieniłam w ogłoszeniu Niebieskiego,imię zostało- może przyniesie szczęście?

https://www.olx.pl/oferta/przyjacielski ... pZV6B.html
Ostatnio edytowano Wto lis 21, 2017 18:52 przez Baltimoore, łącznie edytowano 2 razy

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto lis 21, 2017 18:41 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

ad.2. To jest chyba kot, nie kotka.

ad.3. Kotkę z chorym okiem ma łapać jutro (=środa) pani Monika z Sobieszewa i zawieźć ją na leczenie i sterylkę w Gdańsku (rozważa lecznicę Amicis). Pisała mi wczoraj i dziś, że tak się umówiły z tabo10, a rozmawiały wczoraj.

Ja mieszkam aktualnie w Warszawie - jeszcze tak dla wyjaśnienia. Żeby drukować ogłoszenia w kolorze, podeszłam w Gdańsku do punktu typu ksero/druk. To da się zrobić. Powtórzę: są konkretni ludzie, którzy chcą pomóc i pomagają tabo10 - i nie powinna ich zniechęcać swoją postawą.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 21, 2017 18:58 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

Mam nadzieję variovorax, że nie czujesz się zniechęcona i będziesz dalej pomagać kotom :1luvu:

Wracając do Sobieszewa. Wysłałam zdjęcia pingwinka i czarnego, może pani się podejmie choćby tymczasowania.
Teraz uderzam z prośbą do Ślepaczków :201494
Ostatnio edytowano Wto lis 21, 2017 22:47 przez Baltimoore, łącznie edytowano 1 raz

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto lis 21, 2017 19:22 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

Udostępniłam ogłoszenie na fb. Przykro mi, że tylko tyle mogę zrobić ale a nuż ktoś sie zainteresuje... Trzymam za was kciuki!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hebi

 
Posty: 541
Od: Wto cze 26, 2012 14:47
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto lis 21, 2017 19:23 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

To jest czarny kotek jednooczek, Sobieszek

Obrazek

Obrazek

Potrzebuje choćby awaryjnego domu tymczasowego :!:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto lis 21, 2017 19:28 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

Przyjacielski Czarny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto lis 21, 2017 19:30 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

Przyjacielski Pingwin

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto lis 21, 2017 19:31 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto lis 21, 2017 21:22 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

Tabo, do kiedy tam jesteś?
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 21, 2017 21:35 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

Wraca już w sobotę.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Wto lis 21, 2017 22:33 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

Starszy,kilkuletni kocurek. Do tej pory ostrożny.Dziś dał się wygłaskać,wywalił brzuszek ,robił turlanki.W stadzie zupełnie inaczej się zachowują,muszą byc ostrożne,walcza o żarcire. Dziś zostaliśmy sami na boku i pięknie się otworzył,dał wymiziać. Ma złamaną końcówkę jednego kła. Trochę skołtuniony ogon.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto lis 21, 2017 22:43 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

To ciapciakowaty kilkuletni (4l?) kocurek,wykastrowany. Miziak i przylepka. Taki grubcio miś.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto lis 21, 2017 23:02 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -DOMY TYMCZASOWE NA CITO!

Potrzebują domków na cito:

1. czarno-biały dojrzały
2. pingwin dojrzały - oswojony,ale do popracowania ciut (bez brania na ręce narazie),ostrożny
3. pingwin młodziutki -cudo z charakteru,miziak,biegnie za mną jak piesek,dziś przebiegł znów do połowy cmentarza (tamtędy prowadzi moja droga na skróty ),kompletnie nie daje się przepędzić :(
4.pingwinka młodziutka z chorym okiem - oswojona,ciut mniej śmiała od brata nr 3
5.czarna młodziutka -dziś dała się wygłaskać,na ręce nie ,ale plącze się pod nogami non stop,zaczepia prosi o jedzenie
6.buraska roczna?
7.biało-szary kocurek,siedzi na kolanach u kuracjuszy,jakaś pani planuje po niego kiedyś wrócić,ale czy to wypali...? ludzie odjeżdżają i zwykle ...co z oczu,to z serca
8.czarny kocurek - tata pingwinków,młody miziak cudny
9.czarny kocurek bez oczka
nieoswojone:
dwa buraski-6-9mcy ,najgorzej sobie poradzą bez jedzenia jak wyjadę,pewnie w domku by się oswoiły,podchodzą ,jedzą z ręki,ale boją się dotykania

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro lis 22, 2017 0:42 Re: GDAŃSK POTRZEBNA POMOC -KOTY TRACĄ OCZY

variovorax pisze:Nie odpowiedziałaś na pytanie. Jaką korzyść terapeutyczną odniesie ten kot z usunięcia gałki ocznej? Przed chwilą rozmawiałam z innym wetem, który leczy moje koty. Oczywiście, on nie badał kota. Ale mówi to samo - nie ma wskazań, by gałkę usuwać w tej sytuacji. Ponadto, gojenie miejsca po usunięciu galki ocznej BARDZO BOLI nawet jeśli podaje się równolegle lek przeciwbólowy.
(...)

Z tego, co mówiłaś mi na początku, nie widziałaś żadnego wycieku karmiąc kota... (wyciek nie jest więc stały). Dlatego na leczenie chciałaś wziąć kotkę-pingwina z chorym okiem, z aktywną infekcją. Myślisz, że wetka kłamie, mówiąc, że z oka nic się nie sączy? Zadeklarowałam, że opłacę mu operację z własnej kieszeni. Mogła tak jak wet o którym mi opowiadałaś, wziąć kasę i gałkę usunąć.
(...)


Jeśli kot ma wrócić na ulicę i za jakiś czas mieć zaostrzenie objawów w pękniętym oku- a tego nie da się wykluczyć,lepiej by miał usunięte resztki gałki ocznej i zaszyty ,wygojony oczodół. Wówczas mniejsze jest ryzyko stanów zapalnych i reszty powikłań. Nikt go z tej ulicy,jak dotychczas ,nie zabierze ponownie do weta.
Kot powinien zostać wypisany ze szpitala,po całkowitym wygojeniu rany. Do tego czasu jest zaopatrzony przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Nie ma mowy o tym,by go BARDZO BOLAŁO. Równie mocno boli usuwanie kilku zębów jednocześnie i sterylizacja. A robi się takie zabiegi masowo.

Mówiłam,że nie widziałam wycieku ropnego,obrzęku,zaczerwienienia jak karmiłam. Wyciek łzowy był,coś się z oczka sączyło. W takiej sytuacji potrzebne jest zakraplanie tego oka różną kombinacją kropli. To nie minie po dobie. Nie myślę,że wet kłamie,ale uważam,że niedostatecznie poobserwował kota. W lecznicy,gdzie jest taki przerób i pełny szpital,to niestety zazwyczaj norma. Niestety.

Na leczenie chciałam wziąć jako pierwszą pingwinkę,bo ona jeszcze MA oko.Bez leczenia może je stracić jak Sobieszek. Albo utracić całkowicie lub częściowo widzenie w nim,dlatego optowałam za wzięciem tej kotki.U Sobieszka już oka teoretycznie nie ma,pękło i nigdy nie odzyska w nim wzroku.
To był wybór lepszego zła.Poza tym nie przypuszczałam,że Sobieszek sam wejdzie do transportera. Myślałam,że bez klatki-łapki się nie obejdzie,a tej nie miałyśmy.

Reasumując: jeśli będziesz jeszcze rozmawiac z lecznicą,nie naciskaj na amputację oka. Oby zabezpieczali je kroplami i tyle. Usunąć zawsze można,odzyskac nie. Może Ja pacze coś wymyślą,przejmą kota (oby :201494 ) i zdiagnozują gdzieś jeszcze. Wtedy będzie pewność. Może amputacja niepotrzebna,a może gdyński wet nie czuje się dobrze w okulistyce. Nie będę tego roztrząsać. Gdyby trafił do DT zawsze można oko obserwować i reagować . Na amputację stanowczo naciskałabym ,gdyby miał ostatecznie trafić na ulicę. To,że go oko nie boli teraz i jest ok,nie znaczy,że zawsze tak będzie,zwłaszcza w ulicznych warunkach. Wówczas lepiej ,na chłopski rozum,bo okulistą nie jestem,by oczodół był oczyszczony,zaszyty i bezproblemowy.
Krople wg mnie jak najbardziej potrzebne. Nawet ,jeśli w pon. nie było wycieku,w ndz.był i to spory (przeźroczysty ,jak łzy). Nie wierzę,że cudem po dobie minął.Nie będę też się wypowiadać jakie krople powinien mieć zastosowane i w jakiej kombinacji. Niektóre podane nie w tym czasie co trzeba,potrafią nieźle zaszkodzić. Ja zwykle dostaję kombinację 3 rodzajów (przeciwwyrusowe Braunol/Virgan i przeciwbakteryjne róóóżne).
Nie jestem okulistą,ale miewam koty z chorymi oczami i potrafię odróźnić oko zdrowe od chorego. Naprawdę.


Baltimoore,popraw w ogłoszeniu wiek pingwinka proszę. On nie ma roku.Młodziutki dzieciak,cudny,miziak

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ricardokit i 291 gości