Luźna kupa

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 01, 2017 20:44 Luźna kupa

Mam problem z jedną z moich kotek :( Jutro idziemy do weterynarza, doradźcie o jakie badania poprosić. Zaczynając od początku moja kotka od zawsze miała miękcejszą kupę ale uformowaną. Z czasem zdażało się, że kupa na początku była uformowana , a końcówka rzadka, plackowata. W sierpniu zaczęła robić rzadką kupę, placki z niestrawioną karmą. Poszliśmy do weta dostała zastrzyki po których kupa była znów kształtna, chociaż daleko jak było do kamienia. Z czasem znów końcówka była plackowata (nie za każdym razem), a dziś pojawił się placek z niestrawioną karmą. Karmię ją Purizonem ( 2 smaki na przemian)dostaje też tacki Miamora. Nie dostaje nic innego, nie rozumiem czemu jednego dnia po karmie jest ok, a za jakiś czas po tym samym ma problemy z brzuszkiem.

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Śro lis 01, 2017 23:39 Re: Luźna kupa

kupa nie strawiona moze byc przy chorej trzustce
popros o morfologie biochemie
usg
nie wiadomo czy kotka odrobaczana ,wychodząca
podniose to moze ktos napisze ci badania na trzustke

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw lis 02, 2017 0:34 Re: Luźna kupa

Mimo wszystko warto podawać diarvet z vetexpert na biegunki i zdrową kupkę. Chyba ,że jest to problem z karmą lub brakiem jakichś witamin. Najlepiej udać się do weterynarza

werko

 
Posty: 15
Od: Wto gru 01, 2015 15:29

Post » Czw lis 02, 2017 21:38 Re: Luźna kupa

Kotka niewychodząca, regularnie odrobaczana i szczepiona. Dziś byliśmy u weta, który pobrał krew, podał zastrzyki. Jutro mają być wyniki. Niestety wieczorem kupa rzadka :( Kotka ma głodówkę.

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Czw lis 02, 2017 21:44 Re: Luźna kupa

Seramarias pisze:Kotka niewychodząca, regularnie odrobaczana i szczepiona. Dziś byliśmy u weta, który pobrał krew, podał zastrzyki. Jutro mają być wyniki. Niestety wieczorem kupa rzadka :( Kotka ma głodówkę.


Z jakiego względu ta głodówka i na jak długo? Jakie badania będą zrobione z tej krwi, kupa była badana?

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Czw lis 02, 2017 22:42 Re: Luźna kupa

Seramarias pisze:Kotka niewychodząca, regularnie odrobaczana i szczepiona. Dziś byliśmy u weta, który pobrał krew, podał zastrzyki. Jutro mają być wyniki. Niestety wieczorem kupa rzadka :( Kotka ma głodówkę.


u nas, jakoś ponad rok temu zaczęły się niefajne kupy po suchym - każdym suchym. Pierwszy tydzień było ok, potem - znowu tragedia. Czy to był orijen, acana, purizon, totw, applaws czy inne cuda ;) wet stwierdził, że to wina wagi kota i trzeba go odchudzić. Pół roku zmagań (odchudzić się nie udało, kupa została tragiczna). Zmieniłam sposób żywienia - dobre mokre, a teraz głównie BARF. Problem zniknął ;)
Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby na tym człowiek, a stracił kot.

Aniołek_

 
Posty: 2489
Od: Pon sie 14, 2006 17:28
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lis 02, 2017 22:52 Re: Luźna kupa

Zamiast ładować w kota jakieś tajemnicze zastrzyki, trzeba przede wszystkim oddać kał do badania. :roll:
Obowiązkowo przetestować na giardie, kokcydia, rzęsistka.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lis 03, 2017 9:51 Re: Luźna kupa

Aniołek_ pisze:
Seramarias pisze:Kotka niewychodząca, regularnie odrobaczana i szczepiona. Dziś byliśmy u weta, który pobrał krew, podał zastrzyki. Jutro mają być wyniki. Niestety wieczorem kupa rzadka :( Kotka ma głodówkę.


u nas, jakoś ponad rok temu zaczęły się niefajne kupy po suchym - każdym suchym. Pierwszy tydzień było ok, potem - znowu tragedia. Czy to był orijen, acana, purizon, totw, applaws czy inne cuda ;) wet stwierdził, że to wina wagi kota i trzeba go odchudzić. Pół roku zmagań (odchudzić się nie udało, kupa została tragiczna). Zmieniłam sposób żywienia - dobre mokre, a teraz głównie BARF. Problem zniknął ;)


Dajesz mi dużo do myślenia, bo mam identyczny problem właśnie po suchym, próbowałem różnych rodzajów (generalnie karm z górnej półki) i niestety kupa jest ciągle nie taka jak powinna (niby uformowana, ale miękka -> kot ciągle podczas zakopywania w nią włazi i się brudzi). Był sprawdzany pod względem pasożytów (badania kał) i nic nie było. Ma powiększone węzły w brzuchu. Czy istnieją jakieś kocie choroby związane z jelitami ?

Ziemko

 
Posty: 3
Od: Pt lis 03, 2017 9:46

Post » Pt lis 03, 2017 22:06 Re: Luźna kupa

Kupa była badana ale to dawne dzieje . Głodówka jednodniowa ze względu na problemy brzuszkowe, dziś dostaje gotowaną pierś z indyka, wybrzydza bardzo, ale coś skubnęła. Zastrzyk był przeciw biegunkowy i drugi na wzmocnienie (catosal?). Kotka miała wykonaną biochemię, odebraliśmy wyniki są ok. Barfa próbowaliśmy, ale był strajk głodowy i drugiego dnia wieczorem odpuściłam :(

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Sob lis 04, 2017 8:24 Re: Luźna kupa

a puszki mięsne typu feringa, macs, catz finefood? Bo jeśli problem jest faktycznie w diecie to po nich będzie już duża różnica na plus, a też dla kota powinny być smaczniejsze od mięsa, gdy do tej pory były chrupki ;)
z barfem to jak dla mnie różne cuda mogą być - u mnie raz jest strajk, raz miska pusta w chwilę. Mokre czasami dosmaczam przysmakami z cosmy - jak już zacznie jeść to je ;)

Ziemko - chorób związanych z jelitami i przyczyn zaburzeń jest sporo
Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby na tym człowiek, a stracił kot.

Aniołek_

 
Posty: 2489
Od: Pon sie 14, 2006 17:28
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lis 07, 2017 20:49 Re: Luźna kupa

Aniołek_ pisze:a puszki mięsne typu feringa, macs, catz finefood? Bo jeśli problem jest faktycznie w diecie to po nich będzie już duża różnica na plus, a też dla kota powinny być smaczniejsze od mięsa, gdy do tej pory były chrupki ;)
z barfem to jak dla mnie różne cuda mogą być - u mnie raz jest strajk, raz miska pusta w chwilę. Mokre czasami dosmaczam przysmakami z cosmy - jak już zacznie jeść to je ;)

Ziemko - chorób związanych z jelitami i przyczyn zaburzeń jest sporo



No nic zamówiłem Feringe, sprobujemy...

Ziemko

 
Posty: 3
Od: Pt lis 03, 2017 9:46

Post » Śro lis 08, 2017 8:49 Re: Luźna kupa

Ziemko pisze:
Aniołek_ pisze:a puszki mięsne typu feringa, macs, catz finefood? Bo jeśli problem jest faktycznie w diecie to po nich będzie już duża różnica na plus, a też dla kota powinny być smaczniejsze od mięsa, gdy do tej pory były chrupki ;)
z barfem to jak dla mnie różne cuda mogą być - u mnie raz jest strajk, raz miska pusta w chwilę. Mokre czasami dosmaczam przysmakami z cosmy - jak już zacznie jeść to je ;)

Ziemko - chorób związanych z jelitami i przyczyn zaburzeń jest sporo



No nic zamówiłem Feringe, sprobujemy...


trzymam kciuki :ok:
jeśli będziesz podawać zarówno suche jak i mokre, to rób między nimi duże odstępy
Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby na tym człowiek, a stracił kot.

Aniołek_

 
Posty: 2489
Od: Pon sie 14, 2006 17:28
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lis 08, 2017 10:25 Re: Luźna kupa

Seramarias pisze:Kupa była badana ale to dawne dzieje . Głodówka jednodniowa ze względu na problemy brzuszkowe, dziś dostaje gotowaną pierś z indyka, wybrzydza bardzo, ale coś skubnęła. Zastrzyk był przeciw biegunkowy i drugi na wzmocnienie (catosal?). Kotka miała wykonaną biochemię, odebraliśmy wyniki są ok. Barfa próbowaliśmy, ale był strajk głodowy i drugiego dnia wieczorem odpuściłam :(


Przy biegunce nie głodzi się kota, jeśli wyłącza się przewód pokarmowy, odżywia się kota dożylnie. Całkiem głodzić nie wolno.
Indyka gotowanego to mało który kot zje, bo nie ma zupełnie smaku. Na luźne kupy i tak nie pomoże, a dodatkowo nie ma żadnych wartości odżywczych.
Jaki to był ten przeciwbiegunkowy zastrzyk? Antybiotyk? Jeśli tak, to szkoda że zupełnie w ciemno, bez posiewu zrobionego wcześniej i dobrania leku wg listy z laboratorium.
Masz może Attapectin ( jeśli nie kupisz w dowolnym sklepie online) lub Taninal ( do kupienia w aptece)?
Polecam też Dolfos Isotonic w proszku dodawany to wody lub Aptobalance.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 20, 2017 21:45 Re: Luźna kupa

Zmieniłem na Feringe mokrą - problem zniknął, natomiast zastanawiam się jeszcze czy kto nie jest uczulony na smak ryby w karmie (takie nietypowe ;), bo dzisiaj dostal pstraga i indyka i pierwszy raz mial troche luzniejsza kupe od momentu kiedy zmienilismy mu karme. Do tej w ferindze nie było nigdzie ryby. Oba purizony co dostawal mialy w sobie rybe. Musze temat obserwowac, bo moze nie chodzi o karme sucha/mokra, a po prostu o alergie na konkretny rodzaj bialka.

Ziemko

 
Posty: 3
Od: Pt lis 03, 2017 9:46




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 122 gości