Problem z Czarusiem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 31, 2017 16:36 Problem z Czarusiem

Witam
Mam bardzo poważny problem z moim 6 miesięcznym kotem Czarusiem, otóż jest to kot typu dachowiec, cały czarny.
Kotek mieszka z nami w bloku, spanie ma w sypialni u syna, w dzień ma do dyspozycji cały dom! Czasami wypuszczamy go na balkon! Jest żywym wesołym kotem, skacze wszędzie robi co chce, jak bierze sie go na rece no czasami wydaje sie nam ze mowi do nas w swoim jezyku. kochamy go wszyscy! Ma drapak, swoje zabawki, pileczki, ma zawsze wode, sucha karme i mokra karme dostaje raz na dzien - rano! Powinien byc to kot zadowolony z zycia a tu niestety kot gdy mial 4 miesiace zaczal sikać! na łóżko na dywan, i te dwa miejsca sobie tak upodobal! a ze mamy dywan typu Shaggy to w ogole tego nie bylo widac! juz dwa razy oddawalismy i materac i ten dywan do czyszczenia, kota wysterelizowalismy i na chwile byl spokoj! bo sikanie znowu powrocilo....!! ciagle musimy pilnowac kota czy aby nie zalatwil sie na dywanie bo wtedy nie widac !
no i na ten materac! rece juz nam opadaja! bo o kota dbamy , nie wiemy co zlego robimy.... w sumie zrobilismy raz zlo! otoz.. bylo to w wakacje... poszlismy do znajomych na grilla ... i w pewnym momencie przyszla taka kotka bialo czarna z dwoma kotkami z bialo czarnym jak ona i z drugim - czarnym... no i ten kot tak sobie upodobal mnie ze caly cxas by na moich kolanach! zakochalam sie w tym kocie ! bardzo chcialam go miec! i wtedy zrodzil sie ten pomysl!
kota porwalam! mial wtedy ok 2 miesiace! kolezanka uspala moj wyrzut sumienia twierdzac ze jej sasiadka nie interesuje sie kotami i robie dobry uczynek biorac kotka bez pytania! czy to moze byc zemsta kotka bo on czuje ze jest kradziony>?
Co mam zrobic zeby kotek nie sikał mi po dywanie i łóżku! prosze niech mi ktos pomoze!
Nie oddam nigdy kotka bo juz przywiazalismy sie do niego i w ostatecznosci bedzimy musieli sie pogodzic z tym problemem z kotkiem.... jak ktos ma pomysl niech poda napisze bede mega wdzieczna!

Niebieska77

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Wto paź 31, 2017 16:16

Post » Wto paź 31, 2017 20:59 Re: Problem z Czarusiem

A kotek jest wykastrowany? Miał badanie moczu? bo może to być też problem z pęcherzem.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto paź 31, 2017 21:04 Re: Problem z Czarusiem

Idź z kotkiem do weterynarza zrobić badanie moczu, a może już miał robione jakieś badania skoro to trwa już dłuższy czas?

kocianowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 587
Od: Śro sty 18, 2017 17:03

Post » Wto paź 31, 2017 21:08 Re: Problem z Czarusiem

Może kotu nie odpowiada rodzaj żwirku lub/i umiejscowienie kuwety. Jeżeli jest jedna, dostawiłabym drugą.
Gdyby to nie pomogło to rzeczywiście należałoby zbadać mocz.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 31, 2017 22:20 Re: Problem z Czarusiem

Wszystko wskazuje, że kot dojrzał i znaczy teren.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto paź 31, 2017 23:27 Re: Problem z Czarusiem

mziel52 pisze:Wszystko wskazuje, że kot dojrzał i znaczy teren.

Kot jest wykastrowany

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 01, 2017 13:14 Re: Problem z Czarusiem

A nie był wnętrem?
Tak czy owak wizyta u weta wskazana.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw lis 02, 2017 7:12 Re: Problem z Czarusiem

Tak kotka u z wykastrowalismy jak tylko zaczal sobie podsikiwac, dziekuje za odpowiedzi, bede musiala wybrac sie z kotkiem do weterynarza bo faktycznie moze ma problem z pecherzem i zrobi mu badanie moczu, kuwetke ma czyszczona co 3 dzien , żwirek juz byl zmieniany na inny ewentualnie sprawdzimy typu sylikon, tylko musi zuzyc tez bo moj maz kupil 80 litrow ostatnio tak na zapas, bo 80 litrow to zchodzi w miesiac ,

Niebieska77

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Wto paź 31, 2017 16:16

Post » Czw lis 02, 2017 8:39 Re: Problem z Czarusiem

Czy ja dobrze zrozumiałam, że co 3 dzień wymieniasz w kuwecie cały żwirek? Bo jeśli z taką częstotliwością usuwasz sam urobek, to nie dziwię się, że kot unika brudnej kuwety i sterty swoich odchodów. Mam nadzieję, że jednak ta druga wersja nie ma miejsca. :)
Nie wiem jaki masz żwirek, ale polecam zbrylające. Wybierasz tylko ok 2 razy dziennie schludne bryłki i całej zawartości kuwety nie musisz wymieniać tak często jak przy żwirku nie zbrylającym. Te żwirki są bardzo wydajne. Moje 2 koty zużywają ok 10 l na miesiąc.
Podobno koty niezbyt lubią silikon.
Ostatnio edytowano Czw lis 02, 2017 14:39 przez Alija, łącznie edytowano 1 raz

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 02, 2017 9:40 Re: Problem z Czarusiem

Oprócz wszystkiego powyższego, dostawilabym szybciutko drugą kuwetę.
Są koty, które nie lubią sie zalatwiać do raz użytej kuwety, albo lubia mieć jedną na siku, druga na kupkę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13725
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 02, 2017 9:51 Re: Problem z Czarusiem

Jeszcze jest kwestia wielkości i umiejscowienia kuwety. Miejsce powinno być starannie wybrane, gdzie kota nic nie niepokoi a kuweta dość duża, żeby kot mógł się wygodnie w niej obrócić. Zawsze lepsza za duża niż za mała.
Też sugerowałam dostawienie drugiej kuwety. U mnie były trzy kuwety, kiedy koty były małe (jak Twój) a teraz na stałe są dwie, obie w użyciu.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 02, 2017 14:57 Re: Problem z Czarusiem

kot ma cat's best wymieniany calosciowo co 3 dni , na bieżąco ma usuwane zbrylone siczki i kupki,

Niebieska77

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Wto paź 31, 2017 16:16

Post » Czw lis 02, 2017 14:59 Re: Problem z Czarusiem

ma duża kuwete, dzis znowu sie zesikał na dywan:( po wyczyszczeniu postawilam tam miseczke z jedzeniem - zjadl... i czekam czy bedzie tam sikal ;(
Mam jeszcze jedno pytanie? czy wasze koty śpia w nocy ?

Niebieska77

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Wto paź 31, 2017 16:16

Post » Czw lis 02, 2017 15:47 Re: Problem z Czarusiem

O nie, całej nocy nie przesypiają, chociaż teraz kiedy są dorosłe, to najczęściej po cichu zajmują się swoimi sprawami. W czasach dzieciństwa potrafiły nocą nieźle dać w kość. To się zmienia w wieku ok 12 miesiąca życia.
Wszystko zresztą zależy od temperamentu kota. Moja kotka grzecznie czeka aż się obudzę i podam śniadanko, ale kocurek nad ranem robi wszystko, żebym już wstała. Nie przeszkadza mi to bo lubię rano wstawać

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, muza_51 i 511 gości