kot a owoce

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 29, 2017 8:34 kot a owoce

Cześć. Nie znalazłam oto takiego tematu: kot a owoce.
Moja kicia jest niezwykle grzeczna i nigdy niczego nie zjadła, z resztek ze stołu które zostawiamy. Dzisiejszej nocy kotka przygotowała niespodziankę: wczoraj wieczorem jedliśmy gruszkę którą zostawiliśmy jak zawsze na parapecie. Rano obudziły nas wymioty, głównie ślina i kawałek gruszki. Czy zjedzenie owocu może jej zaszkodzić, należy się martwić?
Jeżeli kot lubuje się w gruszkach to czy może jeść w małych ilościach? Czy ktoś spotkał się z kotem "lubiącym owoce"? Dodam, że moja kotka ma problemy z jelitami od małego, je tylko określone karmy, a po za tym jest bardzo wybredna...

shiraina

 
Posty: 8
Od: Nie paź 29, 2017 8:23

Post » Nie paź 29, 2017 12:02 Re: kot a owoce

Witam. Miałam kiedyś kotkę która lubiła pomidory, a ogórki zielone uwielbiała do tego stopnia, że potrafiła je zjadać prosto z zagonów na działce, tylko , że ona była okazem zdrowia i nigdy nie chorowała. Jeszcze pamiętam, że jeden z moich kotów lubił jeść surowe obierki od ziemniaków kiedy je obierałam i też nigdy nie miał problemów z przewodem pokarmowym. O kotach lubiących owoce nigdy nie słyszałam, ale dla uspokojenia sumienia radzę zadzwonić lub pójść ( jeżeli się zbytnio kicia nie stresuje ) do weta.

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Nie paź 29, 2017 12:25 Re: kot a owoce

Odkąd kot siostry ma problemy z trzustką próbuje jeść wszystko, nawet ogryzki z jabłek.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2745
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Nie paź 29, 2017 12:42 Re: kot a owoce

Mój wcześniejszy kot zajadał się kradzionym chlebem i ciastkami. W nocy tłukł się chlebakiem dopóki nie otworzył. W dzień też często był na tym przyłapywany. Był znaleziony w wieku 6 tygodni strasznie zabiedzony więc może tym się wcześniej zajadał. Mięso i puszki nie były nigdy tak chętnie zjadane jak właśnie suchy chleb. Suchej karmy też jeść nie chciał. Odszedł jak miał rok na chłoniaka.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Nie paź 29, 2017 13:56 Re: kot a owoce

Hmm... Zwymiotowała tą gruszkę i właściwie wygląda to w porządku. Ale serio dziwny przypadek... Kotka nie chce jeść nawet mięsa, niezależnie czy przetworzone czy nie, wybrane puszki... a tu - gruszka :)
Ale chyba z dawaniem to niezbyt, skoro zwymiotowała, chociaż może dlatego że to była skórka, a nie wnętrze owoca?
Ktoś jeszcze, coś, podobny przypadek jak u mnie?

Pozdrawiam wszystkie kocie śliczności :)!

shiraina

 
Posty: 8
Od: Nie paź 29, 2017 8:23

Post » Nie paź 29, 2017 13:59 Re: kot a owoce

Funghi pisze:Mój wcześniejszy kot zajadał się kradzionym chlebem i ciastkami. W nocy tłukł się chlebakiem dopóki nie otworzył. W dzień też często był na tym przyłapywany. Był znaleziony w wieku 6 tygodni strasznie zabiedzony więc może tym się wcześniej zajadał. Mięso i puszki nie były nigdy tak chętnie zjadane jak właśnie suchy chleb. Suchej karmy też jeść nie chciał. Odszedł jak miał rok na chłoniaka.


To nie brzmi zbyt dobrze, jak po roku czasu odszedł :(
Ale jednak chleb a owoce też nie to samo...

Swoją drogą moja zeżarła raz dość dużo szczypiorku, i nic. Przez pół dnia była zamulona, poszła do wc, i temat zamknięty. Gruszka widać gorzej przeszła.

shiraina

 
Posty: 8
Od: Nie paź 29, 2017 8:23

Post » Nie paź 29, 2017 15:03 Re: kot a owoce

Moje koty tez lubia sie wlamywac do chlebaka, zwlaszcza kotka lubi pieczywo i ciastka. Gdy byla jeszcze kociakiem, a ja nie wiedzialam o jej upodobaniach, to rozdarla papierowa torebke i pogryzla paczka :wink: . Teraz jedzenie jest dobrze poukrywane w szafkach :wink:.
Kot mojej matki lubi z kolei zjesc kawalek kiszonego ogorka co jakis czas, ale zaden z kotow ktore znalam nie lubil owocow.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Nie paź 29, 2017 16:07 Re: kot a owoce

U nas Scarlet da się pokroić za banany i fasolkę O.o
Fryderyk uwielbia oliwki, ogórki, buraczki i fasolkę
a z kolei Midzia zje każdą ilość jabłek...

co kot to inny przypadek...
ser_Kociątko
 

Post » Pon paź 30, 2017 11:17 Re: kot a owoce

Moja Kitusia jak była młoda kochała pomidory. Z tym, że nie wiem czy nie było to spowodowane brakami witamin w karmie :( bo to było 15 lat temu, a ja nie miałam wówczas pojęcia o diecie kotów. Jadnak moja Kitusia dożyła 16 roku życia. Od najgorszego sortu jedzenia najtańszego marketowego przeszła do jedzonka najwyższej jakości, a w nim nie raz mnóstwo owoców jest. Nawet karma mokra jest dosmaczona jabłkiem, dynią, papają, więc co w tym jest :) Moja Kitusia uwielbiała te smaki. A zawsze musiałam jej nalać wody z kukurydzy w puszcze i wody z groszku w puszce. I dobrze jak dodałam parę ziarenek :)

Natomiast jak mój Maciuś chorował to sama wetka mi powiedziała - dobrze, jakby Maciuś lubił banany, bo warto włączyć je do diety (ale zapomniałam z jakiego powodu). :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon paź 30, 2017 12:18 Re: kot a owoce

Moją kocicę nakryłam kiedyś na piciu wody ze słoika z oliwkami zielonymi...ale jej smakowało :lol:

kocianowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 587
Od: Śro sty 18, 2017 17:03

Post » Pon paź 30, 2017 12:29 Re: kot a owoce

kocianowa pisze:Moją kocicę nakryłam kiedyś na piciu wody ze słoika z oliwkami zielonymi...ale jej smakowało :lol:

Ja moją Marysię też :-)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon paź 30, 2017 13:43 Re: kot a owoce

Kikur zawsze wyjada oliwki i wypija wodę. Muszę go pilnować.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pon paź 30, 2017 13:45 Re: kot a owoce

Czyli jednak co kot to inny :)
Spróbuję jej dać dzisiaj kawałeczek gruszki bez skórki, ciekawe czy się pokusi :wink: potem zobaczymy reakcje organizmu
A tak swoją drogą, gdzie można poczytać o jakimś domowym jedzonku dla kota? Z zaznaczeniem że wybrednego kota...
Moja kotka lubi smak kurczaka, ale ugotowanego przez nas nawet nie chciała polizać. Gardzi też zapachem surowego mięsa... A puszeczki Almo Nature wcina jak szalona... Z tego co zauważyłam, to większość tam jest robiona na bulionie rybnym lub mięsnym, co jest jej favorytem, wylizuje jak szalona. Przydałby się jakiś przepis na kurczaka w bulionie pod smak kotów. Ktoś, coś?

shiraina

 
Posty: 8
Od: Nie paź 29, 2017 8:23

Post » Wto paź 31, 2017 11:20 Re: kot a owoce

Co się okazało... Podrzuciłam jej kawałek gruszki, ona nic... Przeleżało tylko cały dzień... to czemu jadła w nocy? zakazane bardziej smaczne czy jak? xF

shiraina

 
Posty: 8
Od: Nie paź 29, 2017 8:23

Post » Śro gru 06, 2017 13:31 Re: kot a owoce

U mnie doszło do takiej sytuacji, że przyłapałam kotkę na wyjadaniu suszonych owoców z miseczki. Robiła to często i zastanawiałam się czy ją oduczać, bo nie wiedziałam czy są dla niej dobre. Wydawała się nawet inna, często nie miała apetytu, pojawiły się gazy, z którymi wcześniej nie miała problemu. Ostatnio też zjadła sporo gruszki i pojawiła się biegunka oraz wzdęcia. Ogólnie zachowuje się dziwnie. Zaczęłam trochę szukać tematu w internecie, trafiłam na artykuł, który bardziej dotyczy ludzkiego organizmu: http://www.kobiety.pl/zdrowie/owoce-kto ... ja-wzdecia ale obawiam się, że w przypadku kotów też to tak może działać.

CatGirl

 
Posty: 24
Od: Czw gru 08, 2016 13:27

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 237 gości