Problem z łapą, KOT kuleje, WET mówi ze zdrowy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 24, 2017 11:12 Problem z łapą, KOT kuleje, WET mówi ze zdrowy

Witam,

Mój kot miał ponad miesiąc temu wypadek. Nie wiadomo co się stało, uciekł i wrócił kulawy. Od razu zabraliśmy go do weterynarza który stwierdził ze nic mu nie jest...wybadał kręgosłup prześwietlił wzdłuż i wszerz i nie znalazł nic. Kot płakał i włóczył za sobą łape po ziemi. Nie stracił apetytu ale wyglądał marnie jakby zgasł i nie dawał się wziąć na ręce. Kolejna wizyta kolejne prześwietlenia weterynarz twierdzi ze łapa cała a kot musiał się mocno poobijać. Po tygodniu dalej ciągał za sobą łapę. Padło podejrzenie zerwania więzadeł. Kot dostał leki przeciwzapalne i miał jak najmniej się ruszać, kazał czekać. Rzeczywiście zrobiło się mu lepiej staje na tej łapie ale dalej kuleje.(jest bardzo aktywny więc i tak wybiera skakanie na trzech łapach bo tak jest szybciej) Zwykle stawał na tylnych i wyciągał dwie przednie łapy do góry gdy chciał by otworzyć mu drzwi do jakiegoś pokoju, teraz ta chorą łapkę podnosi tak jakby w przykurczu i nie jest wstanie unieś jej nad łepek. Nie wiem już co robić. Byliśmy nawet na rehabilitacji i powiedzieli ze ruchomość stawu jest prawidłowa...Czy miał podobne przygody ze swoim podopiecznym ?? Czy mógłby ktoś udzielić mi jakiś wskazówek. Boje się ze mu mięśnie zaczną zanikać jak dalej nie będzie prawidłowo używał tej łapy :(

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Zuzanna

Zu19

 
Posty: 3
Od: Wto paź 24, 2017 10:39

Post » Wto paź 24, 2017 12:42 Re: Problem z łapą, KOT kuleje, WET mówi ze zdrowy

Zmień weta. Dlaczego łapa nie była unieruchomiona, a ruch kota ograniczony na czas rekonwalescencji?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto paź 24, 2017 12:53 Re: Problem z łapą, KOT kuleje, WET mówi ze zdrowy

Byłam u 3 różnych dwaj go przeswietlali. Wszyscy twierdzili ze koty bardzo źle znoszą usztywnianie kończyn i ze łapa nie jest złamana więc nie ma sensu go dodatkowo męczyć.

Zu19

 
Posty: 3
Od: Wto paź 24, 2017 10:39

Post » Wto paź 24, 2017 14:25 Re: Problem z łapą, KOT kuleje, WET mówi ze zdrowy

a robilscie badania krwi
jonogram
bo moze to nie wypaek
albo zrobic rtg za jakis cźas od pierwszego
inna sprawa ze na rtg nie wszystko wychodzi
moze bardziej specjalistyczne trzeba

anka1515

 
Posty: 4107
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto paź 24, 2017 15:15 Re: Problem z łapą, KOT kuleje, WET mówi ze zdrowy

To pewnie nie to samo, bo u Ciebie trwa już miesiąc, ale miałam podobny przypadek. Kot wrócił, kulejąc na przednią łapę, zabraliśmy go do weterynarza, dokładnie go obmacał, zrobił rtg, kot dostał leki przeciwzapalne na tydzień, polepszyło mu się, a potem znów stopniowo zaczął kuleć. W końcu sama mu dokładnie przejrzałam tę łapę i zobaczyłam małą rankę, trudną do zauważenia, zapewne po ugryzieniu. Okazało się, że zrobił się ropień, tyle że leki powstrzymały jego rozwój, łapa wcale nie spuchła i trudno go było wykryć. Ale ropień to bolesna rzecz, więc w przypadku Twojego kota zapewne już któryś wet by się zorientował.

@leksandra

 
Posty: 34
Od: Pt mar 03, 2017 15:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto paź 24, 2017 15:37 Re: Problem z łapą, KOT kuleje, WET mówi ze zdrowy

warto kota dobrze obejrzec bo ten ropien moze dopiero zbiera
nie przyuwazyłaś czy kot gdzies sie bardziej nie lize

anka1515

 
Posty: 4107
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto paź 24, 2017 20:54 Re: Problem z łapą, KOT kuleje, WET mówi ze zdrowy

Dzięki za podpowiedzi, on zachowuje się jakby zapomniał ze powinien na niej chodzić jak skacze to ląduje normalnie na czterech, masuje ją codziennie i nie wyczułam miejsca którego nie pozwolił by dotknąć bardziej niż reszty łapki(kot z natury niedotykalski chyba ze sam wychodzi z inicjatywą), wzrokowo nic nie widać. Ale cały czas pomyka na 3...Pierwsze rtg miał zaraz po wypadku kolejne jakieś tydzień po. Warto próbować jeszcze raz ?? Badań krwi teraz mu nie robili ale 4 mies wcześniej przeszedł kastracje i wtedy miał robione i wszystko było oki.

Zu19

 
Posty: 3
Od: Wto paź 24, 2017 10:39




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, JedrzejGra, Na Kocią Łapę, Zeeni i 538 gości