Dziwne zachowanie kotów.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 22, 2017 22:06 Dziwne zachowanie kotów.

Mam dwie kotki jedna roczna po sterylizacji,a drugą nie dawno dostałem ma 2 miesiące. Czasem jak starsza kotka się położy to przysięga do niej ta młodsza i zaczyna szukać w jej futerku cycka a jak znajdzie zaczynać ssać. Ciekawi mnie to czy koty nie spokrewnione ze sobą mogą coś takiego robić I czy kot starszy po sterylizacji może zacząć produkować mleko. :kotek:

Danusiakot

 
Posty: 1
Od: Nie paź 22, 2017 21:59

Post » Nie paź 22, 2017 22:27 Re: Dziwne zachowanie kotów.

zachowanie kotow jest normalne
jak kot zle wysterylizowany to moze dostać pokarmu
ale rzadko

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie paź 22, 2017 22:46 Re: Dziwne zachowanie kotów.

Każda kotka wykastrowana może dostać laktacji. Jeśli tak się stanie w przypadku twojej kotki, to mleko pojawi się raczej tylko w jednym, góra dwóch sutkach.
To nic groźnego. Jeśli dorosła pozwala małej ssać, to niech mała sobie cycka. To kociaka uspokaja, szczególnie takiego malca o dużo za wcześnie zabranego od matki jak twój. Kociaki potrzebują poczucia bezpieczeństwa, oparcia w dorosłym kocie. Tak właśnie je dostają.

Ja mam kocura wykastrowanego, który daje się ssać wszystkim kociętom, poza tym co wieczór ssany jest przez jego najlepszą kumpelkę, prawie 5-letnią kotkę ;)
Miałam też kiedyś kastratkę, która adoptowała osierocone dwie blisko 6-tygodniowe koteczki i zaczęła je karmić.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 373 gości