Jak nauczyć kota korzystania z kocich drzwiczek na balkonie ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 22, 2017 8:33 Jak nauczyć kota korzystania z kocich drzwiczek na balkonie ?

Witam, nie ogarniam konstrukcji - gdzie powinnam zadać to pytanie. Mianowicie - zamontowałam w drzwiach balkonowych drzwiczki dla kota jeden korzysta a pozostałe nie - jakieś formy nauki, zachęty żeby nauczyły się korzystać, może ktoś ma jakieś doświadczenie? Z góry dzięki bardzo wdzięczna za poradę

Gosiadul

 
Posty: 2
Od: Nie paź 22, 2017 8:17

Post » Wto paź 24, 2017 15:19 Re: Jak nauczyć kota korzystania z kocich drzwiczek ?

Przez jakiś czas podniosłabym klapkę, przymocowując jakoś nieruchomo, żeby zaczęły w ogóle przechodzić. Jak poznają, że jest to wyjście na balkon, znowu uruchomić klapkę.
Co prawda niektóre koty zniechęcają takie ruchome drzwiczki. bo albo dostanie nimi w nos albo w kuper. Np. ja w krytych kuwetach musiałam wyjąć, bo nie wszystkie chciały przechodzić.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto paź 24, 2017 19:10 Re: Jak nauczyć kota korzystania z kocich drzwiczek na balko

Moje 2 gamonie ogarniały drzwiczki przez około tydzień. Kotka prędzej, kocur trochę dłużej ( normalne :ryk: )
Użyj smakołyku, uchyl trochę ręką klapkę, wab smakołykiem spraw, aby kot przeszedł i poczuł klapkę na grzbiecie
Powolutku, nauczy się :ok:

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Wto paź 24, 2017 19:50 Re: Jak nauczyć kota korzystania z kocich drzwiczek na balko

Albo będzie jak u mnie- drze się pod drzwiami żeby otworzyć, a kiedy się otworzy i tak przechodzi przez klapkę :wink:

Chikita

 
Posty: 6431
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 266 gości