Potrzebna rada - powiększona śledziona i anemia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 21, 2017 23:31 Potrzebna rada - powiększona śledziona i anemia

Witam serdecznie,
potrzebuję rady, pomocy, opinii. Moja ok 7 letnia (została adoptowana więc jej wiek weterynarz określił na oko )kotka od miesięcy choruje. Najpierw zasygnalizowała nam że coś jest nie tak załatwiając swoje sprawy do wanny a z kuwety wydając żwirek. Szereg badań wykluczył fev i fiv, cukrzycę, nowotwór. Na kotce można policzyć wszystkie kostki, został cień kota mimo ogromnego apetytu. Ma dwukrotnie powiększoną śledzione, a jej organizm jak tłumaczył nam wet nie produkuje odpowiedniej ilości krwinek czerwonych. Leczenie nie przynosi żadnych rezultatów. Kotka jest osowiała, nie ma siły, wyprowadziła się do kuchni. Tylko wilczy apetyt jej nie opuszcza. Już w drugiej klinie rozkładają ręce bo nie potrafią jej pomóc, dlatego szukam innego specjalisty.
Ostatnio edytowano Wto paź 24, 2017 7:40 przez oWIECZKA87, łącznie edytowano 2 razy

oWIECZKA87

 
Posty: 3
Od: Sob paź 21, 2017 23:24

Post » Nie paź 22, 2017 7:32 Re: potrzebna rada

Skąd jesteście?
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Nie paź 22, 2017 7:57 Re: potrzebna rada

Czy była badana w kierunku tarczycy?
Czy dostawała enzymy trzustkowe? np Pankrat, Pankreon, Kreon?
Jak wygląda kupa, jaki ma kolor, jak często, jaka gęstość?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 22, 2017 8:07 Re: potrzebna rada

Wklej wszystkie wyniki badań. USG także. Wklej wszystko co masz łącznie z opisami wizyt. Napisz co wet zaleciła, czym leczył... Objawy i takie tam też opisz.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie paź 22, 2017 18:44 Re: potrzebna rada

Proszę moderatora o przeniesienie wątku na "Koty".

Mam kontakt z oWieczka87 na facebooku. Pomyliła się - to nie trzustka jest powiększona tylko śledziona. Jutro poda więcej szczegółów.

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Pon paź 23, 2017 21:45 Re: potrzebna rada

Jesteśmy z Warszawy, kupa raz, dwa razy dziennie, ciemna brązowa, nie zauważyłam zmiany ani w kolorze ani w częstotliwości, gęsta.
Oczywiście chodziło o trzustkę. Niestety nie mogę jeszcze dodawać załączników. Wszystkie wyniki wysłałam do monikah.
Objawy to najpierw nietypowe miejsce załatwiania swoich potrzeb i chudnięcie mimo apetytu. Kotka jest osłabiona, często osowiała.

Leki jakie przyjmowała :L Snap FeLV ,Dexaven amp. 0,008, Dexafort,Intravit B12 inj. 1 ml,Enrocin 5% inj. 3 ml,Enrofloksacyna,Unidox, Fortiflora,Hepatiale forte,Enrocin,Leukeran

oWIECZKA87

 
Posty: 3
Od: Sob paź 21, 2017 23:24





Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 201 gości