Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 26, 2017 19:13 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Jutro pójdę na konsultacje z weterynarzem. Dziękuje. Pozdrawiam

Kićka.123

 
Posty: 63
Od: Nie paź 08, 2017 13:42

Post » Czw paź 26, 2017 19:19 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Jako wypełniacz ekonomiczny do karmy dla kotów można dodawać np. podroby typu żołądki drobiowe, serca. Tylko trzeba bardzo pilnować żeby były świeże - można kupić większą ilość, umyć, poporcjować i pozamrażać.
Skoro koty są wychodzące na jakimś odludziu - to nie polują?
Znacznie dla nich zdrowsze by było gdyby zjadły zdobycz niż opchały się puriną z bułką i najedzone takim mało wartościowym dla nich pokarmem nic innego nie zjadły.
Oczywiście najlepiej by było gdyby jadły pokarm wartościowy.
Obecnie są tłuściutkie bo opychają się węglowodanami.
W jakim wieku jest najstarszy kot?

Jeśli weźmiesz się za kastrację kotów - zajmijcie się najpierw kotkami. To jest najważniejsze - by nie przyszły kolejne pokolenia kotów na świat.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw paź 26, 2017 19:45 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Dobrze. Wszystkie moje starsze koty polują, robią to dla zabawy ale i dla żarełka :ryk: wiem dlatego wyskastruję dwie najstarsze kotki i kocura, bo chyba 2 miesiące to dużo za wcześnie na sterylizację

Kićka.123

 
Posty: 63
Od: Nie paź 08, 2017 13:42

Post » Czw paź 26, 2017 20:09 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

W cenie Royal'a kupisz lepszą karmę, a i nie wykluczone, że tańszą i zdrowszą. Cena nie zawsze ma się do jakości. To, że droga nie znaczy, że lepsza. Dobra karma jest syta przez co kot szybciej się najada i nie wędruje zaraz z powrotem do miski. Nie wiem czy GranataPet nie jest tańsza albo Fitmina, ktoś z obecnych musi to potwierdzić albo zaprzeczyć.

Chikita

 
Posty: 6437
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw paź 26, 2017 20:35 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Dobrze. Dziękuje wszystkim za wypowiedzi i pozdrawiam :1luvu:

Kićka.123

 
Posty: 63
Od: Nie paź 08, 2017 13:42

Post » Czw paź 26, 2017 20:57 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Sucha i dobra jest Feringa dostępna na zooplusie - dużo tańsza niż badziewny Royal :)
ser_Kociątko
 

Post » Czw paź 26, 2017 21:39 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Potwierdzam - ja daje moim kotkom Feringe mokra i sucha i im sluzy :ok:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw paź 26, 2017 22:36 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Dla uściślenia, bo to było mało zaakcentowane, a może okaże się istotne w dywagacjach z rodzicami na temat karm. Węglowodany (zarówno te w chlebie, bułce jak i w karmach kiepskich typu Purina, Royal i temu podobnych) alkalizują mocz kota. W efekcie mogą zacząć się pojawiać struwity w pęcherzu. To z kolei grozi zatkaniem cewki moczowej, co w konsekwencji nieleczone może doprowadzić do śmierci zwierzęcia. Węglowodanów w przypadku karmienia kotów trzeba bardzo unikać.
Ponadto podstawą żywienia kota powinno być mokre jedzenie. Suche tylko jako dodatek. Jeśli takie są u Was proporcje, to świetnie. Jeśli nie, postarajcie się to zmienić. Sucha karma powoduje odwodnienie, a to prowadzi do chorób nerek.

Co do odległości. Robiono badania w USA na kotach wychodzących. Założono im GPS i sprawdzono później odczyty. Okazało się, że kot/część kotów odchodziła na odległość nawet 3 km, podczas gdy ich właściciele byli święcie przekonani, że zwierzak się prawie nie oddalał. Tak więc Twoje koty mogą zajść do miasta. Owszem, zazwyczaj rewiry są mniejsze, ale to nie jest bariera nie do pokonania dla kota.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt paź 27, 2017 6:23 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Nie czepiałabym się tego, że koty są wychodzące. Bardzo wielu doświadczonych forumowiczów takie ma, moje nie wychodzą, bo mieszkam w mieście. Gdybym miała dom na wsi to sama nie wiem. Ważna jest jednak sterylizacja i kastracja. Chyba wtedy koty, zwłaszcza kocury nie mają skłonności do włóczęgostwa. Royal Canin jest wściekle drogi jak na jakość, za tę cenę można kupić o wiele więcej karmy ze średniej nawet półki, chociażby Smillę.No i mięso, a podroby od czasu do czasu.11 kotów to bardzo dużo, trudno wykarmić takie stado karmą z najwyższej półki, zwłaszcza że zabiegi też będą sporo kosztowały. Można pogadać z wetem o rabacie, skoro będzie to niejako hurt.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55004
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt paź 27, 2017 9:10 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Ja mam alergie na wychodzace koty. Gdy bylam dzieckiem, moj pierwszy kot byl wychodzacy i bardzo zle skonczyl: wpadl w sidla ustawione przez dalszego sasiada-debila i przyplacil to utrata jednej lapy i ogona :placz: . Od tamtej pory wymoglam na rodzicach by wszystkie koty trzymac w domu. Teraz, gdy mam wlasny dom sama tez tak robie i polecam to wszystkim :201461
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pt paź 27, 2017 11:26 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

A ja mam 2 koty wychodzące i 1 niewychodzacego .

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pt paź 27, 2017 13:48 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Nie czepiam się samego faktu wychodzenia kota, tylko podkreślam, że odległość od miasta nie jest duża, wbrew pozorom.
Nie byłam na miejscu, nie wiem, jakie pola (bo pewnie pola) z jakimi uprawami/chowem zwierząt dzielą dom Kićki.123 od tego miasta ani jak to miasto jest zbudowane. Być może jest tam rzeczywiście bezpiecznie. Jednak sama odległość jako taka nie jest barierą.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 395 gości