Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 20, 2017 20:10 Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon-nieaktualne

Witajcie forumowicze :D
Ok. 4 lata temu urodziła mi się kotka, śliczna bura. Urodziła się z krótkim powyginanym ogonkiem i z wadą kręgosłupa czyli że nie jest prosty jej kręgosłup jak u innych kotów tylko jest taki wygięty do góry. I przychodzę z zapytaniem co go może być? Mieliście coś takiego u swoich kotków? O i jeszcze jedna sprawa, byłam z kicią u weterynarza po tym jak dość brutalnie pogryzły ją psy. Na szczęście zdołaliśmy ją urotować ale od tamtego czasu jakby się wyprostowała?... czy jak taka kotka przez 3 lata nie miała kociąt możliwe by było gdyby zaszła w ciążę teraz, kiedy koty nie marcują? Bo oatatnio trochę przytyła...bo zawsze była chuda teraz też za gruba nie jest ale trochę masy nabrała :ryk: .
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :201494 pozdrawiam :1luvu:
Ostatnio edytowano Czw paź 26, 2017 19:07 przez Kićka.123, łącznie edytowano 1 raz

Kićka.123

 
Posty: 63
Od: Nie paź 08, 2017 13:42

Post » Pt paź 20, 2017 21:24 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

Kotki mogą zajść w ciążę także o takiej porze roku. I jeśli są to kotki wolno żyjące tudzież mieszkające w stajniach/tylko częściowo w domu, to większość kociąt nie przeżywa zimy.
Czemu nie ciachniesz kotki? Zmniejszysz ryzyko ropmacicza i nowotworu listwy mlecznej.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10670
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob paź 21, 2017 8:04 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

Tigi(tak się nazywa) przez trzy leta nie miała kociąt, więc myślałam że nie urodzi. Chyba tylko się wczoraj najadła bo dziś znów chuda. Ona ma coś chyba z tylnymi łapkami. Zastanawiałam się z czego może wynikać to że ma taki kręgosłup. Czy gdy kotka skoczyła zaledwie 15 minut od porodu z dość dużej wysokości?

Kićka.123

 
Posty: 63
Od: Nie paź 08, 2017 13:42

Post » Sob paź 21, 2017 10:58 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

Co to znaczy: kotka skoczyła zaledwie 15 minut od porodu z dość dużej wysokości?
Nowo urodzony maluch spadł z dość dużej wysokości?
Bo na pewno nie zeskoczył przecież.

Koty mogą mieć różne wady wrodzone - jak ludzie.
Niektóre związane są tylko z jednym organem/częścią ciała, inne dotyczą wielu.
Są takie które szybko zabijają, są takie z którymi można żyć - dłużej lub krócej, lepiej lub gorzej.
Podobnie jest z efektami urazów których kot w ciągu życia doświadcza.
Jeśli kociątko tuż po narodzinach spadło z dużej wysokości - mogło dojść do urazu kręgosłupa.

To że kotka nie zabezpieczona przed ciążą i mająca dostęp do kocurów nie zachodzi w ciążę sugeruje bardziej jakieś wady wrodzone. Ale ich obecność nie wyklucza dodatkowych urazów.
Co to oznacza że ma coś z łapkami?

My nie jesteśmy jasnowidzami, jeśli stan zdrowia kotki sugeruje jakieś nowe problemy - bo skoro żyła z tym kręgosłupem 4 lata to trudno tu coś zmienić ale mogą pojawiać się konsekwencje wad budowy np. - to konieczna jest wizyta u dobrego weta.
Ważna jest też świadomość że jeśli kotka jednak w ciążę zajdzie to możliwe że ta ją zabije.
Oraz to że jeśli kotka ma wady wrodzone - to być może są one dziedziczne i jej młode też urodzą się chore, możliwe że bardziej niż matka.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob paź 21, 2017 11:34 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

ta kotka jak ma wady kregoslupa czy jakich kosci nie urodzi silami natury
umrze w czasie porodu
wiec lepiej sprawdz jak najszybciej
ja z jakimi wracalam od wet z kontroli .pytalam wet czy nie moze byc w ciązy ,nic nie bylo widac i sie zaczelo sobota niedziela wydźwanianie po okolicznych
miejscowoscich
druga uratowalam z otrucia a jak sie zorientowalam ze rodzi poszlismy do wet i stalam od21 do 24 w sobote i niedziele od 7 do 10 nie otworzyli choc widzialam źe są
odeszla zaraz jak wrocilsmy do domu

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob paź 21, 2017 19:10 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

Jej matka skoczyła z dość dużej wysokości, wtedy jeszcze nie wiedziałam że jest w ciąży (mama tigi) i to nie moja wina że nie wiedziałam bo była to moja pierwsza kotka. Tigi nigdy nie spadła po porodzie z dużej wysokości. Ja bardzo dbam o koty. U weta byłam nic nie stwierdził. Tigi całymi dniami przesiaduje w domu bez innych kotów bo się ich boi. Jak już wychodzi to na 5 minut za potrzebą

Kićka.123

 
Posty: 63
Od: Nie paź 08, 2017 13:42

Post » Sob paź 21, 2017 22:50 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

ja nie mowie ,ze niedbasz o koty
tylko moźna do końca nie zorjentowac sie
ketunia byla znaleziona w takim stanie
nikt jej nie pomogl ,ze myslalam źe nie zyje .
po miesiącu jezdzilam na kontrole /polamana ,nie widziala ,nie slyszala/
dlatego pytalam wet czy nie jest w ciąźy
nie bylo widć
a w drodze powrotnej od wet jej zachowanie mnie zaniepokoilo
i mialam jazde

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie paź 22, 2017 10:07 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

Wiem, przepraszam że mogłam zostać źle zrozumiana. Po prostu matka tigi wyskoczyła z okna a ja nie zdążyłam jej złapać. Przykro mi z powodu kotka :placz:

Kićka.123

 
Posty: 63
Od: Nie paź 08, 2017 13:42

Post » Pon paź 23, 2017 17:54 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

Kićka, a co się teraz dzieje z matką Tigi?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto paź 24, 2017 17:33 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

Wszystko u niej w porządku czuje się dobrze, bawi się łowi myszy

Kićka.123

 
Posty: 63
Od: Nie paź 08, 2017 13:42

Post » Wto paź 24, 2017 17:37 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

Czy zdecydowałaś się już wykastrować Tigę? Matkę kociaków z innego wątku i kocurka?
ser_Kociątko
 

Post » Wto paź 24, 2017 17:51 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

Jak musi lowic myszy, to jest mi jej zal :( .
Ile Ty wlasciwie masz kotow na stanie?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto paź 24, 2017 17:52 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

Obawiam się, że dużo.. Ostatnio jej się okociła kotka... i wszystkie niekastrowane.
ser_Kociątko
 

Post » Wto paź 24, 2017 17:53 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

Tez tak podejrzewam niestety, ale chcialabym uslyszec ile dokladnie od samej zainteresowanej
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro paź 25, 2017 16:46 Re: Kot, krzywy kręgosłup, krótki ogon

Z tigi 11. Berta (matka tigi) nie jest biedna że musi łowić myszy. Ona nie musi ich łowić może siedzieć w domu i spać całymi dniami lub jeść kocią karmę. Wszystkie moje kotki są zdrowe, mają dużo jedzienia pod dostatkiem i ciepełko :1luvu: . Mam stały kontakt z weterynarzem (weterynarz też mnie lubi tak jak ja jego). Niedługo będę ustalać termin kastracji i sterylizacji z weterynarzem. Mieszkam na wsi i moje kotki są na wpół domowe i na wpół wychodzące.

Kićka.123

 
Posty: 63
Od: Nie paź 08, 2017 13:42

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Jamessmext, kasiek1510, KevinWaf i 449 gości