Dwa trefne zamówienia pod rząd z Zooplus-co jest?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 18, 2017 22:09 Dwa trefne zamówienia pod rząd z Zooplus-co jest?

Słuchajcie, co jest z tym sklepem?
Mija 2 tydzień jak jestem z kotem u weta, drugim kotem, gdyż oba, w krótkim odstępie czasu, po krótkotrwałych wymiotach straciły zupełnie apetyt, dostały gorączki i miały rzadką kupę. Jaki wspólny mianownik? Otóż kocioły zjadły zamówioną z Zooplusa karmę Catz Finefood Jagnięcina. Jadły na zmianę z kangurem. Dizelek zjadł niewiele, głównie podjadał po Tosi gdyż to dla niej, skrajnej alergiczki tą karmę zamówiłam. On podniósł się szybko, ona nie. 5 dzień antybiotyku zniwelował wymioty i nudności, kupa nadal pozostawia sporo do życzenia. Czemu obstawiam ta karmę? Otóż karma owa podśmierduje...obornikiem! Szczególnie, kiedy zaleje się ją wrzątkiem po wyjęciu z lodówki. Niby pachnie mięsem ale nuta nawozowa jest dosyć wyraźna. Koty chwilę to jadły czym uśpiły moja czujność i uznałam że się czepiam, może to tak ma pachnięć a wcześniej nie zwróciłam uwagi. Ta sama karma z kangurem była bardzo ok. Oczywiście bez badań laboratoryjnych nie mam dowodu, co karmie dolega ale choroba obu kotów niewychodzących i nie mających kontaktu z innymi zwierzakami daje do myślenia. Wcześniej karmę tą zamawiałam z Modern pet i nie miałam żadnych zastrzeżeń do zapachu a koty były zdrowe. Kiedy Diluś dochodził do siebie chciałam mu dać cos delikatnego do jedzenia i pani w sklepie zoo poleciła mi Stuzzy Cat Cielęcinę. No i tak sobie jedliśmy po czym wpadłam na pomysł, że ojej, no przecież z zooplusa będzie taniej! Jakimś cudem niezrażona zamówiłam całą zgrzewkę wołowiny po czym otwieram pierwszą saszetkę i szok.
Tak nie pachnie karma. Tak nie pachnie mięso. Tak pachnie...farba drukarska? Koszmarny chemiczny zapach! Myślę sobie, kurcze, czy mi się mózg lasuje, może nos szwankuje, schizuje juz z tego wszystkiego? Kolejna śmierdząca karma? A może wołowe tak pachnie? Może jakieś dodatki? Szybko pobiegłam do zoologika kupić ten sam smak. Niestety różnica jest szokująca. Owszem jest jakby podobna nuta zapachowa ale saszetka ze sklepu pachnie mięsem a ta pachnie chemią, tam nawet mięso nie przebija, zapach koszmarny, sztuczny, słodko...jakiś ...ciężko go opisać, ale nie jest organiczny. Jestem wściekła, po prostu wściekła. Mam w tym miesiącu mega wydatki na leczenie kotów,dobieranie uczulonej na wszystko kocinie karmy, ciągle kasa topnieje i jeszcze wywalam pieniądze na jakieś śmierdzące kocie jedzenie, dwa razy z rzędu. Żeby to jeszcze cuchnęło konkretnie padliną! Ostatni raz zamawiam w tej firmie. Szukam, szperam i ludzie piszą że z tymi reklamacjami bywa różnie.
Koniec, nigdy więcej żarcia zooplusa.
Czy ktoś z forumowiczów reklamował zepsutą karmę ze zwrotem pieniędzy? Nie chcę żadnej wymiany, nic już od nich nie chcę oprócz pieniędzy za które kupie kotom coś nietrującego.
Drugie pytanko-gdzie mogę zbadać karmę i jakie są koszty takiego badania? Na wypadek gdybym miała problemy z reklamacją?
Obrazek

Ewik

 
Posty: 6713
Od: Pt lip 25, 2003 22:55
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Śro paź 18, 2017 23:08 Re: Dwa trefne zamówienia pod rząd z Zooplus-co jest?

Jestem w szoku!!!! Ja mam obecnie Catz finefood cielęcinę z zooplus. Idę zobaczyć bo prawie jest otwarta
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro paź 18, 2017 23:19 Re: Dwa trefne zamówienia pod rząd z Zooplus-co jest?

Jestem. Szczerze to wg mnie moja partia (ostatnio zamawiana) pachnie normalnie. Pierwszy raz kupiłam 8 szt, bo wcześniej mieliśmy pakiety próbne. Cielęcina była jedzona z wielkim smakiem z pakietu próbnego, a teraz nie ma szału. Choć raz jest niejadalna a raz jadalna - ale z moimi kotami to akurat mnie nie dziwi. Jeszcze nie natknęłam się na karmę, która by śmierdziała z zooplus. Faktycznie niektóre mogą uczulać, ale to jakby odnośnie samej karmy w kontekście konkretnego kota. No, ale to nie zamawiam takiej karmy więcej. W tej chwili mamy bardzo szeroki pakiet karm, które są idealne dla moich kotów i Catz fine food też do tego należy, choć moje kręcą czasem nosem przy różnych smakach. Ja myślę, że może to nie wina zooplus, bo przecież ten sklep obsługuje miliony zamówień (nie tylko w Polsce) i może coś czasem się trafić felernego.
Czasem faktycznie zdarza się, że opakowanie karmy śmierdzi czy jest z czegoś upaprane. Może w magazynie jakaś karma się otwarła i ubrudziła resztę i zgniła na opakowaniach. Trudno myć każde opakowanie, ale zarazki i bakterie, które znajdują się na opakowaniu mogą się przedostać do karmy, którą nakładamy. Więc w sumie dobrze by było myć :/
Słyszałam, że była swego czasu afera, że w zooplusie w magazynie biegały szczury i załatwiały się między karmami. Dla szczura to żaden problem przegryźć opakowanie. Jednak to było parę lat temu. I w sumie wystarczy jeden szczur, żeby narobić szkód.
Nie wiadomo też, gdzie zaopatrują się sklepy stacjonarne. Myślę, że to zbieg okoliczności - dziwny.
Co do reklamacji to słyszałam, że na karmę uwzględniają - czasem każdą karmę zostawić a kasę zwracają.
Ja reklamowałam żwirek rozsypany - miałam wybór: zwrot kasy lub kasa na konto zooplus, która pomniejszy cenę za zamówienie - wybrałam to drugie.

W sumie to nie wiem jak ma pachnieć ta karma, ale mi się zdaje, że nie czuć nic podejrzanego. Ale w sumie ja nie wiem jak pachnie to mięso :/
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt paź 27, 2017 21:41 Re: Dwa trefne zamówienia pod rząd z Zooplus-co jest?

Z kolei ja zamawiałam kotu catzfinefood z mięsem owczym i też dziwnie pachniała, ale myślałam że tak może pachnie to mięso, dość specyficznie, no i w karmie była dziwna twarda warstwa tłuszczu która się nawet stopić nie chcciała po podgrzaniu :P

Joannax

Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Od: Czw lut 02, 2017 17:24

Post » Pt paź 27, 2017 21:49 Re: Dwa trefne zamówienia pod rząd z Zooplus-co jest?

Moja karma cosma różowy wariant w saszetce 100 g smak kurczak śmierdziała jajem. Otworzyłam smak tuńczyk i tutaj już było ok. Mamie dałam do powąchania i też stwerdziła, że jajo i zepsuta.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Sob paź 28, 2017 8:43 Re: Dwa trefne zamówienia pod rząd z Zooplus-co jest?

Ja zamawiam z zooplusa od dawna Grau, GranataPet i Catz Finefood i przyznam szczerze że jestem przyzwyczajona do tego typowego zapachu puszkowego jedzenia (jadalnia jest losowa stąd taki zakres karm) ale domyślam się że karma z dodatkiem baraniny może mieć specifyczny zapach (nieprzyprawiona baranina dla człowieka też jest średnia). No ale żeby któraś z puszek śmierdziała nie sądzę, poczułbym z moim węchem. Ale w taki zbieg okoliczności ciężko uwierzyć.

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Sob paź 28, 2017 10:26 Re: Dwa trefne zamówienia pod rząd z Zooplus-co jest?

Joannax pisze:Z kolei ja zamawiałam kotu catzfinefood z mięsem owczym i też dziwnie pachniała, ale myślałam że tak może pachnie to mięso, dość specyficznie, no i w karmie była dziwna twarda warstwa tłuszczu która się nawet stopić nie chcciała po podgrzaniu :P

W tej karmie czesto sa takiw grudki tłuszczu. I nie zawsze ta sama saszetka wyglada tak samo w kazdej partii. Ale wg mnie to normalne. Choc czesto moje koty wtedy gardzą.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon paź 30, 2017 23:37 Re: Dwa trefne zamówienia pod rząd z Zooplus-co jest?

Ja zauważyłam, że karmy w saszetkach kupowane w Zooplusie w pakietach po 12 sztuk pachną albo smakują według moich kotów jakoś inaczej. Nie chcą ich jeść, podczas gdy zajadają się takimi samymi karmami kupionymi pojedynczo w innym sklepie internetowym :roll: Być może to kwestia przechowywania tych karm przez sklepy?

Ponadto kiedyś też miałam podejrzenie, że jeden z moich kotów zatruł się kupioną w Zooplusie karmą mokrą Sushicat (wywaliłam wtedy resztę puszek z pakietu).
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kicalka i 163 gości