Problemy z oczami u kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 14, 2017 20:28 Problemy z oczami u kotki

Mam kotke ma ponad rok wysterylizowana zaszczepiona ogónie odrobaczona itd, wczoraj zauważyłam ze ma lekko zaczerwienione oczy tzn bardziej skóre wokół oczu ale stwierdziłam ze moze mi sie wydaje bo jest cała biała i czesto siałam panike z jej oczami u weta ze tak jakos dziwnie rózowe ale wtedy było wszystko ok a dzis wysuwa jej sie na oko 3 powieka kotka normalnie je ,spi nie ma w jej zachowaniu nic niepokojacego ale po oczach widze ze cos jest nie tak jutro niedziela wiec weterynarz zamknięty bede mogła zawieźć ja dopiero w poniedziałek ale boje sie ze jej sie pogorszy ;/ jestem załamana i nwm jak jej pomóc bo wiem ze cierpi , stanu kuwety nie moge skontrolowac poniewaz kotka jest wychodząca i przeważnie załatwia sie na dworze

Psotka28

 
Posty: 26
Od: Czw lis 10, 2016 1:26

Post » Wto paź 17, 2017 22:35 Re: Problemy z oczami u kotki

Proszę o rady , kotce doszła biegunka miała 3 zastrzyki u weta ale biegunke ma nadal ponad to jest coraz gorzej po wizycie w kuwecie siadła na tyłek i zaczeła tylko ciagnac 2 przednimi łapami tyłek po ziemi ciagle wylizuje odbyt , jesc je normalnie nwm co to moze byc 3 powieka nie zeszła jej z oczu jest jak było nwm poradźcie

Psotka28

 
Posty: 26
Od: Czw lis 10, 2016 1:26

Post » Śro paź 18, 2017 0:24 Re: Problemy z oczami u kotki

popros wet o badania krwi
kiedy byla odrobaczana ?
koty wychodzące moga byc b zarobaczywione
tak wyciera sobie tylek
moze byc podtruta
co wet powiedzial ?
jakie dal leki spytaj
kota mogla cos zjesc i siedzi na zolądku .jelitach
jest oslabiona .dostala kroplowke ?
jak dluzej bedzie biegunka to sie odwodni
jak da rade to poroś o usg i rtg

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro paź 18, 2017 0:28 Re: Problemy z oczami u kotki

chodzi normalnie na 4 lapy tylko wyciera tylek ?

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro paź 18, 2017 21:17 Re: Problemy z oczami u kotki

Kotka była dzis u weta dostała 4 zastrzyki i paste doustnie na biegunke, kazał przyjechac jutro najpierw podejrzewał ze moze zjadła zatruta mysz a teraz tez mówił ze mogła zarazic sie od jakiegos kota jakims wirusem tzn tak jak u ludzi czasami jest, kotka lize tyłek cały czas praktycznie teraz sie załamałam bo połozyła sie spac w kuwecie nie robił zadnych badan typu krew itd nwm co jej jest z tego co zdołam przeczytać dostała : Dexa jet,catosal,pet past,synulox,,tolfine

Psotka28

 
Posty: 26
Od: Czw lis 10, 2016 1:26

Post » Śro paź 18, 2017 21:19 Re: Problemy z oczami u kotki

Strasznie sie o nia boje nigdy nie widziałam jej w takim stanie, sterylizacja to przy tym pikuś...

Psotka28

 
Posty: 26
Od: Czw lis 10, 2016 1:26

Post » Śro paź 18, 2017 21:25 Re: Problemy z oczami u kotki

Czy wet sprawdzał gruczoły około odbytowe? mogą być zatkane.
Takie saneczkowanie również może wskazywać na silne zarobaczenie, szczególnie razem z biegunką i trzecią powieką.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 18, 2017 22:46 Re: Problemy z oczami u kotki

Ostatnio pytalam o odrobaczanie to mowil ze nie czasami jeszcze no i teraz sie pochorowala i stwierdzil ze na chwile obecna najpierw musimy doprowadzic ja do lepszego stanu zdrowia a potem odrobaczanie, tak myslalam o tych gruczolach ale czy do tego objaw 3 powieki pasuje? Biegunke ma straszna nie spie juz 2 noc bo chodze i po niej sprzatam i staram sie jej pomoc... A dokladnie tak wyciera tylek o panele...

Psotka28

 
Posty: 26
Od: Czw lis 10, 2016 1:26

Post » Czw paź 19, 2017 0:30 Re: Problemy z oczami u kotki

to na razie nie odrobaczaj
to pros o usg rtg bo moze cos zjadla
jakis sznurek ,folie
i przez to
jak nie podal wet kroplowki a kot ma biegunke to sie odwodni
pilnuj zeby pila
ja míalam kota z gruczolami zatkanymi
bardzo smierdzialo

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw paź 19, 2017 1:50 Re: Problemy z oczami u kotki

zeby to nie byl kalciwirus zjadliwy bardzo nie bezpiecźny
kot je pije cźy tylko biegunka i kot osłbíony 3powieka

anka1515

 
Posty: 4082
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw paź 19, 2017 6:06 Re: Problemy z oczami u kotki

Po co ten biedny kot dostał steryd?
I na dokładkę tolfine czyli lek z grupy NLP? Których bez bardzo ważnych powodów nie powinno się łączyć ze sterydami? :(

Ta kotka może normalnie chodzić?
A jedynie ma dyskomfort w okolicach odbytu?

Masz możliwość pokazania jej innemu lekarzowi lub wyproszenia/wymuszenia na obencym zrobienia badań?

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw paź 19, 2017 6:38 Re: Problemy z oczami u kotki

Kotka normalnie chodzi popuszcza na panele kal ogolnie jest zmeczona ale je normalnie pije ale myysle ze za malo jak na taka chorobe, po kuwecie ciaga tylek po panelach jak mowilam 3 powieka nie zeszla ogolnie jak bylo tak jest dzis mu nie odpuszcze kroplowki bo to juz za dlugo trwa. Z tymi lekami to ciezko mi powiedziec poniewaz nie jestem specjalista ale stan kotki nie jest dobry poniewaz jak cos jej dolegalo to zazwyczaj jedna wizyta u tego lekarza i na wieczor widzialam wyrazna poprawe, watpie zeby cos zjadla w sensie przedmiot to dosc cwana kotka i nigdy jej sie nie zdarzylo

Psotka28

 
Posty: 26
Od: Czw lis 10, 2016 1:26

Post » Czw paź 19, 2017 7:47 Re: Problemy z oczami u kotki

A badania kału robiłaś? Zwykłe odrobaczanie może nie pomóc jeżeli to są np. kokcydia (zresztą one powodują biegunki). Poza tym lepiej najpierw robic badania kału, a potem odrobaczac. Zbierz kał z kilku dni i zanieś na badania (nam wet zalecał aby przyniesc 3 probki zebrane co 3 dni).

Panna007

 
Posty: 18
Od: Pon maja 01, 2017 11:51

Post » Czw paź 19, 2017 8:26 Re: Problemy z oczami u kotki

Ja bym sprawdzała kolejno:
1. gruczoły około odbytnicze - to najszybciej i najłatwiej, wet od ręki w gabinecie sprawdzi i ew oczyści
2. Ciało obce, nitka, sznurek...może kotka nie może wydalić a już jej z tyłka wystaje i ona to czuje. To możesz wstępnie sama sprawdzić, obejrzeć jej podogonie bardzo dokładnie. Najlepiej w momencie saneczkowania to zrobić. Zatkana raczej nie jest skoro popuszcza kał.
3. zarobaczenie
$. Dalej - jeśli nic z powyższego się nie dzieje - to już większa diagnostyka czyli to co pisze Blue.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 19, 2017 14:34 Re: Problemy z oczami u kotki

Byłysmy u weta rano o 9 jak tylko otwieraja no i była pani doktor bo tam jest ona i on . Pani doktor stwierdziła ze kotka nie ma zadnej wirusówki poniewaz przez wszystkie te dni nie miała temperatury i jadła normalnie z apetytem wymiotów nie było. Mówiłam ze moze to te zatoki ale ona stwierdziła ze nie i wstepnie ustaliła ze jest to silne zarobaczenie... Dostała glukoze, tolfino,catosal znowu ta paste i jeden nowy lek cos na B moze Baytif ale nie jestem pewna czy dobrze mówie bo niewyrazne pismo nie pozwala mi odczytac w książeczce . Dostałam do domu 3 ml tej pasty. Kotka wylizuje sie nadal oczy bez zmian raczej, skonsultowałam sie z nia w sprawie umycia bo nie miałam pojecia czy moge ja podmyc zeby nie pogorszyc powiedziała ze moge wiec umyłam jej tyłek bo wygladała tragicznie i teraz sie wylizuje po kąpieli mam podac jej paste niedługo (w południe ) i na noc jutro rano wizyta, kotka załatwiła sie w kuwecie i mam wrazenie ze jest lepiej dalej jest rozwolnienie ale juz nie takie jak było juz nie jest to woda praktycznie tylko kleista papka jestem dobrej myśli ale jutro i tak musze pojechac , kotka jest bardzo nerwowa i przy próbie załozenia wenflonu tak sie wyszarpała ze pani doktor zrezygnowała bo niechciała jej zranic i poszło to innym zastrzykiem ja juz mam dosc a co mówic dopiero kot mam nadzieje ze teraz bedzie tylko lepiej niech jej ta biegunka przejdzie i zaczniemy działac z robalami ...nie mam pojecia jak mogło sie to stać odrobaczam ja regularnie ma wszystkie szczepienia eh.. ale to widocznie nie wystarczyło ;/ Mam nadzieje ze sie na mnie nie obrazi bo ona ma taki charakterek ,ale to dla jej dobra . Trzymam ja w domu i nie wypuszczam musi wydobrzeć tylko moze byc problem z podaniem tej pasty ale musze jakos to ogarnąc

Psotka28

 
Posty: 26
Od: Czw lis 10, 2016 1:26

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, indianeczka, Zeeni i 147 gości