RTG - proszę o opinię.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 11, 2017 19:39 RTG - proszę o opinię.

Jeżeli ktoś się zna na rtg to prosiłabym o opinię stawów kolanowych, czy faktyczne jest zwichnięcie wymagane operacyjnego przeszczepu.

https://iv.pl/images/56401849345987395929.jpg

https://iv.pl/images/74825629595124306451.jpg

MałaMi111

 
Posty: 4
Od: Czw paź 05, 2017 13:02

Post » Czw paź 19, 2017 16:06 Re: RTG - proszę o opinię.

:!: :!: :!:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55323
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw paź 19, 2017 16:25 Re: RTG - proszę o opinię.

Zdjęcia mi się nie otwierają.
Ale... Widzę że jesteś na forum od bardzo niedawna.
Jakiś wet - jak rozumiem - zalecił operację. Na podstawie badania, objawów, wyników.
Ty masz wątpliwości z jakiegoś powodu.
U kotów bardzo łatwo dochodzi do zwyrodnień w nieprawidłowo pracujących stawach i zwlekanie z operacją gdy są do niej faktyczne wskazania - jest ryzykowne. Nie mówiąc o dyskomforcie dla kota.
Myślę że nie jest rozsądne zdać się w tak ważnej sprawie na opinię jakiegoś nieznanego Ci kogoś - bo nawet nas nie znasz z obecności na forum. Jeśli np. ja Ci powiem w przypływie jasnowidzenia: daj sobie spokój z operacją - czy powinnaś brać moje słowa poważnie? Choć jestem na forum od początku i mam" milion dwieście" postów?
Ani ze mnie fachowiec, ani nawet gdybym takowym była - kota na oczy nie widziałam, nic o nim nie wiem.

Jedyne co mogę Ci doradzić - to konsultację u dobrego, polecanego weta - ortopedy.
Najlepiej by było gdyby takowy ktoś - doświadczony w takich zabiegach, też operował. Bo to nie jest prosta sprawa, dobrze byłoby oddać kota w ręce kogoś doświadczonego.
Moja kotka miała stan znacznie poważniejszy niż zwichnięcie stawu kolanowego (powikłania zbyt luźnych stawów kolanowych) - po operacji wszczepienia przeszczepów śmigała jak ta lala jeszcze 5 lat, śmiganie zakończył nowotwór kości, pech po prostu. Przy tej okazji (amputacja) staw był dokładnie obejrzany - działał idealnie, zero zwyrodnień. Posłużyłby jej jeszcze długo, długo.

Udany zabieg ratuje staw przed dalszymi uszkodzeniami, zwyrodnieniami, kończy sprawę dolegliwości, przywraca sprawność.
Ale warunek - dobry, doświadczony wet chirurg.
A wcześniej - ktoś kto budząc Twoje zaufanie swoją wiedzą i doświadczeniem wypowie się - operacja jest konieczna czy nie.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw paź 19, 2017 18:22 Re: RTG - proszę o opinię.

Sprawdzałaś na FB na grupie ortopedycznej wetów polecanych?
Tam pod lupką znajdziesz rekomendowanych specjalistów, u których możesz zasięgnąć drugiej opinii.
Ale jeśli rzepki są wywichnięte to raczej bez operacji się nie obejdzie, bo samo to się nie wyleczy.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], włóczka i 209 gości