Kot szarpie za zasłony

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 11, 2017 10:25 Kot szarpie za zasłony

Witam, mój kotem ma 1,5 roku, jest to samiczka i niestety bardzo lubi wieszać się na zasłonach, które pod jej ciężarem spadają, potem trzeba wchodzić na drabinę. Macie jakieś pomysły? A wiecie co ostatnio mam problemy z windowsem, czy znacie jakiegoś fachowca z Warszawy?

humornia123

 
Posty: 1
Od: Śro paź 11, 2017 10:18

Post » Śro paź 11, 2017 11:01 Re: Kot szarpie za zasłony

Jest jedna rada, zdejmij zasłony. Nie znam sposobu oduczenia kota zawieszek. Czasem samo przechodzi a czasem nie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro paź 11, 2017 12:13 Re: Kot szarpie za zasłony

Przychylam się do pomysłu ASK ;). Większość kocich opiekunów ( w tym ja) zrezygnowało z zasłon/firanek w oknach. Można je zastąpić roletami. Wybór na rynku ogromny!

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Śro paź 11, 2017 12:15 Re: Kot szarpie za zasłony

Również popieram. U nas poznikały firany (nigdy ich nie lubiłam), ale na podłodze ładują też ubrania zawieszone na krześle oraz kurtki na wieszaku. Ale rolety mam wszędzie poza kuchnią i wyglądają bardzo ładnie.

kotelsonciorny

Avatar użytkownika
 
Posty: 1726
Od: Pt lis 22, 2013 13:05
Lokalizacja: Łódź - Widzew

Post » Śro paź 11, 2017 17:49 Re: Kot szarpie za zasłony

kotelsonciorny pisze:Również popieram. U nas poznikały firany (nigdy ich nie lubiłam), ale na podłodze ładują też ubrania zawieszone na krześle oraz kurtki na wieszaku. Ale rolety mam wszędzie poza kuchnią i wyglądają bardzo ładnie.


Też zbytnio nie przepadam, ale muszą wisieć, bo w dwóch kątach skrupulatnie uczyłam się tapetować i średnio mi wyszło :| i nawet nie mogę się pochwalić, bo oprócz tego, że krzywo wyszło i w jednym miejscu jest bąbel to jeszcze mój pierd wybrał sobie te kąty jako świetne miejsca do drapania i zapewne (jestem tego pewna) dałaby się pokroić aby mieć do nich pełen dostęp.

Chikita

 
Posty: 6401
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw paź 12, 2017 19:38 Re: Kot szarpie za zasłony

Nie jest źle. Mój waśnie wyrwał karnisz z ściany, no ale czego się spodziewać, jak kuper waży ładnych parę kg i się zachciało łazić po zasłonkach :roll:
Ja mam rolety okienne (w lecie to jedyne rozwiązanie przeciwdziałające nagrzewaniu się mieszkania), ale lubię zasłonki i już, póki co zrezygnowałam, spróbuje później... Szczególnie, ze i tak, najpierw trzeba zacementować dziury, a póxniej znów wieszać, albo i nie :evil:
P.S. Z firanek zrezygnowałam wcześniej, szkoda mi ich było :roll: Ale pewnie wrócę do pomysłu, kiedyś, bo lubię i zasłony i firany )))
pwpw
 

Post » Czw paź 12, 2017 20:11 Re: Kot szarpie za zasłony

Młody kot wspina się po firankach - to standard, jak mój Rysiu był mały zwalił mi karnisz, tylko Ryś wyrośl z takich kocięcych zabaw i zasłonki i firanki znów wiszą :) ale już nie takie do podłogi tylko do parapetu :wink: więc jak kicia ma 1.5 roku już powinna być rozsądna, czyli jak do tej pory się nie oduczyła to nie ma szans i czas pożegnać się z zasłonami :|
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.

asia.cat

Avatar użytkownika
 
Posty: 72
Od: Sob lip 30, 2016 11:50
Lokalizacja: Wołomin

Post » Czw paź 12, 2017 20:17 Re: Kot szarpie za zasłony

Koty niektóre , tak jak ludzie, nie mądrzeja z wiekiem. W dziedzinie wiszenia także.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Abariel, Goldberg, kasiek1510 i 433 gości