Kotki zimujące na działce -już w domu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 18, 2017 15:32 Re: Kotki zimujące na działce - czekają na nowy domek

Coś czuję, że trudno będzie mi je gdzieś ulokować. Tu na forum wszyscy mają koty. Ludzie, którzy byli zainteresowani jednym maluchem nie dzwonią. Chyba już się rozmyślili.Będę jeszcze pytać innych, ale patrząc na ludzi dookoła, to ręce opadają. Mam w najbliższej rodzinie osoby, którym do głowy nigdy nie przyjdzie, aby zaopiekować się kotkiem lub psem, lub jakimkolwiek zwierzęciem. W domu jak w muzeum, oboje znerwicowani, zalatani i wiecznie sprzątający. Istny koszmar.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Śro paź 18, 2017 16:12 Re: Kotki zimujące na działce - czekają na nowy domek

Bruna pisze: Mam w najbliższej rodzinie osoby, którym do głowy nigdy nie przyjdzie, aby zaopiekować się kotkiem lub psem, lub jakimkolwiek zwierzęciem. W domu jak w muzeum, oboje znerwicowani, zalatani i wiecznie sprzątający. Istny koszmar.

Pocieszę Cię.... u mnie podobnie, spora część rodziny taka. Kłaka by na stole nie znieśli a już paw na dywanie to byłby zawał na miejscu :roll:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro paź 18, 2017 17:28 Re: Kotki zimujące na działce - czekają na nowy domek

Hehe moi rodzice byli anty koci. Też pucowali mieszkanko, a teraz mają dwa koty, które śpią na stole, w łóżku, codziennie przez 4 rano budzą i domagają się jedzenia, biegają nad ranem tupiąc jak stado spłoszonych mustangów. Kochają te swoje dzieciaki i nawet futro w jedzeniu przeżyją :wink: Zawsze jest nadzieja , że komuś się odmieni. A wracając do bohaterów wątku, to są to bardzo ładne i bardzo adopcyjne kotki ze względu na wiek i kolor futerka. Oczka rudzielca na zdjęciu nie wyglądały ładnie, ale może to tak tylko na fotce wyszło. Super gdyby udało się im znaleźć wspólny domek.

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Śro paź 18, 2017 18:06 Re: Kotki zimujące na działce - czekają na nowy domek

Oczy kotów są w porządku, może zdjęcia przekłamują. Czarnulka miała rzeczywiście ropkę w oku, ale po zakrapianiu gentamycyną wszystko przeszło. U rodziny nie szukam potencjalnych opiekunów, bo znam tych ludzi od podszewki. Popytam w pracy, ale tu muszę uważać. Pracuję w szkole, jak zapytam kto chce małego kotka, zleci się pół szkoły chętnych dzieciaków, gorzej z rodzicami.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Czw paź 19, 2017 12:12 Re: Kotki zimujące na działce - czekają na nowy domek

Obrazek
Obrazek

To dzisiejsze fotki maluchów. Oglądajcie, podziwiajcie i decydujcie się, są do wzięcia.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Czw paź 19, 2017 19:28 Re: Kotki zimujące na działce - czekają na nowy domek

Cisza w temacie, a kociaczki dokazują. Jasny bardzo garnie się do człowieka, wystarczy włożyć rękę do klatki, a on już wspina się jak alpinista. Ciemna koteczka strachliwsza, ale wzięta na ręce siedzi grzecznie i mruczy. Martwię się, bo zima tuż, tuż.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Sob paź 21, 2017 14:51 Re: Kotki zimujące na działce - czekają na nowy domek

Tak nisko to jeszcze nie spadłam na forum. Kocięta przepiękne, wesołe, energiczne, a mimo to nie mają wzięcia. Futerka im bardzo zgęstniały, szczególnie rudo biały ma grube i gęste futro. Koteczka delikatniejsza, ale też futerko niczego sobie. Nareszcie już tak dziwnie nie pachną, pozbyły się już tego specyficznego zapachu. Dziś ze świeżej dostawy słomy zrobiłam im gruby, miękki siennik do klatki - sypialni. Będzie ciepło, miękko i przytulnie. Dokupiłam też kilka używanych kocyków polarowych i cieplutkich szali, wszystko się przyda do wyścielenia. Nie wiadomo jak długo przyjdzie im działkować. Jedzą głównie mokre: puszeczki animondy, gotowane mięsko z ryżem z dodatkiem masełka i oczywiście surowe. Suchego na razie nie chcą. Rano i wieczorem piją kozie mleko. Są oswojone i naprawdę nieskomplikowane w obsłudze. Polecam. Do chętnego domu mogę dowiezć.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Nie paź 22, 2017 17:36 Re: Kotki zimujące na działce - czekają na nowy domek

Czy dziewięć kotów w domu to szał, czy da się żyć?( mamy mieszkanko w bloku - trzy pokoje) Pytam w razie, gdyby nikt nie chciał moich działkowców. Na razie jest dobrze, pogoda ok., latamy na działkę, wypuszczamy koty do klatki "zabawowej", dajemy jeść, sprzątamy "sypialnię". Co będzie jak przyjdzie mróz? Proszę, piszcie co o tym wszystkim myślicie. Oczywiście poszukiwania domku (ów) trwają intensywnie. Pytam tak asekuracyjnie.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Pon paź 23, 2017 11:25 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Naprawdę nikt się nie wypowie w temacie?

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Pon paź 23, 2017 11:46 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

To sprawa trochę idywidualna, ale trzy pokoje, plus kuchnia, przedpokój - chyba nie będzie tak źle.
Fajnie, że nie zostawisz ich na działce :)
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon paź 23, 2017 12:34 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Ja mam więcej niż 9 :) I owszem, jest szał, ale to taka rasa z pieprzem w dupie, co na miejscu minuty nie usiedzi.
Fakt metraż mam teraz bardzo duży, ale w poprzednim mieszkaniu na 67 metrach też było w porządku :)
Ach, i dodam, że jest jeszcze pies. :mrgreen:

A wracając do mojej koleżanki Jowity, to wzięła jednak tego buraska małego. Przekochany, cudowny kotek.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 23, 2017 13:13 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Niech się maluszek dobrze chowa. Fajnie, że chociaż on znalazł domek. Pozdrawiam

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Pon paź 23, 2017 16:16 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Hmm ja swego czasu miałam trzy duże psy (golden, a'la golden i coś a'la owczarek podhalański- dwa ostatnie na tymczasie) i jeszcze moje dwa koty na 35m2 :D
Cała sfora świetnie się skumplowała ze sobą i miałam regularny rozpierdziel w mieszkaniu. Pół roku istnych przebojów i prób cierpliwości, a portfel płakał po kolejnych zniszczeniach i przy zwierzęcych zakupach :wink:

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon paź 23, 2017 16:21 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

My swego czasu też mieliśmy psa (30kg), 9 kotów i świnkę morską na 41m2. Daliśmy radę, nie było wcale tak ciężko :) Zwierzaki się lubiły bardzo :)
ser_Kociątko
 

Post » Pon paź 23, 2017 19:18 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Słuchajcie, wcale mi się nie pali do brania ich do mieszkania. Z obecną kociarnią mam dużo "zachodu", tym bardziej, że do stałej, dorosłej czwórki w czasie wakacji dołączyły trzy maluch ( każdy w innym wieku i z innego miejsca). Najmniejszy maluszek ma ok. 7- 8 tyg. W domu atmosfera też nie za ciekawa, nie raz mi się zbiera za koty. Na szczęście pracuję, mam swoja kasę i już dawno przestały obchodzić mnie głupawe docinki mojego męża. Dlatego usilnie szukam domu dla tych malców z działki, bo jak przyjdzie mróz, to chciał czy nie chciał będę musiała ich stamtąd zabrać. Dzięki za wszystkie odzewy, a kociaki są naprawdę świetnie. W tym tygodniu planuję je zaszczepić.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 237 gości