Kotki zimujące na działce -już w domu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 13, 2017 17:53 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

Ale durnie dzwonią, tylko ich nie liczę jako żeby w ogóle ktoś dzwonił... :x Ostatnio był telefon, że szkoda, że koty już po zabiegach, bo jakby by były bez to Pani by dwupak wzięła, bo po kastracji kot to już nie kot i ona sobie znajdzie takiego co nie trzeba kastrować. :roll: :roll: Bo charakter traci, bo ludzi nie kocha, bo wie że to krzywda dla niego itd... i ma poczucie, że ludzie mu zabrali coś...
ser_Kociątko
 

Post » Pon lis 13, 2017 18:39 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

Jaka szkoda, że pani sobie młotka nie kupiła. Mogłaby się puknąć w pustą główkę :twisted:
Ech, ludziska ...
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon lis 13, 2017 19:17 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

Erin pisze:Jaka szkoda, że pani sobie młotka nie kupiła. Mogłaby się puknąć w pustą główkę :twisted:
Ech, ludziska ...

A młotek kastrowany ma być czy nie :mrgreen:

Przeszłam wiele rozmów. Za każdym razem tzw "ratujący" koty potrafią mnie zaskoczyć tak ,że godzinami pozbierać się nie mogę. A wydaje się ,że wszystko już było. Co nie jest prawdą. Trudno mi zawsze uwierzyć w głupotę ludzi i ich bezmyślność. Gdybym sama nie rozmawiała to nie uwierzyłabym w to co opowiadam. Mąż już nie kręci nosem. Choć ostatnia potrzeba adopcji "wapującego kota" powaliła nas wszystkich. Aż zapytałam czy pani nie jest z radia i siebie usłyszę w audycji ku uciesze Polski całej.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lis 13, 2017 19:22 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

No pewnie niekastrowany :D

Co to znaczy wapujący? O.o
Masakra z tymi ludźmi naprawdę
ser_Kociątko
 

Post » Pon lis 13, 2017 19:39 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

ser_Kociątko pisze:No pewnie niekastrowany :D

Co to znaczy wapujący? O.o
Masakra z tymi ludźmi naprawdę


https://epapierosforum.wordpress.com/20 ... wapowanie/
Jej chodziło czy Vipek lubi zaciągać się wypuszczanym dymem .
Padłam.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lis 13, 2017 19:40 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

O.o no brak słów.
ser_Kociątko
 

Post » Wto lis 14, 2017 16:18 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

Chętna na kocurka pani wczoraj podała mi adres mailowy. Z korespondencji wynika, że jest to uboższa rodzina. Kobieta sama wychowuje dzieci i raczej im się nie przelewa. Pisałam, że kotek może pójść do nowego domu najwcześniej za dwa tygodnie ze względu na szczepienia. Pani zapytała, czy będzie musiała pokryć koszty szczepień. Oczywiscie za wszystko płacę ja, bo jakby nie było kotek jest na razie mój. Zaproponowałam też, że zapłacę za kastrację, ale pani stwierdziła, że potem ona się nim zajmie. Obawiam się, że nie wykastruje. Nie wiem ile pani ma dzieci i w jakim są wieku. Ciężko idzie komunikacja, bo pani jest b. oszczędna w informacjach. Wynika to chyba nie ze złej woli, ale raczej z pani charakteru. Poza tym biedny dom nie znaczy zły. Ja też nie jestem bogata, żyjemy skromnie, dawno już nie remontowałam mieszkania, bo nie mam za co, ale zwierzakom krzywda się nie dzieje.Może zaproponuję tej pani, że w razie choroby kota, będę mogła jej pomóc w organizacji wizyty czy pokrycia kosztów leczenia. Co wy na to? Martwi mnie też fakt, że Kubuś będzie tam jedynym zwierzęciem. Tu u nas tworzą paczkę: Kubuś, Benio i Szylcia. Czy tam nie będzie mu pusto i smutno?

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Wto lis 14, 2017 16:28 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

Jeżeli Pani jest biedna, czy będzie w stanie pokryć koszty leczenia kota? Jeśli jest biedna to nie będzie chciała kastrować. My też nie jesteśmy bogaci... ale na kotach nie oszczędzamy, a tu pewnie bedzie karmiony byle taniej, bez kastracji i odrobaczeń bo szkoda pieniędzy.
Mnie się ten dom nie podoba, i ja bym kota nie oddała.
ser_Kociątko
 

Post » Wto lis 14, 2017 16:33 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

Mnie tez sie nie podoba. Az ciary mam jak sobie pomysle co ten biedny kotek tam przezyje. Bedzie uwieziony w domu pelnym dzieci, ktore mozliwie że beda go meczyc. I jako jedynak. Bez oparcia znikąd. Mam zle przeczucia.
Kotki powinny isc w dwupaku, wiem ze latwo mowic ale takie domy są tylko trzeba poczekac.

Jeszcze odpowiadajac - bedzie mu pusto i smutno, bedzie wiezniem w domu, w ktorym czeka go niepewny los. Przepadnie ;(

Bruna skad jestes?

A moze ta mama chce kota, żeby zajac czyms dzieci i samej sie odciążyć... Jezeli ma dzieci i jest biednie to ona ma sama zawrot glowy to po co jeszcze kota sobie chce wziac na glowe? Ja bym nawet nie dyskutowala z takim domem :/
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto lis 14, 2017 17:11 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

Największym minusem jest to, że kot byłby jedynym zwierzęciem. Reszta może być w rzeczywistości inna niż się wydaje. Pani może lubić sprawiać wrażenie niemajętnej czy mówić o problemach finansowych a tak naprawdę mieć pieniądze. Są tacy ludzie. Dzieci też nie muszą być zaraz chodzącymi potworkami, czekającymi na żywą zabawkę. Ale kot nie powinien być sam. I to jest tutaj bardzo istotne. Natomiast cała reszta byłaby do zweryfikowania. Bo czarny scenariusz z Whiskasem i brakiem kastracji oczywiście może się spełnić, ale nie musi.

Bruna pisze:Może zaproponuję tej pani, że w razie choroby kota, będę mogła jej pomóc w organizacji wizyty czy pokrycia kosztów leczenia.

Tego nikomu lepiej nie proponuj. Po pierwsze nowy właściciel ma się poczuwać do pokrywania wszystkich kosztów utrzymania i leczenia swojego podopiecznego, nikt go nie może wyręczać. Po drugie jak przyzwyczaisz ludzi do czegoś takiego, to z czasem może im się wydawać, że Twoim obowiązkiem jest zapewnienie dobrej karmy, żwirku czy wszelakich akcesoriów pielęgancyjnych (takie wątki na forum bywały). Po trzecie nie wiesz, jaka będzie Twoja własna sytuacja za 5-10 lat i może się okazać, że w najmniej odpowiednim momencie pani poprosi o obiecaną pomoc, a Ty nie będziesz w stanie się z tego wywiązać.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto lis 14, 2017 17:18 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

Ale ta Pani wcześniej sama mówiła, że kastracja nie jest konieczna... no więc wątpię, że cudownie zmieniła zdanie.

Co do proponowania czegoś takiego Bruna, nie, nie... nie tędy droga. Poczekajcie na dobry domek :)
ser_Kociątko
 

Post » Wto lis 14, 2017 17:19 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

A to jest ta sama pani, nie nowa?
Jak tak, to faktycznie.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto lis 14, 2017 17:30 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

Dziewczyny, wcale mi nie pomagacie, ale doskonale wiem, o czym piszecie. Boję się tego, że Kubuś będzie tam sam, zestresowany i zdezorientowany. Cackam się z ludźmi, delikatnie pytam o kastrację, o odrobaczanie, o jedzenie, o to, o tamto, a oni i tak zrobią swoje i mają mnie gdzieś. Ta babeczka to chyba już myśli, że jestem jakaś nawiedzona. Zrobię chyba nowe ogłoszenie i twardo określę swoje wymagania względem kota. Trzeba być nieugiętym. U nas Kubuś się nie nudzi i nie ma czasu na głupoty: koty się bawią, śpią i jedzą. Albo wypatrzy go ktoś właściwy, albo zostanie z nami.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Wto lis 14, 2017 17:32 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

pokaż to ogłoszenie, coś napiszemy razem, z twardymi warunkami.
Po prostu to nadal nie ten dom.
Nie ma co się cackać z ludźmi i delikatnie pytać, trzeba od razu przedstawiać fakty twardo i dosadnie
ser_Kociątko
 

Post » Wto lis 14, 2017 17:32 Re: Kotki zimujące na działce - szukamy domków

Szukaj dalej.Stanowcze nie.Określaj swoje zasady i kończ nieciekawe rozmowy.Dla swego spokoju i dobra kota.
Znajdzie dobry dom.
Nie zostawiaj sobie kolejnego,nie tędy droga.
Tylko uzbrój się w cierpliwość.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 76 gości