Kotki zimujące na działce -już w domu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 23, 2017 20:04 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

To zrozumiałe. Oby kicie znalazły domek.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon paź 23, 2017 21:46 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

to ja nic już nie powiem
albo powiem
:twisted:
tylko 9?
:mrgreen:
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pon paź 23, 2017 22:20 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Śliczne kicie
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3713
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Wto paź 24, 2017 5:00 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Bardzo Wam dziękuję, że jesteście. Dziś robię kolejną turę fotek, bo kotki zmieniają się z dnia na dzień (oczywiście zmiana jest na plus). Pozdrawiam z samego ranka.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Wto paź 24, 2017 17:19 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Obrazek
To dzisiejszy rudasek. To mały rozrabiaka. Szuka tylko sposobności, aby wydostać się z klatki. Wystarczy włożyć rękę, a wspina się po niej jak po linie. Dziś pytałam dzieci, czy ktoś nie chce małego kotka. Chyba jednak ich trochę zniechęciłam, bo poinformowałam, że nowy właściciel musi wykazać się podstawową znajomością opieki nad kotami. Przecież nie dam w ciemno zwierzęcia. Kobieta chętna na kotki co rusz pojawia się na mojej ulicy i zasypuje miski suchą karmą. Ostatnio podpatrzyłam, że w samochodzie cały czas wozi transporterki. Liczy, że znowu coś złapie. Do tej pory złapała już trzy malce. Na wolności jest jeszcze jeden cały rudy, ale dzik nad dzikami i dzikiem pogania.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Wto paź 24, 2017 17:26 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Co za babsztyl straszny :strach:

A kiciuś cudny :love:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto paź 24, 2017 17:30 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Zacznij ogłaszać na olx,FB.
Nie pytaj dzieci,bo nic z tego nie wyjdzie ,prócz Twoich nerwów. To jak rozpatrywanie znajomych,którzy nie chcą. Przerabialam kiedyś :wink: Każde dziecko ,by chciało,a wiadomo, że żadne nie jest decyzyjne.Oglaszaj na większe miasta.Uda się. Tylko nie trać czasu na szkolne dzieciaki .Nie warto.Raz zapytałaś i wystarczy.
Przepiękny rudy :1luvu:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro paź 25, 2017 9:27 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Kotki już ogłoszone na OLX. Czekamy

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Śro paź 25, 2017 14:52 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Bruno, jeśli mogę Ci doradzić: rozważ wyróżnienie ogłoszenia na olx, za to się płaci ale nieprzesadnie dużo. Fajny odzew jest też z gumtree.
One są takie słodkie, a w dodatku małe i mają popularne umaszczenie, że nie ma opcji żeby nie znalazły domu, serio. Moim zdaniem za chwilę będziesz miała przeciwny problem - jak wybrać dobry dom spośród zgłaszających się, bo z mojego doświadczenia wynika, że na takie kolorowe maluchy może się zgłosić sporo niepoważnych ludzi. Dlatego uważaj, dobrze sprawdź domy, nie dawaj kotów nikomu przypadkowemu.

Będzie dobrze, trzymam wielkie kciuki!

Carmen201

 
Posty: 4156
Od: Pt maja 07, 2010 7:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 25, 2017 14:59 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Ja też potrzymam :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro paź 25, 2017 16:32 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Dziś był odzew na ogłoszenie. Tajemnicza Pani Joanna zainteresowała się tylko kotką. Nic jej nie interesowało tylko,czy obowiązuje umowa adopcyjna. Oto moja odpowiedz: "Ogłoszenie jest aktualne. Jestem osobą prywatną, więc nie obowiązuje umowa adopcyjna, jednakże nie są mi obojętne losy kociczki i chętnie dowiedziałabym się dokąd kotka pójdzie. Tak jak napisałam kotkę zaszczepię przed wydaniem i dobrze by było ją wysterylizować, jednakże na to jest zdecydowanie jeszcze za wcześnie. Mogłabym w przyszłości sfinansować zabieg. Czekam na odzew. Cieszę się z zainteresowania. Pozdrawiam" . Po mojej odpowiedzi nastała cisza. Wiem, że wiadomość została odczytana zaraz po opublikowaniu jej, ale pani Joanna zamilkła. Sprawdziłam jej profil i okazało się, że jest ona ze Szczecina. Dziwne, że szuka kotki tak daleko (ok 100 km.) jak na OLX w Szczecinie są podobne kotki do oddania. Co o tym myślicie? Czyżby ją ta sterylka zniechęciła?

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Śro paź 25, 2017 16:47 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Po pierwsze jako osoba prywatna też masz prawo podpisywać umowę adopcyjną. Ja pospisuję,od lat.
Po drugie,jeśli nie chcesz za chwilę zbierać z okolicy kolejnych kociąt nie tylko możesz,ale musisz wymagać sterylizacji. Twoją dobrą wolą jest chęć pomocy w pokryciu jej kosztów .Powinna się z tego cieszyć.
Jeśli ww ją zraziło,to tylko znak,ze to nie był właściwy dom.
Takich zgłoszeń i tel.jest bardzo dużo,zanim wśród nich pojawi się odpowiedni.
Cierpliwie ogłaszaj :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro paź 25, 2017 18:01 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Mogła się zrazić ale mogła też wysłać podobną treść do wielu ogłoszeń i wybrała spośród odpowiedzi najkorzystniejszą dla siebie (np. najbliżej - jak sama napisałaś w Szczecinie też są podobne kotki).
Tak czy owak póki znów się nie odezwie uznałabym, że tylko orientowała się w sprawie i czekałabym na bardziej konkretną osobę. Powodzenia :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10662
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro paź 25, 2017 19:13 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

Nie wiem, czy jak napiszę w ogłoszeniu o umowie adopcyjnej, to kompletnie nie zrażę potencjalnego chętnego. Ludzie na ogół obawiają się podpisywania jakichkolwiek umów, a co dopiero w sprawie zwierzęcia. Liczyłam,że na ogłoszenie odpowie ktoś z mojego miasta lub z okolicy, byłoby łatwiej "śledzić" losy oddanego kotka. No, ale zobaczymy, może jeszcze ktoś się zgłosi.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Śro paź 25, 2017 19:24 Re: Kotki zimujące na działce - wszyscy o nas już zapomnieli

No właśnie po to trzeba pisać o umowie adopcyjnej i kastracji w ogłoszeniu by od razu przesiać to stado baranów, które inaczej będzie niepotrzebnie zawracać Ci głowę.
Nie liczyłabym tylko i wyłącznie na domy lokalne. Zdecydowanie łatwiej jest szukać w dużych miastach, bo świadomość u ludzi trochę większa, a poza tym dostępność do dobrej opieki weterynaryjnej na potem.
Czy maluszki mają też ogłoszenie na FB? Mogę poudostępniać :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 137 gości