Łódź FFA 2017 - pożar - przed i po - fotki - str.11

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 26, 2017 13:21 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowa nuda i potrzeby - str.1

wybacz
ale muszę bo się uduszę

to zdjęcie z upapranymi, tylko co doszorowanymi płytkami - dramat, kto tak robi
fachowiec natychmiast wyciera po sobie gdy jest jeszcze mokre
co za fleja
wrrr

nie ma co teraz robic?
niech wyczysci po sobie płytki
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Czw paź 26, 2017 14:06 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowa nuda i potrzeby - str.1

Kinnia pisze:wybacz
ale muszę bo się uduszę

to zdjęcie z upapranymi, tylko co doszorowanymi płytkami - dramat, kto tak robi
fachowiec natychmiast wyciera po sobie gdy jest jeszcze mokre
co za fleja
wrrr

nie ma co teraz robic?
niech wyczysci po sobie płytki


Nie no spokojnie, to miał być żart :).
Facet jest bardzo w porządku
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw paź 26, 2017 17:39 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowa nuda i potrzeby - str.1

kalewala pisze:
pisiokot pisze:Ania, a co z telewizorem ?

Był sprawdzany, podobno nieczynny - ale na razie nie rozglądamy się za nowym, trzeba ten remont ogarnąć...


Możemy zaproponować nasz stary telewizor - Philips 25 cali. Starego typu, kineskopowy, ale nie jakiś mega archaiczny, nam służył jeszcze cztery lata temu.
No ale plazma to nie jest, nie wiem jaki pani Łucja miała i czy ją zadowoli.

Sprawdzimy w weekend czy nadal działa i jakby był ok. to możemy go dać p. Łucji gdyby chciała.
Jedyny problem to to, że jest ciężki, trzeba by jakichś osiłków do transportu.
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw paź 26, 2017 17:55 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowaam nuda i potrzeby - str

pisiokot pisze:
kalewala pisze:
pisiokot pisze:Ania, a co z telewizorem ?

Był sprawdzany, podobno nieczynny - ale na razie nie rozglądamy się za nowym, trzeba ten remont ogarnąć...


Możemy zaproponować nasz stary telewizor - Philips 25 cali. Starego typu, kineskopowy, ale nie jakiś mega archaiczny, nam służył jeszcze cztery lata temu.
No ale plazma to nie jest, nie wiem jaki pani Łucja miała i czy ją zadowoli.

Sprawdzimy w weekend czy nadal działa i jakby był ok. to możemy go dać p. Łucji gdyby chciała.
Jedyny problem to to, że jest ciężki, trzeba by jakichś osiłków do transportu.

mysle, ze będzie dobry dla Łucji, będą ważniejsze rzeczy do kupienia, osiłków sie znajdzie :D
Obrazek

wiesiaczek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 2176
Od: Nie kwi 10, 2011 21:23
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw paź 26, 2017 20:09 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowaam nuda i potrzeby - str

wiesiaczek1 pisze:mysle, ze będzie dobry dla Łucji, będą ważniejsze rzeczy do kupienia, osiłków sie znajdzie :D

No to fajnie :D w weekend sprawdzimy czy wszystko z nim nadal w porządku :ok:
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 27, 2017 13:29 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowa nuda i potrzeby - str.1

Zapisuję ten telewizor - dzięki.

Rano wszedł pan od płytek, znaczy zaczął pracę - ten paseczek w. kuchni nad blatem. Pewnie będę mogla pokazać jakieś zdjęcia.


Sobota - niedziela - poniedzialek - nie ma pana malarza, nie ma pana elektryka, jest tylko pan płytkarz - wolny front prac porządkowych - zapraszamy i prosimy o pomoc
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 02, 2017 16:16 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowaam nuda i potrzeby - str

wiesiaczek1 pisze:
pisiokot pisze:
kalewala pisze:
pisiokot pisze:Ania, a co z telewizorem ?

Był sprawdzany, podobno nieczynny - ale na razie nie rozglądamy się za nowym, trzeba ten remont ogarnąć...


Możemy zaproponować nasz stary telewizor - Philips 25 cali. Starego typu, kineskopowy, ale nie jakiś mega archaiczny, nam służył jeszcze cztery lata temu.
No ale plazma to nie jest, nie wiem jaki pani Łucja miała i czy ją zadowoli.

Sprawdzimy w weekend czy nadal działa i jakby był ok. to możemy go dać p. Łucji gdyby chciała.
Jedyny problem to to, że jest ciężki, trzeba by jakichś osiłków do transportu.

mysle, ze będzie dobry dla Łucji, będą ważniejsze rzeczy do kupienia, osiłków sie znajdzie :D


Telewizor działa bez zarzutu, ale ciężki jak fiks.
Czekamy na osiłków co podejmą się przetransporowania :ok:
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 03, 2017 8:41 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowa nuda i potrzeby - str.1

Osiłki będą - dzięki,.

Na razie:

wyniesiony gruz z malego pokoju - p.Łucja + chłopak z sąsiedztwa
położone i zafugowane płytki w kuchni
dziś może uda się zagruntować wszystkie ściany

Przydałby się ktoś na weekend do sprzątania - okno w kuchni np w końcu trzeba umyć....

Zdjęcia będą
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 03, 2017 13:40 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowa nuda i potrzeby - str.1

kalewala pisze:[...]Przydałby się ktoś na weekend do sprzątania - okno w kuchni np w końcu trzeba umyć....[...]

umówię się z Dorotą
---
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 03, 2017 17:44 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowa nuda i potrzeby - str.1

ewa_mrau pisze:
kalewala pisze:[...]Przydałby się ktoś na weekend do sprzątania - okno w kuchni np w końcu trzeba umyć....[...]

umówię się z Dorotą
---

mogę iść z Wami, po 12tej
Obrazek

wiesiaczek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 2176
Od: Nie kwi 10, 2011 21:23
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 03, 2017 18:11 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowa nuda i potrzeby - str.1

wiesiaczek1 pisze:
ewa_mrau pisze:
kalewala pisze:[...]Przydałby się ktoś na weekend do sprzątania - okno w kuchni np w końcu trzeba umyć....[...]

umówię się z Dorotą
---

mogę iść z Wami, po 12tej

OK
---
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lis 08, 2017 10:03 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowa nuda i potrzeby - str.1

2017.11.08 - środa

Remont się posuwa - nie piszę codziennie, bo tak z dnia na dzień te zmiany mało widać - gipsowanie, szlifowanie, gruntowaie… Biale, kremowe - na zdjęciach nie wychodzi, nuuuda. Na dziś, a właściwie wczoraj wygląda to tak:
Kuchnia - zagruntowane ściany i sufit, położone i zafugowane płytki - zdjęcia z 2017.10.27 i 2017.11.06:

Obrazek * Obrazek

Wczoraj umyłam okno - niestety rama zażółcona, trzeba będę jeszcze próbować cifem - ale za dnia. A przynajmniej przy świetle, jak będzie. Myłam wczoraj po pracy - ewentualnych krytyków zapraszam do mycia okiem po ciemku:

Obrazek * Obrazek

Wszystkie ściany i sufity są już zagruntowane, w dużym pokoju, łazience i wc sufity do ostatniego malowania, potem mycie ścian w łazience i wc, wieszanie szafki łazienkowej (dowiozłam 2017.10.31, ciut utargowałam - ze 100zł na 90zł) i starego lustra, szorowanie wanny itp. na później.

Obrazek * Obrazek

Pewnie dziś w dużym pokoju malarze położą na ścianach pierwszą warstwę koloru - rozmawiałam z p.Łucją, podjadę po pracy zobaczymy czy nie za intensywny - p.Łucja zdecydowanie woli kolorki pastelowe.
Wypatrzyłam na olx fajną szafę do przedpokoju, wymiarowo idealna, no i całkiem ładna, i cena stosowna - tylko nie wiem, czy doczeka… A przywozić ją w ten remontowy rozgardiasz - bez sensu.

I dla rozweselenia - wczoraj wpadł na to mycie okna Olgierd, najpierw zrobił awanturkę, że nie sprawdzam powietrza w kolach i oleju w silniku, wziął kluczyki, pojechał, sprawdził. Potem nie podobały mu się popalone drzwi ciągle stojące na klatce schodowej - popieklił się i wyniósł. Takie awanturki lubię.

Obrazek * Obrazek


Stan finansów - wpłaty 2810zł, wydatki 553,284zł - mamy 2256,72zł - szczególy na pierwszej stronie.


Na oko optymistycznie, ale prawdziwe remontowe wydatki dopiero nas czekają - grzejniki, drzwi + zamki + klamki, panele + listwy, szafka pod zlewozmywak…
To tak na szybko z pamięci, bo nie wiem, co jeszcze wyjdzie
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lis 08, 2017 13:32 Re: Łódź FFA 2017 - pożar remontowa nuda i potrzeby - str.1

kalewala pisze:2017.11.08 - środa


Wczoraj umyłam okno - niestety rama zażółcona, trzeba będę jeszcze próbować cifem - ale za dnia. A przynajmniej przy świetle, jak będzie. Myłam wczoraj po pracy - ewentualnych krytyków zapraszam do mycia okiem po ciemku:


Ania, to plastikowe okno?
Jak tak to nie cifem, tylko preparatem do mycia plastiku (meble ogrodowe) itp. super zmywa zażółcenia po papierosach.
Kupuje się w Lidlu lub w Aldim, ale wieczorem zerknę czy nie mam nadwyżki w domu, bo coś mi się tak kojarzy, to bym Ci dała
Obrazek

andorka

 
Posty: 13110
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro lis 08, 2017 15:22 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - kuchnia, stan, potrzeby - str.1

Witam
Jeśli to rama plastykowa , to doczyści się płynem o nazwie cosmofen ,są różne numeracje tego środka w zależności od mocy płynu . Tego płynu używają w fabrykach okien i na prawdę działa cuda . Można też spróbować płynu firmy HG do plastyku , też jest specjalny zmywa sadzę , zażółcenia po dymie papierosowym itp .

babuszka

 
Posty: 39
Od: Czw kwi 09, 2015 15:43

Post » Śro lis 08, 2017 17:11 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - kuchnia, stan, potrzeby - str.1

dziś do Lidla nie polecę - nie zdążę - ale jutro, i spróbuję, jeśli nie da rady - poszukam tego drugiego środka, może w firmie, która okno robiła, ciut zaprzyjaźniona i pomocna.

Dzięki za rady - i za to, że czytacie :1luvu:
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kicalka i 178 gości