kilka wątpliwości

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 12, 2017 0:30 Re: kilka wątpliwości

około dwóch miesiecy trwa przekształcenie larwy w dorosłą postać tasiemca. Natomiast cała choroba może trwać kilka lat, praktycznie bezobjawowo, nie licząc przelotnych bóli brzucha.
Natomiast groźny jest tasiemiec psi czyli bąblowiec. Tu rzeczywiście objawy pojawiają się po kilkunastu dniach i mogą wyglądać dramatycznie.Ten tasiemiec może być dla człowieka nawet śmiertelny. Ale jego larw nie ma w mięsie....

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15019
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 12, 2017 0:59 Re: kilka wątpliwości

Wyrobeki nie przejmuj się, większość wetów tak mówi, ale są tez i oświeceni np. stomatolog Katarzyna Jodkowska od której się dowiesz to co pisały dziewczyny. Mnie powiedziała krótko "im mięso gorsze dla człowieka tym lepsze dla kota". I tak Twój wet nie najgorszy skoro poleca dobra mokra karme o nie suchy Royal Canin. A Jodkowska wie co mówi bo musi potem naprawiac to co inni popsuli karmiąc całe zycie pasztetami które oblepiają zęby. http://weterynariaradosc.com.pl/team/ze ... jodkowska/
A kosci w skrzydełkach kurczaka stają się pneumatyczne ale dopiero po wygotowaniu (wytrawieniu). Wszystkie moje kociaki świetnie sobie radzą ze skrzydełkami, maluchom wprawdzie rozcinam na 4 cześci. Natomiast dorosłe przyzwyczajone do puszek albo mielonego owszem protestuja przed gryzieniem twardego. Kiedyś kupiłam im kurze pazurki bardziej do zabawy nizż do jedzenia. I co się okazało bezdomna kotka, która akurat była u mnie z dziećmi na tymczasie zgadła je w całości, a są przecież o wiele twardsze niż skrzydełka.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Nie lis 12, 2017 7:16 Re: kilka wątpliwości

izka53 - choroba może trwać bezobjawowo latami, ale może też się ujawnić. Z jakiejś przyczyny osoba z "mojej historii" do szpitala trafiła łącznie w kilka miesięcy (2, maks. pewnie 3 msc) po tatarze. Tak, mógł to być przypadek, chociaż dla mnie to wątpliwe.

Ewa.KM - gwoli ścisłości: kości kurczaka są pneumatyczne także przed ugotowaniem, ale niekoniecznie są niebezpieczne ;) Ty to wiesz, ale przyszłe pokolenia mogą potem palnąć bzdurę na klasówce.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lis 20, 2017 14:20 Re: kilka wątpliwości

witam kociarzy :) niedługo już fizycznie dołączę do waszego grona, bowiem na dniach w moim domu pojawi się mały kocurek. w związku z tym mam wątpliwości co jedzą małe kotki https://royalcanin.pl/kot/kocieta? Kociak ma około 3 miesięcy i nie wiem, jaka karma będzie dla niego odpowiednia? Czego należy unikać w codziennej diecie? :)

bagera

 
Posty: 1
Od: Pon lis 20, 2017 14:01

Post » Pon lis 20, 2017 15:10 Re: kilka wątpliwości

Nie kupuj royala, to beznadziejna karma. Jeśli chcesz kupić suchą, wybierz karmę bez zbóż i z dużą zawartością mięsa, np. Purizon, Orijen, Canagan ;)
I pamiętaj, kot musi jeść przede wszystkim mokrą karmę, nie chrupki ;)
Możesz kupić dobrej jakości puszki i saszetki, a możesz po prostu karmić mięsem, np. indykiem, wołowiną, kaczką.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 20, 2017 21:59 Re: kilka wątpliwości

przede wszystkim unikać zbóż i - ogólnie - węglowodanów. Kot jest 100% mięsożercą i wlaściwie nic innego nie trawi.
Ale...jeśli kocię było do tej pory karmione np whiskasem - to nie wolno diety zmieniać z dnia na dzień, bo to może być rewolucja w kuwecie.
Każda nowa karma powinna być wprowadzana ostrożnie, przez domieszanie niewielkiej ilości nowej do już spożywanej.
Kocię powinno być karmione "do oporu", taki maluch potrafi zjeść więcej, niż dorosły spory kot.
Tu masz artykuł o karmieniu kotów, a raczej o przyczynach kociej otyłości http://firstsnow.pl/zdrowie-2/dlaczego-koty-tyja/

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15019
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lis 25, 2017 23:12 Re: kilka wątpliwości

Heh,
Koty popatrzyły na te wszystkie zbilansowane mokre karmy i... wolały nic nie jeść niż się tknąć. Nawet próbowały zakopać w kuwecie. Obwąchać obwąchały i na tym się skończyło....
I teraz naprawdę nie wiem - mam schować jedzenie, które lubią i dawać im dwa razy dziennie tę mokrą karmę, aż zaczną ją jeść?

wyrobekj

 
Posty: 176
Od: Sob lip 30, 2011 20:56

Post » Nie lis 26, 2017 18:59 Re: kilka wątpliwości

Kot nie może NIC nie jeść. Po drugiej dobie głodówki zaczynają się uszkodzenia wątroby.
Moja kota przekonała się do nowego żarcia gdy dostawała tylko 1/3 porcji poprzedniego jedzenia, a 2/3 porcji stanowiło nowe. Dzięki temu była bardzo głodna, ale nie groziło jej uszkodzenie wątroby.
Można też uczyć kota nowego jedzenia poprzez zabawy (mokrym też można się bawić), nagrody, polowanie itp.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 69 gości